Americká automobilka Ford (v celém znění Ford Motor Company) byla založená již v roce 1903, přičemž první „populární“ osobní automobil, který dnes můžete v moderním provedení potkávat na silnicích, je úspěšný Mustang. Právě tento dvousedadlový roadster byl veřejnosti představen 17. dubna 1964 v New Yorku a zároveň se první den prodalo 22 tisíc vozů. Za prvních dvanáct měsíců to bylo více než 417 tisíc. Zákazníky lákala především nízká hmotnost, která byla 1170 kilogramů, dále pak elegantní vzhled a slušný výkon.

Ford Mustang, 1967, zdroj wallpapercave.com

Postupem času se však hmotnost vyrobených vozidel zvedala také z důvodu těžkých plastů v interiérové části, které se nyní automobilka jako první na světě snaží zredukovat moderním způsobem. Zvyšující se hmotnost celého vozidla má vliv na zvýšenou spotřebu paliva, což je jedno z nejvíce probíraných témat zákazníků. Jak sdělil na své tiskové konferenci mluvčí automobilky, do budoucna by alespoň část komponentů rádi nahradili levnějšími a ekologičtějšími materiály. Vhodnou variantou je bioplast vyrobený z odpadu vzniklého při výrobě tequilly. Takový revoluční způsob by mohl vést ke snížení celé hmotnosti osobního vozidla a následně i spotřeby paliva, což ocení velké procento zákazníků a řidičů vzhledem ke stále rostoucím cenám pohonných hmot. Výrobce se zaměří především na interiérové a exteriérové díly, mezi které patří například svazky kabelů, jednotky ventilace nebo odkládací schránky.

Použití jiných materiálů během výroby komponentů by podle americké automobilky mohlo vést ke snížení hmotnosti součástí vozu a následně i spotřeby paliva. Už v současné chvíli nabízí Ford úsporné spalovací motory EcoBoost využívají mnoha technických inovací – právě proto mají nižší spotřebu i emise. Přitom však dosahují vysokého výkonu a nízké hmotnosti. Nový Ford Mondeo je příkladem takového pravidla, vždyť motory manažerského vozu začínají na zdvihovém objemu 1.5 EcoBoost, přičemž právě díky velkému výkonu 118 KW a nízké hmotnosti motoru se spotřeba pohybuje okolo 4.7l/100km. 

Ford Mondeo 1.5 EcoBoost 118kW/160k 6st. manuální

Ford Mondeo 1.5 EcoBoost 118kW/160k 6st. manuální

V případě, že zrovna přemýšlíte nad zakoupením některého z osobních vozidel značky Ford, ale chcete mít jistotu, že vyberete model správně, pak rozhodně doporučujeme navštívit společnost AMB Praha (auto MOTOL BENI, a.s.), která je leaderem na trhu značky FORD. Jejich autosalon na Ořechu je nejmodernějším autosalonem značky Ford v České republice a již v roce 2015 se stal vůbec prvním FordStore s nabídkou modelů Mustang a Vignale! Ještě stále váháte, kde si zakoupíte svůj nový vůz?

 

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.