Connect with us

Pro muže

Jak zbavit dítě zlozvyku? Pomůže trpělivost a rodičovská vynalézavost

Published

on

Dudlík, okusování nehtů, skákání do řeči… to je jen pár příkladů zlozvyků, které u dětí často řešíme. Jejich odstranění vyžaduje naši trpělivost, a hlavně obrovskou dávku rodičovské vynalézavosti a kreativity. Přinášíme pár tipů, jak na to…

Zlozvyk, nebo rituál?
„Kdo má tu odvahu a něco pojmenuje jako zlozvyk? Většinou se za zlozvyk považuje nějaká činnost, která je společensky neakceptovatelná. Ale každý má jiný názor a k dané situaci jiný postoj. Moje kamarádka říká, že má hrozný zlozvyk. Že ráno ještě ani nerozlepí oči od nočních snů, a už si jde dělat kávu. A jaký mám z toho pocit já? Myslím si, že má hezký ranní rituál, na který se může těšit. Se kterým ví, že den začne podle nějakých pravidel. Že s ranní dobrou kávou bude den zase povedený. Vždycky jde jen o úhel pohledu,“ říká na úvod našeho povídání o zlozvycích Štěpánka Štrougalová z dětského centra Baby Clubu Juklík, která je sama maminkou čtyř dětí, a tak má i s odstraňováním zlozvyků hodně zkušeností.

Úkol číslo jedna – zjistit příčinu
Pokud si dítě okusuje nehty až do krve, situace už k smíchu rozhodně není. „Jsou zlozvyky, které vykazují, že dítěti něco schází. Že má některé dětské pudy neukojené. Výzkumy se opírají o studie, které poukazují na zlozvyky, které mohou pramenit z nedostatku mazlení v dětském věku, z nedostatku pozornosti,“ vysvětluje Štěpánka Štrougalová a dodává: „Ale jestliže má dítě například plenky do 12 měsíců nebo dokonce do 2 let, tak to určitě není jeho zlozvyk, spíš volba rodičů… Ale což, však on ten správný okamžik jednou přijde.Na první rande půjde dítě určitě bez plen.“

Teething in Babies: Symptoms and Remedies

Netrestat, ale obrnit se trpělivostí
A jak tedy na zlozvyky? Napřed je zapotřebí je přesně pojmenovat. A uvědomit si, zda jde opravdu o zlozvyk, nebo jenom o náš rodičovský pocit, že se nám něco nelíbí. Určitě ale nebude řešení, když budeme dítěti dávat nějaké tresty. Naopak, náprava bude vyžadovat naši trpělivost, neustálé vysvětlování, a hlavně velkou dávku naší vynalézavosti a kreativity.

„Za vznikem zlozvyků se často skrývá nějaká psychická nepohoda – například stěhování, narození sourozence, nepohoda doma… Ale také je může vyvolat obyčejná situace, která dítěti není příjemná. Třeba pobyt v cizím prostředí nebo tma. Pokud však dítě na přicházející novinky připravíme, můžeme pomoci tomu, že se daný zlozvyk omezí. Příčina zlozvyku ale může být i v něčem úplně jiném. Například, když se dítěti zhorší zrak a nevidí ve škole dobře na tabuli. Neví si rady, začne se pohupovat na židli, okusovat tužku … A řešení je přitom celkem jednoduché – stačí s ním zajít na oční vyšetření,“ dává příklad Štěpánka Štrougalová.

Co nejčastěji u dětí řešíme?

Poslední rozloučení s dudlíkem
„Pokud nechcete o půlnoci běhat po benzinových pumpách a shánět dudlík pro své řvoucí dítě, nezbavujte se jej dítěti za zády. Cesta rozloučení s dudlíkem by měla být pro dítě srozumitelná, vědomá. Můžete ho zkusit zabalit a schovat pro mladšího sourozence, který je u maminky v bříšku, nebo může dítě samo dát dudu do nějaké horní poličky a tím dokázat, že už je opravdu velký človíček, který ho nepotřebuje, můžete ho společně poslat po babičce nějakému malému miminku…“ doporučuje Štěpánka Štrougalová.

Dloubání se v nose
Rozhodně by byla hloupost dítěti nařídit „dloubat v nose se nesmí!“ Vždyť každého může v nose někdy něco zazlobit, pošimrat. Spíš mu vysvětlete, že k tomu slouží kapesník a ideálně trošku soukromí.

Žmoulání trička nebo pohrávání si s vlasy
A také pohupování se v kolenou nebo tahání okrajů rukávů svetru nahoru a dolů… Všechny tyto projevy většinou signalizují nějakou nestandardní situaci, při níž si dítě není jisté. Nervozita se pak přenese do samovolných pohybů. Projevuje se to třeba na besídkách ve školce, při nějakém veřejném vystoupení. Zkuste dítěti pomoci. Kouzelným řešením může být plyšák do ruky, zkušené paní učitelky pomohou dětem tím, že jim dají do ruky nějakou věc, která tematicky doplňuje vystoupení, pomůže třeba i drobný hudební nástroj

Přechod od plínek k nočníku
V této oblasti buďte opravdu obezřetní. Ať se zbytečným vyhrožováním nestane, že děti začnou mít z vylučování strach, a raději jej začnou zadržovat. Trpělivě zkoušejte nabízet nočník nebo dětské sedátko na velký záchod. Pozorujte reakci dítěte, která vám hodně napoví. Pokud je to bez úspěchu, vyčkejte 3 dny a postup zopakujte. Jednoho dne se výsledek dostaví.

Věčně upatlaná pusa od jídla
Dospělý většinou důsledně dbá na to, aby odcházel od stolu tak, jak k němu přišel. Děti ale takhle nepřemýšlejí, proto jejich ústa nesoucí stopy hodování bývají často zdrojem rodičovské kritiky. Řešením ale určitě není věta „nauč se pořádně jíst“. Pro dítě je používání příborů složitou záležitostí. Proto je jen na nás naučit dítě vědomě používat ubrousek.

Biedronki | Przedszkole Miejskie Nr 54 Bytom

Neustálé poskakování
Jedná se opravdu o zlozvyk? Nemůže mít neklidné chování příčinu třeba jenom v tom, že se dítě nudí? Nepomohlo by jednoduché řešení – zabavit dítě jinou činností?

Skákání do řeči
„Zlozvyk? Kdepak. Skákání do řeči k životu dětí patří. Ale můžeme jej zkusit v malé míře omezit. Je nutné si uvědomit, zda svému dítěti věnujeme dostatek pozornosti, nebo mu nezbývá nic jiného, než že se musí opravdu prosadit? I za cenu toho, že nám bude skákat do řeči… Tady je rada celkem snadná – domluvte si s dítětem signál. Dobrým řešením je například stisk ruky, kterým mu dáváte najevo „vím o tobě, domluvím a vyslechnu tě“,“ přidává ještě jednu radu Štěpánka Štrougalová.

Stručná cesta odvykání zlozvyků v 5 bodech
1. Pojmenovat zlozvyk a uvědomit si ho.
2. Najít jeho příčinu.
3. Specifikovat situace, při kterých k němu dochází.
4. Najít náhradní chování za zlozvyky.
5. Pochválit dítě a projevit rodičovskou spoluúčast.

Zdroj: www.juklik.cz

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IT Tech

Američan ukázal největší Xbox na světě a dostal se do Guinessovy knihy rekordů

Published

on

O tom, že není těžké dostat se do Guinessovy knihy rekordů se přesvědčil Americký YouTuber Michael Pick. Stačí totiž pouze přijít s originálním a výjimečným nápadem. Podařilo se mu vytvořil největší fungující Xbox Series X na světě. Pik vyrobil dřevěné pouzdro ve stylu konzole o rozměrech: 2,08 x 1,04 x 1,04 metru a hmotnosti 113,4 kg. Všechny prvky byly zvětšeny na příslušné velikosti. Vlevo nahoře je podsvícené vypínací tlačítko Xboxu, zatímco na zadní straně jsou k dispozici obří konektory.

The engineer built the largest Xbox Series X in the world and got into Guinness records - Aroged

Uvnitř pouzdra je stojánek pro skutečný Xbox. Jsou k němu připojeny všechny periferie, ale konzoli můžete zapnout pomocí tlačítka na dřevěném pouzdře. Zástupci Guinessovy knihy rekordů udělili Peakovi certifikát za vytvoření největšího světového Xboxu Series X. Neobvyklá konzole byla darována Centru pro rozvoj mládeže a dospívajících v Atlantě. Celé video si můžete prohlédnout níž pod tímto odstavcem.

Continue Reading

Nezařazené

5 důvodů proč si pořídit elektrokolobězku Smoot EZ6

Published

on

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte elektrokoloběžku? Ať už třeba na dojezd do práce, občasné jízdy do školy, nebo na výlety po okolí? V poslední době o tento moderní, dopravní prostředek narůstá zájem nejen u mladší generace. Využití totiž najde opravdu kdokoliv. Navíc nabízí řadu bezpečnostních prvků, kompaktní velikost, slušnou akceleraci a celkově dobré jízdní vlastnosti, tak proč do toho nejít? Vybrat si můžete z nejrůznějších značek a modelů, které se od sebe liší nejen vzhledem, ale také technickými parametry. Pro kterou variantu se rozhodnout, abyste neudělali krok vedle? Poradíme vám!

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě. – SmartMagazín.cz

Jedním z oblíbených modelů elektrokoloběžek je Smoot EZ6, který nabízí všechno, co hledáte. Svým vzhledem může připomínat světově známé modely Xiaomi Scooter (v zásadě téměř všechny dostupné koloběžky na globálním trhu vychází z tohoto designu) a to je naopak dobrá zpráva. Kromě toho ale nabízí slušný výkon motoru, bezdušové pneumatiky, nebo třeba funkci tempomatu, který se bude hodit zejména po městských stezkách.

1.Dostatečně silný motor

Vždy je důležité sledovat, jak silný motor elektrokoloběžka nabízí. Právě vybraný model Smoot EZ6 v sobě ukrývá 350 W (s maximálním výkonem až 700W), což je dostatečná hodnota, pokud si chcete užít jízdu na maximum. Díky tomu nabízí slušnou akceleraci, kdykoliv jen potřebujete zrychlit. K výrobě těchto motorů jsou používány moderní technologie, které zaručí dlouhou životnost a spolehlivou funkčnost v městském i mimo urbanistickém prostředí.

2.Baterie se slušným dojezdem

Dojezd je důležitý. Přece jenom nechceme s elektrokoloběžkou kroužit pouze na dvorku. Proto je důležité sledovat parametry baterie, zejména její kapacitu. Mnohé modely lákají na nízkou pořizovací cenu, nicméně v tomto směru disponuje slabou baterií, která nabídne dojezd 10 kilometrů, což je z logického hlediska nesmysl. Právě oblíbený model Smoot EZ6 slibuje maximální dojezd až 30 km, což je naprosto dostačující a v poměru pořizovací ceny odpovídající údaj.

3.Brzdy jsou základ. Na to nezapomeňte!

Stejně jako u dalších dopravních prostředků je důležitý spolehlivý brzdový systém. Obzvlášť pokud kličkujete po městě v provozu, platí pravidlo, že brzdy musí být v pohotovosti každou vteřinu. Některé levnější modely na tomto parametru šetří a mnohdy dopadá, že brzdy nefungují podle standardů. Naopak u modelu koloběžky Smoot EZ6 máte k dispozici jak elektronickou, tak zadní kotoučovou brzdu, která nabízí okamžitou zpětnou vazbu.

4. Buďte na silnici vidět.

V případě, že se chystáte na koloběžce jezdit ve večerních hodinách (což je při cestě z práce obvyklé), nezapomeňte na bezpečnostní (reflexní) prvky, aby vás bylo na silnici vidět. Odrazky, světlo, cokoliv zvyšuje vaši šanci, že na vás ostatní účastníci provozu zareagují. Právě model EZ6 nabízí v přední části LED světlo, zadní část koloběžky pak zajišťuje brzdové světlo. Nechybí ani reflexní prvky rozmístěné po konstrukci koloběžky.

5.Proč je důležitá hmotnost koloběžky?

Elektrokoloběžka je parťák, který s vámi bude kdykoliv jen potřebujete. Nicméně tahat se s ní ze čtvrtého parta budete muset vy. To znamená, že i tady hraje podstatnou roli samotná hmotnost koloběžky a čím lehčí, tím lepší. Ideální je vybírat do 15 kilogramů, jelikož v takovém případě není náročné ji vynést až do bytu, složit do kufru auta, nebo přenášet z jednoho místa na druhé. Smoot EZ6 složíte za 3 vteřiny a navíc váží pouhých 12 kg, což je skvělá zpráva.

Pořídit ji můžete na stránkách www.smartydum.cz za výhodnou cenu, včetně bezplatného servisu a doručením až k vám domů zdarma.

Continue Reading

Novinky

Vadí vám inzeráty bez uvedeného platu? Máme řešení

Published

on

Co vadí uchazečům o zaměstnání nejvíc? No toho by se našlo, mezi favority tohoto žebříčku však nepochybně patří inzeráty bez uvedení platu. Věděli jste, že na inzerát bez platu odpoví až čtyřikrát méně uchazečů než na inzerát s uvedenou platovou hladinou? To už je celkem dost, co myslíte? Kvůli takové „maličkosti“ jako je (ne)uvedení částky, se mohou společnosti okrádat o skutečně talentované zaměstnance.

Není to trochu škoda?

Podle pracovního portálu Jobstack.it rozhodně ano. Vzhledem k tomu, že se Jobstack.it soustředí primárně na „iťáky,“ tak se s tímto problémem setkává extrémně často. Právě specialisté v oboru IT mají největší sklony inzeráty, které nesplňují jejich představy, úplně ignorovat. Co by také ne? Nabídek práce mají většinou plný inbox, takže proč ztrácet čas s odpovídáním na nabídku, která se už od začátku netváří, kdo ví jak výhodně?

Začarovaný kruh nabídky a poptávky

Proč vlastně personalisté plat v inzerátech neuvádějí?

To je docela jednoduché. Prostě čekají na to, až ideálního kandidáta poznají osobně – a pak mu nabídnou v podstatě cokoliv mu na očích vidí. Problém je jen v tom, že bez uvedení platu ho zkrátka nepoznají. Plus je tady samozřejmě ještě odvrácená stránka uvádění platů. Na jednu stranu společnost sice skutečnému odborníkovi dovede nabídnout plat podle jeho představ. Jenže to nejprve musí vědět, jaké ty představy jsou. Proto se často stává, že společnost nabídne určité rozmezí finančního ohodnocení a zrovna se o pár stovek netrefí do představy svého ideálního kandidáta a ten tak neodpoví zase z toho důvodu, že v inzerátu plat byl, jenže moc nízký.

Takže co s tím?

Jobstack.it právě pro tento problém navrhl originální řešení.

Inovativní řešení věčného problému na pracovním trhu – řekněte si o peníze sami

Nelíbí se vám, že je u inzerátu místo konkrétní částky uvedeno pouze „dobré finanční ohodnocení?“ Nebo naopak potenciální zaměstnavatel uvádí částku, které se můžete jen ušklíbnout? Na Jobstack.it můžete během odpovědi na inzerát rovnou použít kolonku, která dá druhé straně vědět, jaký plat si za svou práci představujete.

Tím se rovnou vyhnete těm trochu nepříjemným chvilkám na pohovoru, stejně jako ztracenému času v případě, že se vaše požadavky pohybují úplně v jiných dimenzích, než je firma ochotná nabídnou. Tato funkce portálu Jobstack.it šetří čas všem zúčastněným stranám – a kdo ví, třeba i vám otevře naprosto nečekané příležitosti snů.

Vyzkoušejte si to na Jobstack.it.

Continue Reading

Sledujte nás

Vhodný tarif pro studenta? Mrkněte se na nabídku.

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.