Connect with us

Novinky

MS zrychlí metabolismus a nastartuje hubnutí

Published

on

Dvacetiminutové cvičení spojené selektrostimulací svalů má mnohem větší efekt, než když na sobě dřeme hodinu v posilovně. Dokáže totiž zapojit všechny svaly, i ty hluboké, které vůlí neovlivníme. Výsledkem je rychlejší spalování tuků a vytvarování postavy.

„Cvičení pomocí elektrostimulace, které je podstatou moderní cvičební metody EMS, bylo jako první použito pro kosmonauty, když pobývali delší dobu na oběžné dráze. Byla to jediná možnost, aby se nevrátiliz vesmírné mise jako úplné trosky bez svalů. V kosmu totiž není žádná gravitace, která by člověka udržovala v činnosti, proto jim byly posílány prostřednictvímelektrostimulace jemné elektrické impulzy do všech svalů, které se takaktivovaly. A stejně funguje i cvičební metoda EMS (elektro-myo-stimulace), kdy lidé cvičí ve speciálních oblecích, na nichž mají připevněné elektrody, přičemž všechny jejich svaly jsou aktivovány jemnými elektrickými impulzy,“ přibližuje podstatu nové cvičební metody EMSa její počátky Tomáš Krmíček z pražského fitness studia Body Express.

250x intenzivnější než klasické cvičení?

Tělo spotřebovává energii tehdy, když má důvod. Tedy například, když jíme, bere si asi 10 % energie z potravy na její zpracování. A pokud máme aktivní svaly, tak i ty spotřebovávají energii. Energie, která se spotřebovává v klidu, se nazývá bazální metabolismus. Je to nutná energie, potřebná pro to, aby tělo fungovalo. Asi 80 % bazální energie využívá ke své činnosti kosterní svalstvo (i když je v klidu). Pokud je ale atrofované nebo zlenivělé, energii nespotřebovává, a my tloustneme. Proto jsou pohyb a posilování svalů tak důležité.

„Když půjdete do fitcentra a budete se tam snažit na sobě dřít, tak u vás dojde ke svalovým kontrakcím (stahům) při každém zvednutí činky konkrétním svalem. Tedy například 50x na biceps. Při EMS je to ale už při 20 minutách cvičení přes 50 000 kontrakcí všech svalů, protože k nim dochází 85x za vteřinu. Při hodinovém klasickém cvičení ve fitcentru, dejme tomu na 4 svalové partie, zapojímekaždou z nich6 sériemi po přibližně 8 opakováních. To je 6x8x4 partie – dejme tomu 200 svalových kontrakcí. Aby to mělo efekt, musíme pracovat s velmi těžkými váhami a při cvičení tak velmi zatěžujeme klouby. U EMS jsou kontrakce velmi jemné, ale časté. A je jich 250x víc než při popisovaném příkladu klasického cvičení. Protože je to takto náročné, potřebuje tělo dlouhou dobu regenerace, při které se zvýšeným způsobem spaluje nahromaděná energie z tukových zásob. Když chodíte pravidelně každý týden, tuky „odpadávají“ a narůstá svalová hmota. A to má ještě jeden efekt – čím víc máte svalů, tím víc můžete jíst, protože svaly mají velký bazální metabolismus, tuk ne,“ připomíná Tomáš Krmíček.

Chtějte jen originál

Cvičení za současného působení elektrostimulace svalů je sice pro mnohé Čechy novinka, ale ve světě se používá už řadu let. Asi nejpopulárnější je v Německu a Rakousku, velmi oblíbené je například i v Maďarsku a ve Španělsku. U nás v současnosti působí 16 studií Body Express, kde je možné si metodu EMS vyzkoušet, a která jsou rozmístěna ve větších městech po celé republice. Například v Praze působí 3 studia, v Brně 4, další jsou v Karlových Varech, Mostu, Českých Budějovicích a nejmladší pobočka byla otevřena nedávno v Táboře.

„Pozor ale na různá fitcentra, která nepochopila výhody skutečnéhoEMS a pod tímto názvem nabízejí úplně jinou službu – například klasické cvičení s činkami nebo Bosu, pouze doplněné elektrickou stimulací svalů, ale o podstatně menší intenzitě. Takové cvičení totiž nemůže klientovi poskytnout výhody originálního EMS tréninku,“ varuje Pavel Suchý z brněnské společnosti Nové Fitness.

Komu EMS pomůže, kdo ho musí oželet

Trénink EMS má vysoký stimulační účinek na náš metabolismus, který se projevuje v době tréninku, ale i dlouho po něm. Proto je ideální pro všechny, kdo chtějí zhubnout. I když úplně pro každého se nehodí. „Oželet ho musí lidé s kardiostimulátorem a těhotné ženy. Stejně tak, pokud jste nachlazení nebo máte horečku, měli byste se dočasně bez tréninku obejít. U některých onemocnění je určitě vhodné konzultovat záměr cvičit EMS s lékařem. Patří sem například kardiovaskulární, nádorová a neurologická onemocnění, diabetes nebo epilepsie. Naopak velkou výhodu představuje EMS pro lidi, kteří trpí ortopedickými problémy a omezeními, protože trénink je maximálně šetrný ke kloubům. A velkou úlevu často přináší při bolestech zad,“ upozorňuje Tomáš Krmíček.

Metoda EMS (elektro-myo-stimulace) se původně používala pro rehabilitaci svalů po operacích. Dnes představuje jeden z nejrychlejších způsobů, jak dostat tělo do kondice, odstranit svalové nerovnováhy a zhubnout. Při EMS se celé tělo aktivuje pomocí slabých elektrických impulzů, stejných, jaké si samo vytváří, a tím se rovnoměrně zpevní a přirozeně vytvaruje. Pro toto vysoce efektivní cvičení se využívají přístroje mihabodytec od společnosti Nové Fitness. Ve studiích Body Express, kde lekce EMS probíhají, a kam klienti docházejí 1x týdně (na rozdíl od studií, kde probíhá tradiční fitness trénink doplněný stimulací, a je nutné jej absolvovat vícekrát týdně), si mohou klienti vybírat z mnoha různých cvičebních programů.

Zdroj: www.bodyexpress.cz a www.novefitness.cz

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IT Tech

Američan ukázal největší Xbox na světě a dostal se do Guinessovy knihy rekordů

Published

on

O tom, že není těžké dostat se do Guinessovy knihy rekordů se přesvědčil Americký YouTuber Michael Pick. Stačí totiž pouze přijít s originálním a výjimečným nápadem. Podařilo se mu vytvořil největší fungující Xbox Series X na světě. Pik vyrobil dřevěné pouzdro ve stylu konzole o rozměrech: 2,08 x 1,04 x 1,04 metru a hmotnosti 113,4 kg. Všechny prvky byly zvětšeny na příslušné velikosti. Vlevo nahoře je podsvícené vypínací tlačítko Xboxu, zatímco na zadní straně jsou k dispozici obří konektory.

The engineer built the largest Xbox Series X in the world and got into Guinness records - Aroged

Uvnitř pouzdra je stojánek pro skutečný Xbox. Jsou k němu připojeny všechny periferie, ale konzoli můžete zapnout pomocí tlačítka na dřevěném pouzdře. Zástupci Guinessovy knihy rekordů udělili Peakovi certifikát za vytvoření největšího světového Xboxu Series X. Neobvyklá konzole byla darována Centru pro rozvoj mládeže a dospívajících v Atlantě. Celé video si můžete prohlédnout níž pod tímto odstavcem.

Continue Reading

Nezařazené

5 důvodů proč si pořídit elektrokolobězku Smoot EZ6

Published

on

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte elektrokoloběžku? Ať už třeba na dojezd do práce, občasné jízdy do školy, nebo na výlety po okolí? V poslední době o tento moderní, dopravní prostředek narůstá zájem nejen u mladší generace. Využití totiž najde opravdu kdokoliv. Navíc nabízí řadu bezpečnostních prvků, kompaktní velikost, slušnou akceleraci a celkově dobré jízdní vlastnosti, tak proč do toho nejít? Vybrat si můžete z nejrůznějších značek a modelů, které se od sebe liší nejen vzhledem, ale také technickými parametry. Pro kterou variantu se rozhodnout, abyste neudělali krok vedle? Poradíme vám!

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě. – SmartMagazín.cz

Jedním z oblíbených modelů elektrokoloběžek je Smoot EZ6, který nabízí všechno, co hledáte. Svým vzhledem může připomínat světově známé modely Xiaomi Scooter (v zásadě téměř všechny dostupné koloběžky na globálním trhu vychází z tohoto designu) a to je naopak dobrá zpráva. Kromě toho ale nabízí slušný výkon motoru, bezdušové pneumatiky, nebo třeba funkci tempomatu, který se bude hodit zejména po městských stezkách.

1.Dostatečně silný motor

Vždy je důležité sledovat, jak silný motor elektrokoloběžka nabízí. Právě vybraný model Smoot EZ6 v sobě ukrývá 350 W (s maximálním výkonem až 700W), což je dostatečná hodnota, pokud si chcete užít jízdu na maximum. Díky tomu nabízí slušnou akceleraci, kdykoliv jen potřebujete zrychlit. K výrobě těchto motorů jsou používány moderní technologie, které zaručí dlouhou životnost a spolehlivou funkčnost v městském i mimo urbanistickém prostředí.

2.Baterie se slušným dojezdem

Dojezd je důležitý. Přece jenom nechceme s elektrokoloběžkou kroužit pouze na dvorku. Proto je důležité sledovat parametry baterie, zejména její kapacitu. Mnohé modely lákají na nízkou pořizovací cenu, nicméně v tomto směru disponuje slabou baterií, která nabídne dojezd 10 kilometrů, což je z logického hlediska nesmysl. Právě oblíbený model Smoot EZ6 slibuje maximální dojezd až 30 km, což je naprosto dostačující a v poměru pořizovací ceny odpovídající údaj.

3.Brzdy jsou základ. Na to nezapomeňte!

Stejně jako u dalších dopravních prostředků je důležitý spolehlivý brzdový systém. Obzvlášť pokud kličkujete po městě v provozu, platí pravidlo, že brzdy musí být v pohotovosti každou vteřinu. Některé levnější modely na tomto parametru šetří a mnohdy dopadá, že brzdy nefungují podle standardů. Naopak u modelu koloběžky Smoot EZ6 máte k dispozici jak elektronickou, tak zadní kotoučovou brzdu, která nabízí okamžitou zpětnou vazbu.

4. Buďte na silnici vidět.

V případě, že se chystáte na koloběžce jezdit ve večerních hodinách (což je při cestě z práce obvyklé), nezapomeňte na bezpečnostní (reflexní) prvky, aby vás bylo na silnici vidět. Odrazky, světlo, cokoliv zvyšuje vaši šanci, že na vás ostatní účastníci provozu zareagují. Právě model EZ6 nabízí v přední části LED světlo, zadní část koloběžky pak zajišťuje brzdové světlo. Nechybí ani reflexní prvky rozmístěné po konstrukci koloběžky.

5.Proč je důležitá hmotnost koloběžky?

Elektrokoloběžka je parťák, který s vámi bude kdykoliv jen potřebujete. Nicméně tahat se s ní ze čtvrtého parta budete muset vy. To znamená, že i tady hraje podstatnou roli samotná hmotnost koloběžky a čím lehčí, tím lepší. Ideální je vybírat do 15 kilogramů, jelikož v takovém případě není náročné ji vynést až do bytu, složit do kufru auta, nebo přenášet z jednoho místa na druhé. Smoot EZ6 složíte za 3 vteřiny a navíc váží pouhých 12 kg, což je skvělá zpráva.

Pořídit ji můžete na stránkách www.smartydum.cz za výhodnou cenu, včetně bezplatného servisu a doručením až k vám domů zdarma.

Continue Reading

Novinky

Vadí vám inzeráty bez uvedeného platu? Máme řešení

Published

on

Co vadí uchazečům o zaměstnání nejvíc? No toho by se našlo, mezi favority tohoto žebříčku však nepochybně patří inzeráty bez uvedení platu. Věděli jste, že na inzerát bez platu odpoví až čtyřikrát méně uchazečů než na inzerát s uvedenou platovou hladinou? To už je celkem dost, co myslíte? Kvůli takové „maličkosti“ jako je (ne)uvedení částky, se mohou společnosti okrádat o skutečně talentované zaměstnance.

Není to trochu škoda?

Podle pracovního portálu Jobstack.it rozhodně ano. Vzhledem k tomu, že se Jobstack.it soustředí primárně na „iťáky,“ tak se s tímto problémem setkává extrémně často. Právě specialisté v oboru IT mají největší sklony inzeráty, které nesplňují jejich představy, úplně ignorovat. Co by také ne? Nabídek práce mají většinou plný inbox, takže proč ztrácet čas s odpovídáním na nabídku, která se už od začátku netváří, kdo ví jak výhodně?

Začarovaný kruh nabídky a poptávky

Proč vlastně personalisté plat v inzerátech neuvádějí?

To je docela jednoduché. Prostě čekají na to, až ideálního kandidáta poznají osobně – a pak mu nabídnou v podstatě cokoliv mu na očích vidí. Problém je jen v tom, že bez uvedení platu ho zkrátka nepoznají. Plus je tady samozřejmě ještě odvrácená stránka uvádění platů. Na jednu stranu společnost sice skutečnému odborníkovi dovede nabídnout plat podle jeho představ. Jenže to nejprve musí vědět, jaké ty představy jsou. Proto se často stává, že společnost nabídne určité rozmezí finančního ohodnocení a zrovna se o pár stovek netrefí do představy svého ideálního kandidáta a ten tak neodpoví zase z toho důvodu, že v inzerátu plat byl, jenže moc nízký.

Takže co s tím?

Jobstack.it právě pro tento problém navrhl originální řešení.

Inovativní řešení věčného problému na pracovním trhu – řekněte si o peníze sami

Nelíbí se vám, že je u inzerátu místo konkrétní částky uvedeno pouze „dobré finanční ohodnocení?“ Nebo naopak potenciální zaměstnavatel uvádí částku, které se můžete jen ušklíbnout? Na Jobstack.it můžete během odpovědi na inzerát rovnou použít kolonku, která dá druhé straně vědět, jaký plat si za svou práci představujete.

Tím se rovnou vyhnete těm trochu nepříjemným chvilkám na pohovoru, stejně jako ztracenému času v případě, že se vaše požadavky pohybují úplně v jiných dimenzích, než je firma ochotná nabídnou. Tato funkce portálu Jobstack.it šetří čas všem zúčastněným stranám – a kdo ví, třeba i vám otevře naprosto nečekané příležitosti snů.

Vyzkoušejte si to na Jobstack.it.

Continue Reading

Sledujte nás

Vhodný tarif pro studenta? Mrkněte se na nabídku.

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.