Nezvládáte rychlé pracovní tempo a v osobním životě se toho na vás valí až příliš? Dejte si pauzu a zapomeňte alespoň na pár dní na všechny všední starosti. Vyberte si některou z populárních exotických destinací a vydejte se vstříc novým zážitkům. Že vám něco takového současný stav bankovního účtu nedovoluje? Pokud si dovolenou zajistíte bez pomoci cestovky, ušetříte nemalou částku!

Rezervace letenek a ubytování online je hračka

Doby, kdy byli zájemci o exotické zájezdy odkázáni na omezené a předražené nabídky cestovních kanceláří jsou naštěstí minulostí. Žijeme v době informačních technologií a internet umožňuje snadnou rezervaci letenek i ubytování.

lifestylemagazin-cz_online_ergo_cz_01

Rezervujete-li letenky (např. na pelikan.cz, skyscanner.cz nebo letuska.cz) a ubytování svépomocí, překvapí vás, jak se bude konečná cena lišit od té, kterou by vám naúčtovala cestovka. Navíc můžete vybírat podle aktuálních akcí – s trochou štěstí si zaletíte do Los Angeles za cenu pod 10 tisíc korun. Do prestižních destinací, jako je například Dubaj, se dá dostat i za polovinu.

To samé ostatně platí také o ubytování. Hotely, penziony a majitelé apartmánů lákají turisty na neodolatelné slevy.

Proč to tak nedělá každý?

Podle expertů z oblasti turistického ruchu o služby cestovních kanceláří klesá zájem, a to především ze strany mladší generace. Mladí lidé jsou na internetu jako doma a vědí, že tímto způsobem ušetří nemalou částku. Jedinou nevýhodou je časová náročnost – rezervace letenek a hotelu po vlastní ose je pracnější než dovolená přes cestovku, která se postará o vše od A do Z.

Nezapomeňte se pojistit!

Ať už nakonec vyrazíte na druhou stranu světa, nebo jen pár set kilometrů od domoviny, sjednejte si kvalitní cestovní pojištění do zahraničí s odpovídajícím limitem.

lifestylemagazin-cz_online_ergo_cz_02

Dobrá zpráva je, že online cestovní pojištění zařídíte z pohodlí domova, třeba jen pár minut před plánovaným odletem. Důkladně si však přečtěte VPP pro zahraniční pojištění a seznamte se s podmínkami a výlukami. Předejdete tím nepříjemnému zjištění, že vámi vybraný tarif nevyhovuje charakteru vaší dovolené.

Leave a Reply

Your email address will not be published.