Nejenom, že je Audi R8 v podstatě speciálním a celkem unikátním vozem. Na co také nesmíme zapomínat, to je fakt spojený s tím, že i tento model se aktuálně dočkal své speciální edice. Ta odráží především řadu úspěchů, které jsou spojeny s automobilkou a závody LeMans. Tato edice má tak za cíl ukázat především to, jak úspěšná automobilka Audi na těchto závodech je. A při této příležitosti představila model, který nese označení Audi R8 Coupé v10 plus selection 24h. Název je tedy poměrně složitý, ale na druhou stranu dodejme, že se v něm skrývá vše. Samotná edice má podle slov automobilky říkat také to, že bude oslavovat všechna vítězství, které automobilka Audi od roku 2009 posbírala.

Důraz na výkon

Je jasné, že když se jedná o poctu závodním úspěchům, musí být speciální edice spojena s celkem zajímavými výkony. Objektivně můžeme říci, že se to opravdu podařilo. Pod kapotou této limitované edice totiž najdeme motor, kterým je V10 o objemu 5.2 litru. Jeho zajímavostí je mimo jiné také to, že je uložený uprostřed, před zadní nápravou.

Pokud se podíváme na to nejdůležitější, čímž je samozřejmě výkon, musíme jasně říci, že ten opravdu nadchne. Činí celých 449 kW, tedy celkově 610 koní. A to je hodnota, díky které Audi R8 Coupé v10 plus selection 24h dokáže z nuly na stovku zrychlit za unikátní čas, který činí 3,2 sekundy. Neklame ale ani maximální rychlost. Ta je zastavena na hodnotě 330 kilometrů v hodině. Co má na celkovou rychlost a zrychlení vliv, to je také nízká hmotnost vozu. Samotná karoserie váží jenom 200 kg.

Přečtěte si také: Milujete kupé? Zkuste to od Audi, Audi A4 Avant patří mezi nejpraktičtější vozy

Skvělé jízdní vlastnosti

Výkon není to jediné, čím se může limitované edice Audi R8 Coupé v10 plus selection 24h pyšnit. K dispozici je také špičkové dynamické řízení, adaptivní tlumiče, stejně jako zaujmou i laserové světlomety. Dále nechybí zadní spoiler nebo výrazný difuzor. Ty pomáhají dotvářet samotný design vozu, který rozhodně nevypadá nijak tuctově. A to mimo jiné díky tříbarevnému lakování karoserie, stejně jako díky ozdobným panelům za dveřmi, nebo díky několika dalším zajímavým ozdobným prvkům. Ohromná je na tomto autě samozřejmě i cena, která činí 229 tisíc eur, tedy v přepočtu něco přes 6 milionů Kč. Pokud máte zájem o sportovní svezení v Audi a nechcete utratit miliony, podívejte se na bazar Audi.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.