Mnoho lidí si tetování dává, aby jim připomínalo určitý životní mezník. Narození dítěte, dokončení studií, narozeniny rodičů či životního partnera. Některé jsou jasně vidět již z dálky, některé symboly jsoou pochopitelné pouze pro jejich nositele. Tetování proniklo i do světa sportu. V dnešní době již těžce hledáme sportovce, kteří by své tělo neozdobili alespoň malým inkoustovým obrázkem. Výjimky však potvrzují pravidlo. Například hvězda Realu Madrid Cristiano Ronaldo se vyhýbá vpichu inkoustové jehly, protože je častým dárcem krve. Většina ostatních fotbalistů se však malůvkám na těle nebrání a někteří se mohou chlubit opravdu pěknou sbírkou. A kteří to přesně jsou?

tetovani1

Djibril Cisse

Djibril se může chlubit opravdu velkolepou sbírkou umění. Plátnem je však on sám. Na pětatřicetiletém bývalém fotbalovém útočníkovi, který pochází z Pobřeží Slonoviny snad kromě obličeje nenajdete nepotované místo. Cisseho tělo je pokryto starověkými obrazci a jako dominantu jeho potetovaného těla můžeme bez ostychu prohlásit jeho záda. Na ně si totiž nechal vytetovat obrovská křídla archanděla Gabriela. Ten je jeho jmenovcem, protože Djibrill v překladu znamená Gabriel. Cisseho největší úspěch je vítězství poháru Ligy Mistrů UEFA v sezóně 2004/2005 s anglickým FC Liverpool. Anglický klub však letos neměl štěstí a do nejvyšší evropské soutěže se bohužel neprobojoval. V letošní sezóně jsou již za námi osmifinálové boje a fotbalový svět očekává čtvtfinálové zápasy Ligy Mistrů, které proběhnou v dubnu. Přiblíží se těmito matchy Real Madrid k zopakování loňského vítězství? Sázení na nadcházející zápasy bude opravdu velmi zajímavé.

Sergio Ramos

Ani španělský fotbalový obránce neodolal návštěvě tetovacího salónu. Třicetiletý hráč Realu Madrid si nechal vytetovat orla, který zdobí jeho krk, či obraz Panny Marie, který se nachází na jeho paži. Houslový klíč, šklebící se démon, iniciály jeho rodičů. Na španělské fotbalové hvězdě najdete o jeho osobě opravdu vše. Ramos však nezůstal jen u obrazového umění a tetováním si připomíná i své důležité kariérní mezníky. Například v roce 2010 přibyla na jeho levé lýtko trofej fotbalových Mistrů světa. K němu se přidal pohár Ligy Mistrů, který získal s Realem Madrid. Na jeho rukou můžeme najít čísla 35, 90+, 32 a 19, které ovlivnily jeho kariéru. 35 značí číslo dresu při jeho debutu za tým Sevilly. 90+připomíná hlavičku, kterou Ramos rozhodl finále Ligy Mistrů ve prospěch španělského Realu v nastaveném čase. 32 je číslo dresu, ve kterém odehrál celou první sezónu v Seville. 19 si připomíná svůj debut ve španělské reprezentaci. Ten se totiž odehrál v den jeho devatenáctých narozenin a Ramos v tomto zápase oblékl symbolicky dres s číslem 19.

010

David Beckham

Tato fotbalová legenda se může pyšnit opravdu spoustou tetování. Bývalý anglický fotbalový záložník je podobně jako Cisse potetovaný od hlavy až k patě. Jediné místo bez tetování je jeho obličej. veleúspěšný fotbalista, který získal titul v anglické, francouzské, španělské i americké lize poprvé navšítivil tetovací salón před necelými dvěma dekádami. Od té doby jeho tělo zdobí přes čtyřicet obrazů. Beckham si na své tělo nechal vytetovat jména všech svých čtyř dětí, portrét své manželky Victorie, své oblíbené číslo. Nechybí zde ani biblické motivy či hebrejská přísloví. David přenechal své tělo jako plátno ve většině případů světově proslulému tatérovi Louisovi Malloyovi.

beckham

Zlatan Ibrahimovič

Švědský fotbalový útočník, který je nyní v týmu Manchester United ve světě tetování také nezůstává vůbec pozadu. Jeho tělo zdobí nejen různá řpísloví či citáty, najdeme zde i mnoho výstředních obrázků, jako je například čarovná ryba či esová karta, která se hrdě napíná na pravách žebrech. Ibrahimovič však použil svou kůži jako nástroj, kterým šíří do světa povědomí o hladomoru. V roce 2015 si nechal na své tělo vytetovat 50 jmen lidí, kteří trpí hladem. Tímto gestem se sportovec zapojil do kampaně Světového programu pro výživu, proti hladovění.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.