Holdujete klasickým cigaretám, ale raději byste přešli na jejich elektronickou variantu? Nebo jste s vapováním začali teprve nedávno, a ne a ne přijít na to, jak to dělat správně?

Elektronické cigarety nabízejí mnohem širší paletu chutí než klasická ‘retka’. Vybírat můžete ze stovek příchutí, zvolíte si koncentraci tabáku i způsob potahu… možností je nepřeberně. Nejdříve se ale vapování musíte naučit. Nepřebírejte chyby druhých a přečtěte si, co děláte špatně.

Špatně potahujete

Klasické cigarety se šlukují mohutným potahem, elektronické ale touto technikou drahé zařízení ničíte. Po nažhavení hlavy stisknutím tlačítka 1 až 2 sekundy jemně potahujte, páru si nejprve vychutnejte na jazyku – až poté ji vtáhněte do plic.

Existují i tzv. sub-ohmové e-cigarety, určené pro náruživější kuřáky. Ty mají nižší napětí a hustší kouř, který je lepší přímo vdechovat.

Kouříte, co je den dlouhý

Jste zvyklí během dopoledne vykouřit krabičku cigaret? S elektronickou cigaretou vám pšenka nepokvete.

Její kouření je především o chuti, nikoliv o snaze vehnat si do těla chybějící nikotin. Jeho nedostatek vyřešíte náplní s vysokou koncentrací nikotinu. Mezi jednotlivými potahy z e-cigarety ale zachovejte 20sekundové rozestupy. Brání to nejen rozvoji bolesti hlavy – jde i o prevenci proti přepálení žhavicích spirál.

Špatně e-cigaretu držíte

Zapomeňte na „klasický cigaretový úchop“. Elektronická cigareta je zařízení s tekutou náplní, která musí mít při potahu kontakt se žhavicí hlavou. Držte přístroj proto hlavou dolů, v úhlu minimálně 45 stupňů.

Naučte se správně vapovat

Chcete o kouření e-cigaret vědět víc? Na internetu naleznete hned několik českých e-booků o elektronických cigaretách, které vám začátky vapování rozhodně usnadní. Stáhněte si je ještě dnes!

Leave a Reply

Your email address will not be published.