Rádi jezdíte autem, ale největším nepřítelem je pro vás spotřeba benzínu? Čerpací stanice se předhání v nižších částkách, aby tak přetáhly zákazníky – cena benzínu však za několik posledních let raketově vzrostla a tak je třeba brát ohled na spotřebu. Například plynulost jízdy ovlivňuje spotřebu benzínu z velké části, avšak to už je pravidlem odjakživa. V městském provozu, kdy se řidič střídavě a rozjíždí a brzdí je největším nepřítelem taktéž pro komponenty, převážně pak pro spojku – proto odborníci radí, aby se motorista věnoval jízdě setrvačnosti a předešel tak problémům. Právě v tomhle případě brzdění mění energii benzínu v nevyužité teplo – řidič by tak měl sledovat dění před sebou a v případě zaznamenání snížení pohybu je třeba přestat šlapat na pedál a snažit se dojet ke koloně setrvačností.

Dalším problémem je správně vybrat naplánovanou trasu – nejrychlejší, nebo nejkratší trasy jsou ve většině případů ve špičkách nejvíce využívané a proto je třeba rozhodnout, zda raději zvolit trasu delší avšak s plynulým provozem.

• Přehuštěné pneumatiky – zvýšený provozní náklad

V případě, že přes letní měsíce nepřezouváte pneumatiky a využíváte zimní, nebo je máte přehuštěné, výrazně tím pomáháte spotřebu zvýšit, navíc se také více opotřebují. Stejně tak jako za jízdy s otevřenýma okénkama a zahrádkou na střeše. Dalším problémem jsou zanedbané, nebo nové svíčky v motoru a špatné ložisko.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.