Connect with us

Novinky

14 tipů na zábavné rodinné rituály aneb Tradice jsou pro děti pilířem jistoty.

Published

on

Pro děti je dodržování tradic v životě velmi důležité. Pomáhají jim orientovat se ve světě, přinášejí silné zážitky a přispívají k pocitu bezpečí. Proto je dobře tradice nerušit, naopak zavádět i další, které rodinu ještě více stmelí a přispějí ke společné pohodě i zábavě.

K nejdůležitějším rituálům patří svátky, které narušují stereotyp všedních dnů a připomínají důležité události života. Tuhle změnu radostně vítají jak dospělí, tak i děti. Mezi nejočekávanější svátky roku patří samozřejmě Vánoce. Ale i ty všední dny pomůžou rozsvítit zavedené rodinné tradice.

 

Tradice je důkaz, že vše běží, jak má

„Pro děti jsou tradice doslova pilířem jistoty, proto tak rády vyhledávají rituály, vyhovuje jim pravidelné opakování stejných událostí a okamžiků. Samozřejmě si to samy neuvědomují, ale tradice jsou pro ně ujištěním, že všechno běží, jak má, vše je v pořádku. Pokud dospělí stanoví a následně dodržují určité hranice a rituály, dětská dušička se má blaze, a vlastně ani neví proč. Když se symbióza naruší, dítě může být nejisté, podrážděné a vůbec si neuvědomí, že právě to narušení pravidelnosti ho vykolejilo. V nejmladším věku může patřit mezi takové jistoty třeba teplé kakao po ránu, pohádka před usnutím nebo nedělní pyžamkové dopoledne,“ říká Štěpánka Štrougalová z dětského plaveckého centra Baby Clubu Juklík, a hned přidává příklad z praxe: „Také dětem vyprávíte jednu pohádku častěji? A zkusili jste někdy pozměnit obsah nebo snad závěr? To jste si vyslechli, že? Děti se hned ozvou a důsledně trvají na té „své“ původní verzi. Žádné inovace neocení,“ směje se maminka 4 dětí, kterou kromě organizačních záležitostí týkajících se provozu centra baví vše kolem dětí, a jak říká, jejich „přirozené výchovy“.

 

14 nápadů pro inspiraci

„V čase vánočních svátků je prostor pro tradiční činnosti zcela ideální. Ale co ostatní dny v roce? Zamyslete se a zkuste si i v průběhu roku zorganizovat své tradiční nenahraditelné chvilky. Možná nastane období, kdy dětem, zvláště těm dospívajícím, budou určité zvyklosti připadat trapné a budou se nad nimi ofrňovat…, ale uvidíte, že s přibývajícím věkem na ně budou rády vzpomínat a budou je znovu vyžadovat,“ vzkazuje Štěpánka Štrougalová a přidává několik nápadů na rodinné zvyky, které posbírala od svých kamarádek. Můžou být inspirací nejen pro nadcházející svátky.

 

 1. Lesní nadílka

Součástí svátků je zvyklost jít do lesa nazdobit stromeček pro zvířátka a přidat dobrotu do krmítka.

 

 1. Ranní překvapení na Štědrý den

Již ráno se v dětském pokojíčku objeví jeden malinký dárek. Je to taková jistota, že opravdu nastal den D. Ve starším věku se osvědčila malá drobnost při snídani pod prostíráním.

 

 1. Jak to udělat, aby vás děti nechaly 25. 12. ráno dospat

Ráno po Štědrém dnu se objeví pod stromečkem ještě jeden dárek. Většinou je to hra, která děti zabaví na delší dobu. A rodiče si mohou v klidu pospat. Puzzle, stavebnice, stolní hokej…

 

 1. Oslava narozenin s příslibem do budoucna

Každé narozeniny zvou rodiče své dítě do cukrárny. Později do restaurace. A slíbí si, že od 18 let se situace obrátí, a dítě bude zvát do restaurace na své narozeniny zase rodiče.

 

 1. Splněná prázdninová přání

Asi měsíc před velkými prázdninami je třeba napsat seznam, co by kdo chtěl v jejich průběhu zažít. Píší i rodiče, případně babičky a dědečkové. Nejlépe na velký arch papíru, který se pak vyvěsí na magnety na ledničku. Splněná přání se postupně odškrtávají. Mohou to být malé, ale třeba i velké věci. Navštívit zoo, spát pod širákem, projet se páternosterem – nekonečný výtah…

 

 1. Bratrská pomoc za vysvědčení

„Kamarádce nabídl pro její děti krásnou tradici na den vysvědčení její bratr. Pravidelně v tento slavnostní den bere synovce a neteř do cukrárny. Kdo má samé jedničky, smí si vybrat, co chce. Kdo má nějakou tu známku odlišnou, musí si vymyslet legraci, co si nesmí dát. Třeba – nesmí mít na čokoládovém poháru polevu, musí si objednat pohár bez šlehačky (zvláště výhodné pro děti, které šlehačku nerady). Nakonec si nejvíc legrace užije vždy ten, kdo samé jedničky nemá,“ dává dobrý tip Štěpánka Štrougalová.

 

 1. Narozeniny jako hra na schovávanou

Popřeje se, ale dárky se nepředávají. Jsou schované po bytě nebo po zahradě. Děti milují, když si je mohou hledat.

 

 1. Překvapení před jmeninami

Večer před svátkem najde dítě dárek schovaný pod polštářem.

 

 1. Knedlíkový závod

„O zábavu určitě nebude nouze při tradici, kterou mi prozradili naši přátelé. Spolu se sousedy hrají každoročně tradiční petangový turnaj. Po hře je objednaná restaurace a k jídlu kachna, červené i bílé zelí a knedlíky na několik způsobů. Všichni si pochutnávají. Popíjejí pivečko. Jenom 4 poslední hráči smí, vlastně musí, jíst suché knedlíky a pochutnávat si mohou jen na vodě,“ směje se Štěpánka Štrougalová a dodává, že pro děti je možné tento tip aplikovat třeba na turnaj v šipkách, s tím, že poslední 2 dostanou zmrzlinu přidělenou, zatímco vítězové si ji smějí sami vybrat…

 

 1. Tradice netradičního vaření

Každou první sobotu v měsíci se v kuchyni sejde celá rodina. Vaří se něco opravdu netradičního. Již pár dnů před touto sobotou se ale domluví, co se bude vařit, kdo co bude vařit a kdo k tomu nakoupí potřebné ingredience.

 

 1. Maminčina umělecká sbírka

V rodině mé kamarádky musí k narozeninám maminky každý nakreslit obrázek. Vznikla nádherná sbírka, kterou každý rád listuje.

 

 1. Pyžamková párty

To je rituál, který musí mít úspěch v každé rodině. V měsíci se stanoví jeden den, který se smí trávit úplně celý v pyžamu. „Když jsem kdysi viděla, jak moje děti baví „pyžamkový den“, napadlo mě uspořádat pyžamkovou párty i v našem dětském plaveckém centru Juklík. Stala se z toho oblíbená tradice, která se koná několikrát do roka (nejbližší bude 9. a 10. 11., 7. a 8. 12.),“ říká Štěpánka Štrougalová. A jak tahle akce probíhá? „Rodiče nám děti (starší 5 let) přivedou v pátek v 17.00 a my jim je v sobotu v 18.00 vrátíme pěkně unavené 🙂 Čeká je totiž nabitý program plný dobrodružství,

 

 1. Společné čtení

Je určitě těžké najít knihu, která zaujme všechny členy rodiny. Ale když se taková kniha najde, je to zábava nad zábavu. Čtenáři se střídají v čtení nahlas a poslouchá celá rodina. Pokud se zadaří, že se kniha přečte a je i zfilmovaná, je o zábavu na další večer postaráno.

 

 1. Bubáci v peřinách

Tak tomu říkám převlékání peřin se zážitky. Děti svlečou povlečení a než dospěláci povléknou nové povlečení, děti se smějí do povlečení schovat a dělat ze sebe bubáky. Z otravného převlékání peřin se stal vyhledávaný den.

 

-BOX-

Štěpánka Štrougalová je majitelka Baby Clubu Juklík, což je dětské centrum, které je od roku 1988 průkopníkem v metodice kojeneckého plavání. Dnes provozuje několik bazénů a kromě plavání pro nejmenší nabízí kvalitní plaveckou školu pro starší děti, plavání pro těhotné, aqua-aerobic a zábavné i vzdělávací aktivity pro rodiče. Štěpánku baví vše kolem dětí, a jak říká, jejich „přirozené výchovy“. Její další rady najdete také na jejím webu blog.juklik.cz

 

Zdroj: www.juklik.cz

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IT Tech

Američan ukázal největší Xbox na světě a dostal se do Guinessovy knihy rekordů

Published

on

O tom, že není těžké dostat se do Guinessovy knihy rekordů se přesvědčil Americký YouTuber Michael Pick. Stačí totiž pouze přijít s originálním a výjimečným nápadem. Podařilo se mu vytvořil největší fungující Xbox Series X na světě. Pik vyrobil dřevěné pouzdro ve stylu konzole o rozměrech: 2,08 x 1,04 x 1,04 metru a hmotnosti 113,4 kg. Všechny prvky byly zvětšeny na příslušné velikosti. Vlevo nahoře je podsvícené vypínací tlačítko Xboxu, zatímco na zadní straně jsou k dispozici obří konektory.

The engineer built the largest Xbox Series X in the world and got into Guinness records - Aroged

Uvnitř pouzdra je stojánek pro skutečný Xbox. Jsou k němu připojeny všechny periferie, ale konzoli můžete zapnout pomocí tlačítka na dřevěném pouzdře. Zástupci Guinessovy knihy rekordů udělili Peakovi certifikát za vytvoření největšího světového Xboxu Series X. Neobvyklá konzole byla darována Centru pro rozvoj mládeže a dospívajících v Atlantě. Celé video si můžete prohlédnout níž pod tímto odstavcem.

Continue Reading

Nezařazené

5 důvodů proč si pořídit elektrokolobězku Smoot EZ6

Published

on

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte elektrokoloběžku? Ať už třeba na dojezd do práce, občasné jízdy do školy, nebo na výlety po okolí? V poslední době o tento moderní, dopravní prostředek narůstá zájem nejen u mladší generace. Využití totiž najde opravdu kdokoliv. Navíc nabízí řadu bezpečnostních prvků, kompaktní velikost, slušnou akceleraci a celkově dobré jízdní vlastnosti, tak proč do toho nejít? Vybrat si můžete z nejrůznějších značek a modelů, které se od sebe liší nejen vzhledem, ale také technickými parametry. Pro kterou variantu se rozhodnout, abyste neudělali krok vedle? Poradíme vám!

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě. – SmartMagazín.cz

Jedním z oblíbených modelů elektrokoloběžek je Smoot EZ6, který nabízí všechno, co hledáte. Svým vzhledem může připomínat světově známé modely Xiaomi Scooter (v zásadě téměř všechny dostupné koloběžky na globálním trhu vychází z tohoto designu) a to je naopak dobrá zpráva. Kromě toho ale nabízí slušný výkon motoru, bezdušové pneumatiky, nebo třeba funkci tempomatu, který se bude hodit zejména po městských stezkách.

1.Dostatečně silný motor

Vždy je důležité sledovat, jak silný motor elektrokoloběžka nabízí. Právě vybraný model Smoot EZ6 v sobě ukrývá 350 W (s maximálním výkonem až 700W), což je dostatečná hodnota, pokud si chcete užít jízdu na maximum. Díky tomu nabízí slušnou akceleraci, kdykoliv jen potřebujete zrychlit. K výrobě těchto motorů jsou používány moderní technologie, které zaručí dlouhou životnost a spolehlivou funkčnost v městském i mimo urbanistickém prostředí.

2.Baterie se slušným dojezdem

Dojezd je důležitý. Přece jenom nechceme s elektrokoloběžkou kroužit pouze na dvorku. Proto je důležité sledovat parametry baterie, zejména její kapacitu. Mnohé modely lákají na nízkou pořizovací cenu, nicméně v tomto směru disponuje slabou baterií, která nabídne dojezd 10 kilometrů, což je z logického hlediska nesmysl. Právě oblíbený model Smoot EZ6 slibuje maximální dojezd až 30 km, což je naprosto dostačující a v poměru pořizovací ceny odpovídající údaj.

3.Brzdy jsou základ. Na to nezapomeňte!

Stejně jako u dalších dopravních prostředků je důležitý spolehlivý brzdový systém. Obzvlášť pokud kličkujete po městě v provozu, platí pravidlo, že brzdy musí být v pohotovosti každou vteřinu. Některé levnější modely na tomto parametru šetří a mnohdy dopadá, že brzdy nefungují podle standardů. Naopak u modelu koloběžky Smoot EZ6 máte k dispozici jak elektronickou, tak zadní kotoučovou brzdu, která nabízí okamžitou zpětnou vazbu.

4. Buďte na silnici vidět.

V případě, že se chystáte na koloběžce jezdit ve večerních hodinách (což je při cestě z práce obvyklé), nezapomeňte na bezpečnostní (reflexní) prvky, aby vás bylo na silnici vidět. Odrazky, světlo, cokoliv zvyšuje vaši šanci, že na vás ostatní účastníci provozu zareagují. Právě model EZ6 nabízí v přední části LED světlo, zadní část koloběžky pak zajišťuje brzdové světlo. Nechybí ani reflexní prvky rozmístěné po konstrukci koloběžky.

5.Proč je důležitá hmotnost koloběžky?

Elektrokoloběžka je parťák, který s vámi bude kdykoliv jen potřebujete. Nicméně tahat se s ní ze čtvrtého parta budete muset vy. To znamená, že i tady hraje podstatnou roli samotná hmotnost koloběžky a čím lehčí, tím lepší. Ideální je vybírat do 15 kilogramů, jelikož v takovém případě není náročné ji vynést až do bytu, složit do kufru auta, nebo přenášet z jednoho místa na druhé. Smoot EZ6 složíte za 3 vteřiny a navíc váží pouhých 12 kg, což je skvělá zpráva.

Pořídit ji můžete na stránkách www.smartydum.cz za výhodnou cenu, včetně bezplatného servisu a doručením až k vám domů zdarma.

Continue Reading

Novinky

Vadí vám inzeráty bez uvedeného platu? Máme řešení

Published

on

Co vadí uchazečům o zaměstnání nejvíc? No toho by se našlo, mezi favority tohoto žebříčku však nepochybně patří inzeráty bez uvedení platu. Věděli jste, že na inzerát bez platu odpoví až čtyřikrát méně uchazečů než na inzerát s uvedenou platovou hladinou? To už je celkem dost, co myslíte? Kvůli takové „maličkosti“ jako je (ne)uvedení částky, se mohou společnosti okrádat o skutečně talentované zaměstnance.

Není to trochu škoda?

Podle pracovního portálu Jobstack.it rozhodně ano. Vzhledem k tomu, že se Jobstack.it soustředí primárně na „iťáky,“ tak se s tímto problémem setkává extrémně často. Právě specialisté v oboru IT mají největší sklony inzeráty, které nesplňují jejich představy, úplně ignorovat. Co by také ne? Nabídek práce mají většinou plný inbox, takže proč ztrácet čas s odpovídáním na nabídku, která se už od začátku netváří, kdo ví jak výhodně?

Začarovaný kruh nabídky a poptávky

Proč vlastně personalisté plat v inzerátech neuvádějí?

To je docela jednoduché. Prostě čekají na to, až ideálního kandidáta poznají osobně – a pak mu nabídnou v podstatě cokoliv mu na očích vidí. Problém je jen v tom, že bez uvedení platu ho zkrátka nepoznají. Plus je tady samozřejmě ještě odvrácená stránka uvádění platů. Na jednu stranu společnost sice skutečnému odborníkovi dovede nabídnout plat podle jeho představ. Jenže to nejprve musí vědět, jaké ty představy jsou. Proto se často stává, že společnost nabídne určité rozmezí finančního ohodnocení a zrovna se o pár stovek netrefí do představy svého ideálního kandidáta a ten tak neodpoví zase z toho důvodu, že v inzerátu plat byl, jenže moc nízký.

Takže co s tím?

Jobstack.it právě pro tento problém navrhl originální řešení.

Inovativní řešení věčného problému na pracovním trhu – řekněte si o peníze sami

Nelíbí se vám, že je u inzerátu místo konkrétní částky uvedeno pouze „dobré finanční ohodnocení?“ Nebo naopak potenciální zaměstnavatel uvádí částku, které se můžete jen ušklíbnout? Na Jobstack.it můžete během odpovědi na inzerát rovnou použít kolonku, která dá druhé straně vědět, jaký plat si za svou práci představujete.

Tím se rovnou vyhnete těm trochu nepříjemným chvilkám na pohovoru, stejně jako ztracenému času v případě, že se vaše požadavky pohybují úplně v jiných dimenzích, než je firma ochotná nabídnou. Tato funkce portálu Jobstack.it šetří čas všem zúčastněným stranám – a kdo ví, třeba i vám otevře naprosto nečekané příležitosti snů.

Vyzkoušejte si to na Jobstack.it.

Continue Reading

Sledujte nás

Vhodný tarif pro studenta? Mrkněte se na nabídku.

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.