Převážně německé automobilky vytvořili podnik IONITY. Cílem je vybudovat do roku 2020 po celé Evropě 400 rychlonabíjecích stanic pro elektromobily. Členy podniku jsou BMW, Daimler, Ford motor, Volkswagen, AUDI a Porche.

Elektromobily v dobíjecí stanici
Řidiči neustále řeší jeden problém elektromobilů. Obavy o dojez na další dobíjecí stanici na cestách. Elektromobily stále nejsou tak moc rozšířenou novinkou. Mnoho řidičů stále dává přednost benzínovým a naftovým vozidlům z jednoho prostého důvodu. Natankují na každém rohu. Když jim dojde palivo, stačí jen do nádoby natočit pár litrů pohonné hmoty, aby dojeli na benzínovou pumpu. Ovšem u elektromobilu se tato možnost loučí se světem.

IONITY
Firma sídlí v Mnichově a prvních 20 dobíjecích stanic otevře v letošním roce. A to na území Německa, Norska a Rakouska. Stanice budou od sebe vzdáleny 120 kilometrů a budou provozovány ve spolupráci s čerpacími stanicemi Tank and Rast, Circle K a OMV.
V dalším roce bude síť rozšířená o dalších 100 stanic. Každá z nich by měla umožnit dobíjení několika vozů různých značek současně.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.