Jedete na dovolenou a lámete si hlavu nad tím, který zloděj Vás navštíví? Přinášíme vám několik základních rad, jak na zloděje vyzrát.

Jestliže jste se rozhodli na dovolenou letět letadlem, nenechávejte auto zaparkované v garáži ani před domem. Požádejte kamaráda či souseda o zaparkování v jeho garáži. Pokud tuto možnost nemáte, nechejte auto zaparkované na letišti. Je pravda, že parkování na letišti není dvakrát levné, ale většinou je tato služba zahrnuta v ceně zájezdu.

A co dům či byt ?
Vše dobře zavřete a radši dvakrát zkontrolujte. Nejvíce zapomínáme při hektickém odjezdu na poslední chvíli například na otevřená okna a dveře. Okna a dveře jsou velkým lákadlem nejen pro zloděje, ale i pro kolemjdoucí.

Nezapomeňte vše uzamknout!

Ať už se jedná o vchodové dveře nebo o garáž či kůlnu na nářadí, určitě nenechávejte odemčené ani průjezdová vrata a vchodovou bránu. Zajistíte tak další překážku, kterou musí nevítaná osoba překonat. Čím více překážek nevítané osobě připravíte, tím více času bude mít váš soused na zavolání policie.

Vypněte to, co není potřeba mít stále vchodu 

Ano. I to je krok pro váš klid v duši. Vypnutím vody a plynu zabráníte další nepříjemnostem, které by vám mohli zkazit konec dovolené. Myslete však i na elektřinu. Tu nemusíte vypínat centrálně v celém domě, ale můžete vypnout pojistky a odpojit spotřebiče ze sítě. Předejdete tím zkratu, který může nastat během bouřky.
Určitě zkontrolujte světla a lampičky.

Nechte si vybírat schránku

Myslíte si, že ze schránky vám nemůže nikdo nic vzít ? Mýlíte se. Taková obálka z banky s novou kreditní kartou a pinem může udělat zlodějům ohromnou radost.

Klíče

Dejte někomu příbuznému nebo známým klíče od vašeho domu (bytu), aby mohli váš dům zkontrolovat.

 

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.