Jak vypadá praktická jídelna ?

Většina českých domácností dává důraz na zařízení obytných prostor jako jsou například obývací pokoj, pokoj pro hosty, ložnice, dětský pokojíček, ale často zapomíná na kuchyni.

Otevřený prostor letí
Otevřený prostor je poslední dobou hitem českých domácností. A proč ne? Spojením Kuchyně s obývacím pokojem mnohdy opticky zvětšíme prostor a tím nemáme pocit stísněnosti. Bohužel ne každý má takové možnosti.

Pokud máte možnost prostor otevřít, tak
Nezapomínejte na to, že z obývacího pokoje je vše vidět. Neuklizená kuchyň pak působí jako pěst na oko. Také volba barev, které k sobě ladí je nezbytnou součástí vašeho rozhodnutí. Nechcete mít přeci byt jako vymalovaný jako velikonoční vajíčko.

Pokud nemáte možnost prostor otevřít, tak
Je nutno zvolit, jakou variantu zvolíte výplně průchodu z obývacího pokoje do kuchyně. Na dnešním trhu najdeme spousty řešení. Například posuvné dveře s kapslí nebo posuvné dveře na ližině podél zdi. Tento způsob výplně průchodu je vhodný zejména z hlediska prostoru. Méně moderním způsobem jsou dveře na panty a klasické zašupovací dveře (harmonika).

Výběr jídelního setu
Na trhu je velká škála materiálů, ale jednoznačně vede masiv. Další možností jsou různé kombinace kovu, skla, dřeva a plastu, které nejsou úplně k zahození. Moderní domácnosti se ve spíše přiklánějí ke skleněným setům, ale je třeba brát v potaz riziko ostrých rohů.

Na čem se dobře sedí ?
Jídelní stůl je nezbytnou součástí, ale k čemu by nám byl stůl, když si pohodlně ke stolu nesedneme? Židle k jídelnímu stolu dnes pořídíme v dřevěném či kovovém provedení. Sedáky z kůže, ekokůže a plastu hrají to velké omega. Spokojeni budeme tehdy, jsou-li židle pohodlné, stabilní a odolné. Asi každému z nás dostává husí kůži při pomyšlení na rozjíždějící se nohy u židle.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.