Connect with us

Auto/moto

Audi R8 představuje speciální edici. Nabídne skvělé jízdní vlastnosti.

Published

on

Nejenom, že je Audi R8 v podstatě speciálním a celkem unikátním vozem. Na co také nesmíme zapomínat, to je fakt spojený s tím, že i tento model se aktuálně dočkal své speciální edice. Ta odráží především řadu úspěchů, které jsou spojeny s automobilkou a závody LeMans. Tato edice má tak za cíl ukázat především to, jak úspěšná automobilka Audi na těchto závodech je. A při této příležitosti představila model, který nese označení Audi R8 Coupé v10 plus selection 24h. Název je tedy poměrně složitý, ale na druhou stranu dodejme, že se v něm skrývá vše. Samotná edice má podle slov automobilky říkat také to, že bude oslavovat všechna vítězství, které automobilka Audi od roku 2009 posbírala.

Důraz na výkon

Je jasné, že když se jedná o poctu závodním úspěchům, musí být speciální edice spojena s celkem zajímavými výkony. Objektivně můžeme říci, že se to opravdu podařilo. Pod kapotou této limitované edice totiž najdeme motor, kterým je V10 o objemu 5.2 litru. Jeho zajímavostí je mimo jiné také to, že je uložený uprostřed, před zadní nápravou.

Pokud se podíváme na to nejdůležitější, čímž je samozřejmě výkon, musíme jasně říci, že ten opravdu nadchne. Činí celých 449 kW, tedy celkově 610 koní. A to je hodnota, díky které Audi R8 Coupé v10 plus selection 24h dokáže z nuly na stovku zrychlit za unikátní čas, který činí 3,2 sekundy. Neklame ale ani maximální rychlost. Ta je zastavena na hodnotě 330 kilometrů v hodině. Co má na celkovou rychlost a zrychlení vliv, to je také nízká hmotnost vozu. Samotná karoserie váží jenom 200 kg.

Přečtěte si také: Milujete kupé? Zkuste to od Audi, Audi A4 Avant patří mezi nejpraktičtější vozy

Skvělé jízdní vlastnosti

Výkon není to jediné, čím se může limitované edice Audi R8 Coupé v10 plus selection 24h pyšnit. K dispozici je také špičkové dynamické řízení, adaptivní tlumiče, stejně jako zaujmou i laserové světlomety. Dále nechybí zadní spoiler nebo výrazný difuzor. Ty pomáhají dotvářet samotný design vozu, který rozhodně nevypadá nijak tuctově. A to mimo jiné díky tříbarevnému lakování karoserie, stejně jako díky ozdobným panelům za dveřmi, nebo díky několika dalším zajímavým ozdobným prvkům. Ohromná je na tomto autě samozřejmě i cena, která činí 229 tisíc eur, tedy v přepočtu něco přes 6 milionů Kč. Pokud máte zájem o sportovní svezení v Audi a nechcete utratit miliony, podívejte se na bazar Audi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Auto/moto

Návod: Jak nejlépe vyčistit čalounění ve vašem autě.

Published

on

Udržovat interiér svého auta v čistotě je stejně důležité, jako se příkladně starat o jeho exteriér. Během jakékoli cesty své auto obýváte a je proto z hlediska vašeho zdraví i dobrého naladění mysli velmi důležité udržovat jeho interiér čistý. Čištění potahů vašeho auta je naštěstí velmi jednoduché a to hlavně díky množství metod a speciálních čistících prostředků, které jsou přímo určené pro údržbu vozidla. si také usnadníte práci s jejich hloubkovým čištěním.

Metoda č. 1 – Čištění jednotlivých skvrn

1. Vyzkoušejte odstraňovač skvrn ještě před tím, než ho použijete na své potahy.Určitě byste nechtěli, aby takový prostředek zničil váš interiér, a proto ho nejprve vyzkoušejte na nějakém menším a méně viditelném místě.

2. Postarejte se nejprve o odolné skvrny na kůži. Pro velmi odolné skvrny na kožených potazích nejprve použijte kondicionér určený pro kožené povrchy. Potom aplikujte odstraňovač skvrn na kůži a vetřete ho do ní. Nechte ho působit asi 30 sekund a potom ho setřete.

3. Odstraňte skvrny od inkoustu. Na inkoustové skvrny použijte sprej na vlasy nebo lihové čistidlo smíchané s vodou. Nastříkejte sprej na skvrnu a opatrně ji vyčistěte navlhčeným čistým hadříkem. Ujistíte se tím, že se inkoust nerozšíří na další místa vašich potahů.

4. Odstraňte mastné a olejové skvrny. Na mastné nebo olejové skvrny, jako jsou například ty od rtěnky nebo od jídla, použijte ředidlo na barvy smíchané s vodou a čistý bavlněný hadřík. Odlijte trochu ředidla do menšího kalíšku a přidejte k němu stejné množství vody. Namočte do směsi připravený hadřík a vetřete ji do skvrny. Potom poprašte skvrnu solí nebo kukuřičnou moukou a nechte vše přes noc působit. Potom tuto sekci potahů vysajte vysavačem.

 • Ředidlo také nejprve vyzkoušejte na malém kousku potahů, abyste se ujistili, že nedojde ke zničení materiálu.

5. Odstraňte skvrny od kávy. Pokud jste si v autě rozlili kávu, nařeďte skvrnu trochou vody a vyčistěte ji čistým papírovým ručníkem nebo utěrkou. Potom aplikujte trochu čistidla na sklo a nechte ho pět minut působit. Následně skvrnu opět setřete papírovým ručníkem a odstraňte tak zbytky nečistot.

 • Skvrny hadříkem vždy jenom lehce stírejte nebo ho na ně jemně přikládejte. Nikdy skvrny nedrhněte, aby se nečistoty nezažraly hlouběji do potahů.
 • Pokud je káva stále ještě viditelná, vydrhněte potah tekutým čistidlem na nádobí a omyjte ho teplou vodou. Potom celé místo opět jemně setřete papírovým ručníkem. Vysušte skvrnu vysoušečem vlasů tak, že ho budete držet ve vzdálenosti několika centimetrů od potahu, abyste ho nespálili.

6. Odstraňte skvrny po zvratcích. Pokud se v autě někomu udělalo špatně a pozvracel vám sedadlo nebo podlahu, vyčistěte postižené místo jak nejrychleji je to možné, abyste zabránili vsáknutí hlouběji do potahu. Setřete všechny zvratky a nalijte na skvrnu trochu studené vody. Umyjte celé místo jemným mýdlem a teplou vodou. Potom skvrnu neutralizujte hadříkem namočeným v sycené vodě.

 • Jako alternativu můžete použít pastu, kterou dostanete smísením vody a jedlé sody. Jedlá soda také pomůže absorbovat pachy.

7. Odstraňte skvrny od krve. Krev může být někdy velmi těžké odstranit. Nepoužívejte na ní horkou vodu ani mýdlo, protože byste ji tím akorát usadili na místě. Raději namočte hadřík do studené vody a krev jím stírejte. Opláchněte hadřík ve studené vodě a opakujte stírání, dokud skvrna nezmizí.

 

Metoda č. 2 – Čištění textilních potahů

1. Použijte podomácku vyrobený čistič na potahy. Nemusíte utrácet spoustu peněz za komerční přípravky určené pro čištění autopotahů. Místo toho si vyrobte svůj vlastní domácí čistič z přírodních ingrediencí. Smíchejte ve větším hrnku nebo kbelíku jednu část vody s jednou částí čistidla na nádobí. Směs dobře promíchejte a naplňte s ní rozprašovací láhev.

 • Nastříkejte směs přímo na potah ze vzdálenosti asi 15-20 centimetrů.
 • Potom potahy jemně vydrhněte kartáčem s měkkými chlupy. Opláchněte místo teplou vodou za použití čistého hadříku. Ten často oplachujte.
 • Postupujte systematicky jednu oblast za druhou. Vyčistěte důkladně celou jednu oblast a potom se teprve přesuňte k další.
 • K osušení čištěného místa používejte hadřík z mikrovlákna.

2. Použijte směs mýdla, boraxu a horké vody. Pro výrobu dalšího přírodního a neleptavého čistidla použijte ekvivalent asi šesti lžic tuhého mýdla a smíchejte ho v kbelíku se dvěma lžícemi boraxu. Pomalu přilévejte dva šálky vroucí vody. Přidat můžete také několik kapek levandulového esenciálního oleje, který čistidlu dodá příjemné aroma. Nechte směs vychladit a potom ji metlou ušlehejte do pěnovité konzistence.

 • Připravenou směs vetřete do potahů jemným kartáčem. Potom celé místo očistěte čistým hadříkem namočeným v teplé vodě. Hadřík opakovaně oplachujte.
 • Postupujte systematicky po jednotlivých sedadlech nebo sektorech. Před tím, než se posunete dál, vyčistěte důkladně první místo.

3. Použijte komerční čistič potahů. Tyto přípravky jsou k dostání téměř všude a nejsou ani moc drahé. Jejich nevýhodou ovšem je to, že často obsahují agresivní chemické přísady. Čtěte proto všechny informace uvedené na obalu pro správné použití. Aplikujte čistidlo na potahy a kartáčkem ho do nich vetřete. Potom je důkladně opláchněte vodou.

4. Použijte váleček na chlupy. Tyto válečky používají lepivé papírky, na které se zachytí malé chlupy, drobky a vlasy. Odstraňte s ním tedy těžko dostupné nečistoty z textilních potahů tak, že jím budete přejíždět po povrchu sedadel. Pravidelně měňte lepivé papírky, abyste měli jistotu, že lepí dostatečně na to, aby pochytaly všechny nečistoty, chlupy i drobky.

 

Metoda č. 3 – Čištění kožených potahů

1. Použijte sadu pro čištění kožených sedadel. Kůže si vyžaduje mnohem opatrnější zacházení než textilní nebo vinylové potahy, protože je více náchylná k blednutí a opotřebení. Nejlepší možností je použít čističe a kondicionéry, které jsou speciálně určené na kůži. Často se prodávají v sadách, jako je například Wolfgang Leather Care Cockpit Kit, nebo Pinnacle Contours Interior Kit.

2. Zapněte topení. Kůže reaguje na teplo a v případě, že je zahřátá lépe přijímá čističe a další přípravky. Pokud je venku zrovna teplo, nemusíte topení pouštět. Pokud je ale zima v plném proudu, topení na několik minut před čištěním kůže zapněte.

3. Použijte čistič na kůži. Aplikujte na své potahy čistič a zaměřte se vždy důkladně jen na jednu část než přejdete k další. Čistič do kůže vetřete čistým , měkkým hadříkem. Potom ho důkladně opláchněte čistou vodou.

 • Řiďte se informacemi na obale pro správné použití čistidla.

 

Zdroj: WikiHow.com

Continue Reading

Auto/moto

Krásky, které milují luxusní auťáky… Tohle levné nebylo!

Published

on

Známé jméno, hezká tvářička a luxusní bouráky v garážích. To vše mají společné Bagárová, Mesarošová a Prachařová. Co ovlivnilo jejich rozhodnutí pořídit si tyto nákladné modely? Budete se divit! Hlavní role hrají: ekologie, bezpečnost pro miminko a pošramocená pověst!

Monika Bagárová (23) & designová Toyota C-HR

Krásná rodačka z Brna si potrpí na sexy designové kousky, ve kterých dráždí své fanoušky i nového přítele. To by nebylo, aby neprovokovala i na silnicích, ale jen designem. Pohodlného medového mazlíka přibližně za 700 tisíc si pořídila proto, že v autě tráví spoustu času. Přepravuje se na koncerty a stále musí dojíždět za svou láskou Dávidem Hodkem na Slovensko. Auťák si pochvaluje, je bezpečný a úsporný! V kolonách jezdí na elektřinu. Zpěvačka se nechala slyšet, že se snaží jezdit podle předpisů a apeluje na řidiče, „vykašlete se na telefony a buďte zodpovědní nejen za sebe v autě, ale i za lidi, které vezete!“ Oficiální Instagram zde.

 

Dominika Mesarošová (32) & luxusní Mercedes-Benz CLA

Modelka se na sociálních sítích v květnu pochlubila červeným Oplem se zlatou mašlí. Její fanoušci nevěřili vlastním očím, blondýna v třídvéřovém prdítku? Nedávno Dominika zveřejnila fotky, které měly větší úspěch: klíček a pak svůj dekolt u zadku káry. „Nejspíš to bude model CLA. Nový vůz pořídíte za 700 tisíc jen v základní výbavě,“ hodnotí Jiří Beneš z Autotýmu a dodává, „pokud prodala předchozí vůz (model Adam) po 5 měsících ježdění, mohla si přijít skoro na původní cenu 300 tisíc korun.“ Kde na to Mesarošová vzala? Prodala konečně svou vilu, nebo jí černé žihadlo zasponzoroval nový milenec, podnikatel Tomáš? Oficiální Instagram zde.

 

Agáta Prachařová (32) & bezpečný Porsche Cayenne

Známá provokatérka si s manželem v létě pořídila luxusní SUV – Porsche Cayenne. Manželé se museli pořádně plácnout přes kapsu – tenhle vůz stojí přes 2 miliony! Prostorný crossover je stejně jako předchozí auta v červené barvě. Agáta nezahálí a fotí v něm selfíčka a nově i miminkovské vybavení pro její dceru Miu. Po bouřlivém období to vypadá, že modelka konečně prožívá pohádku společně s manželem Jakubem, zlobivcem Kryšpínem a pokladem Miou. Oficiální Instagram najdete zde.

 

Zdroj: Instagram celebrit

 

O Autotýmu

Autotým je poradenská společnost automobilových znalců, specializující se na vyhledávání a ověřování technického stavu při koupi ojetých automobilů. Společnost vyhledává automobily na přání zákazníků, ověřuje jejich historii, technický stav, vyjednává slevy u prodejců a radí s financováním vozů. V letošním roce přišel Autotým také s online katalogem kontrolovaných automobilů. Společnost vznikla v roce 2014 jako start up a v loňském roce přešla do skupiny Home Credit.

Více informací na: www.autotym.cz nebo na www.facebook.com/autotym

Continue Reading

Auto/moto

Palubní kamera nejen ve firmě

Published

on

Palubní kamera nejen ve firmě 

Jistě jste nepřehlédli, že palubní kameru dnes využívá mnoho firem. Kamera má zaznamenat cestu před vozidlem za účelem důkazu při dopravních autonehodách. Ovšem kamera není výsadou jen firemních vozidel, ale i kterýchkoliv soukromých vozidel v dopravě.

Viník nehody natočen při činu

Některé nehody z dnešní doby vám připadají jako vystřižené z filmu. Vypadají jako by si chtěl řidič vyzkoušet na pár vteřin být kaskadérem. Avšak následky jsou v podstatě o dost horší v realitě než ve filmu. Díky palubní kameře se můžete stát svědkem nehody, který pak může ve velké míře pomoc při vyšetřování nehody.

Ochrana majetku

Díky kamerám chráníte sebe i svůj majetek. Mnohdy se střetnete s řidičem, který vám bude tvrdit, že nehodu nezavinil nebo po nehodě dokonce viník ujede. V tomto momentu jste na koni. Z vaší kamery lze zajisté vyčíst poznávací značku ujíždějícího vozidla nebo onu zásadní vteřinu viníka.

Vycvičte si řidiče

Ve vozovém parku analýza nehody není však jedinou výhodou. Některé společnosti propojují nahrávky s telematickými údaji, tyto informace vám umožní určit styl jízdy řidičů. Řidičovo chování a styl jízdy mají velký vliv na spotřebu pohonných hmot, opotřebení vozu i bezpečnost.

Continue Reading

Sledujte nás

Vhodný tarif pro studenta? Mrkněte se na nabídku.

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.