Před několika lety byl kokosový olej odsuzovaný, avšak nedávno se opět vrátil na výsluní. Přestože většina vědeckých studií potvrdila, že kokosový olej obsahuje nasycené mastné kyseliny, tedy látky, které obecně ve velké míře zdraví lidskému tělu – na rozdíl od nasycených kyselin mají středně dlouhý řetězec – mimochodem, ty se vyskytují také například v sýru, nebo mase. Během trávení tak putuje přímo do jater, kde se zužitkují jako rychlý zdroj energie. Zahraniční server také potvrdil, že mají vliv na prevenci onemocnění mozku, jako je třeba epilepsie, nebo Alzheimer. V oblastech, kde se kokosová palma vyskytuje je zcela běžné, že je tento exotický ořech běžnou součástí jídelníčku. Tito lidé by měli teoreticky trpět na onemocnění kardiovaskulárního systému – opak je však pravdou, těší je výborné zdraví.

Na co je vhodný kokosový olej?

Především je oblíbený na hubnutí, na kůži a také na vlasy. Pro ty, kteří tedy chtějí zhubnout, má kokosový olej velkou výhodu – při jeho konzumaci totiž klesá chuť k jídlu a zároveň netrpíte nedostatkem energie. Většina lidí také vyměnila krémy na tělo za kokosový olej, který vypadá mnohem zdravěji a pružněji – podobně je na tom aplikace na vlasy, kdy je olej chrání před poškozením. Možná jste o tom již slyšeli, ale kokosový olej se hodí také na čištění zubů – likviduje v ústech nežádoucí bakterie, zlepšuje zdraví zubů a redukuje špatný a nepříjemný dech z úst.

zdroj: http://authoritynutrition.com/top-10-evidence-based-health-benefits-of-coconut-oil/

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.