Zjistila jste při pohledu do zrcadla, že vám jemnou kůži u očí narušují tenoučké linky? Zatím téměř neviditelné… Tak hlavně žádnou paniku. Dnes už existuje mnoho způsobů, jak vrásky usměrnit či téměř zneviditelnit.

 „První mimické vrásky se kolem očí objevují ve věku kolem 30 let, někdy už kolem 25. V tuto dobu se totiž začínají zpomalovat buněčné procesy a snižuje se schopnost regenerace. Kůži začíná chybět kolagen, který pomáhá vznikající rýhy vyplňovat. Výskytem prvních jemných mimických vrásek nám zkrátka tělo posílá jasný vzkaz – nastal čas na intenzivnější péči. Zároveň je to vhodná chvíle přehodnotit svůj životní styl a ubezpečit se, že děláme vše pro to, abychom neměly vrásek víc, než je nutné, a aby ty, které se už objevily, zůstaly nenápadné a zbytečně se neprohlubovaly,“ vysvětluje Denisa Jasinská, zakladatelka české kosmetické značky Essenté, která při vývoji produktů využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie, a přidává 11 tipů, které se v boji s vráskami osvědčily.

1. Samá voda – Ohlídejte si, abyste vypila denně aspoň 2 litry vody, nejlepší je samozřejmě kvalitní pramenitá, neochucená.

2. Zahoďte cigarety, i ty „e“ – Oxidační stres, který vzniká při kouření, způsobuje, že volné radikály narušují strukturu kůže a nikotin poškozuje elastin a kolagen, dvě látky, které jsou zásadní pro zdravou a krásnou pleť.

3. Vážně pozor na sluníčko – Je jisté, že UV záření vznik vrásek urychluje. Nemusíme se kvůli tomu vzdát pobytu na slunci, jen je třeba vždy myslet na ochranu pokožky kvalitním přípravkem s vysokým SPF.

Jak vybrat správnou péči o pleť | Alza.cz

4. Zelený čaj i červené víno – Silné antioxidanty, takzvané katechiny, obsahuje ve velké míře zelený čaj. Pokud si zvyknete jej pravidelně popíjet, určitě tím prospějete mladistvému vzhledu své pleti. Právě tyto látky dokážou navíc likvidovat i případné zánětlivé procesy, které v kůži probíhají.

5. Aha, AHA! – V posledních letech se v kosmetice často používají ovocné AHA kyseliny díky schopnosti odstraňovat odumřelé buňky, podporovat tvorbu kolagenu i přispívat k hydrataci. Výsledkem je krásně vyhlazená pleť.

Jak a čím pečovat o mladou pleť

6. Prospěšné vitamíny C a E – Výrobci kosmetiky často používají vitamíny C a E jako účinnou zbraň proti předčasnému stárnutí a vzniku vrásek.

7. Retinol a kyselina hyaluronová – Pro tvorbu kolagenu a zachování pružnosti pleti je významný i další účinný antioxidant – retinol. Napomáhá regeneraci buněk a podporuje obranyschopnost pleti vůči nepříznivým vnějším vlivům.

8. Kouzelné peptidy – Peptidy jsou další významné látky, které dokážou pleť dokonale hydratovat a vypnout, takže vrásky mizí skoro před očima. Jsou také jedničkou ve stimulaci kolagenu.

9. Expresní pomoc proti vráskám – SNAP-8 peptide je hlavní účinnou látkou i v Essenté Expres krému proti vráskám, který byl speciálně vyvinut pro intenzivní efekt redukce, vyhlazení a vyplnění vrásek. Obsahuje také D-panthenol, kyselinu hyaluronovou, mandlový olej, vitamín E a další účinné látky, díky nimž dokáže intenzivně a dlouhodobě vyhlazovat vrásky, podporovat vlastní produkci kolagenu v pleti a zvyšovat její pevnost a pružnost.

10. Místo liftingu – Kromě vrásek ubírá pleti na mladistvém vzhledu i ztráta pevnosti a jasu.

11. Oční okolí je třeba hýčkat – Nejtenčí a nejjemnější kůži máme právě v okolí očí, proto si tato oblast obličeje zaslouží naši pozornost a pravidelnou péči.

Zdroj: www.essente.cz

Leave a Reply

Your email address will not be published.