Connect with us

Novinky

Nejlíp chutná v přírodě. Pořiďte si moderní outdoorovou výbavu.

Published

on

Vaření a hodování v přírodě má příchuť dobrodružství, s moderní outdoorovou výbavou je navíc rychlé a zábavné. Chystáte-li se na větší kulinářský výkon, než je špekáček opečený nad ohýnkem, bude to chtít především kvalitní a výkonný vařič. 

 

Jsme národem turistů a cestovatelů a rádi trávíme volný čas v přírodě. K tomu samozřejmě patří i specifická příprava jídla.

„Naší tradiční letní specialitou je špekáček opékaný večer u táboráku, který je mimochodem českým vynálezem a poprvé byl představený pod názvem „uzenka“ na Zemské jubilejní výstavě v Praze v roce 1891. Ovšem zálesácká kuchyně může být mnohem rafinovanější, pokud si pořídíte například přenosný skládací vařič a k němu správné příslušenství a nádobí,“ říká outdoorovýspecialista Vít Hruška z Výstavy stanů a vybavení do přírody, která probíhá od 1. 6. do 19. 8. 2018 v areálu PVA EXPO v pražských Letňanech.

Jenže vařičů určených pro použití v přírodě existuje mnoho typů – podle čeho je vybírat? „Nejčastěji se používají plynové vařiče, které jsou levné, skladné a dlouho vydrží. Jenže někdy bývá problém sehnat k nim v zahraničí správné náplně – kartuše, protože mívají různé druhy závitů. Proto jsou pro cestování do ciziny vhodnější benzinové, jen je třeba počítat s tím, že jsou těžší a dražší. Oblíbené jsou i vařiče na pevný líh. Ty se dají pořídit velmi lacino, dobře se ovládají, ale zase mají velkou spotřebu paliva a samy jsou vysoce hořlavé. Prodávají se i vařiče na dřevo a uhlí a také solární. Ať už si vyberete kterýkoliv z nich, ohlídejte si, aby byl výkonný, bezpečný a skladný, měl nízkou spotřebu paliva, a také se dal rychle sestavit a snadno ovládat,“ radí zkušený outdoorovýspecialista Vít Hruška.

 

Vařič a gril v jednom

Přenosný a skládací jednoplotýnkový vařič s grilovací plochou Jimbu Stove od značky Outwellpoužívá malé plynové kartuše EN417. Je vyroben z kvalitní oceli, hořák s mřížkou pak z nerezové oceli. Plocha na grilování se dá odejmout pro snadné mytí. Před větrem plamen ochrání víko kufru a sklopné bočnice, piezo zapalování je snadné a bezpečné. Protiskluzové nožky zajistí stabilitu vařiče na hladkém povrchu. K připojení kartuše poslouží opletená, chráněná PTFE hadice s automatickým vypnutím. Plotýnka má výkon 3 500 W, gril 1 500 W. Koupíte jej na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz za doporučenou cenu 2 375 Kč.

 

Designové stolování

Pětidílná sada nádobí od firmy Yate YEN z tvrzeného hliníku s nepřilnavým povrchem je určena pro 2–3 osoby. Nádobí má na povrchu vrstvu odolnou proti oděru a vnitřní vrstvu podobnou keramice, na které se nepřipaluje jídlo. Pro míchání je vhodné použít nekovové náčiní. Držadla hrnců a pokličky jsou chráněna plastem proti popálení. Poklice mají v boku malou dírku pro unikání páry a upozornění, že voda v hrnci se již vaří. Sada obsahuje dva hrnce 1,5 l a 1 l a poklice/pánev 0,5 l. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz za doporučenou cenu 666 Kč.

 

Ten je můj!

Chcete si užít při grilování více zábavy? Pořiďte si grilovací pečeť od firmy Lucifer. S ní si můžete svůj steak ocejchovat iniciálami nebo podepsat celým jménem. Můžete s ní vypálit do grilovaného jídla libovolná písmena a označit si tak například na grilu porce, které jsou pálivé, steaky podle druhů masa nebo podle stupně propečení, anebo předat přátelům originální vzkaz. Součástí balení je 55 písmen. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz za doporučenou cenu 499 Kč.

 

Pětidílná souprava

Praktická souprava na přípravu jídla CampFirePrep Set od švédské firmy Primus obsahuje pět dílů, přehledně srovnaných a zabalených v polyamidovém obalu. Ten je zvnějšku ošetřen vrstvou proti oděru a zevnitř potažen speciálním povrchem, takže výborně slouží jako podložka pro krájení, řezání a přípravu jídla. Soupravu dále tvoří univerzální nerezový nůž s pružnou 12cm čepelí a dubovou rukojetí, ostré mikro struhadlo z nerezové oceli, a lžíce, vidlička a vařečka, které jsou také vyrobeny z dubového dřeva. Celá souprava i jednotlivé kusy včetně obalu jsou snadno omyvatelné, lehké a skladné. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 611 Kč.

 

Luxusní polní kuchyně

Venkovní kuchyně GastroKitchen od značky Vango je praktický set stolku se závětřím na vaření, úložné skřínky a dřezu na nádobí, určený pro vaření v kempu nebo na zahradě. Konstrukce kuchyňky je z kvalitní nerezové oceli a nabízí dostatek úložného prostoru. Pevná deska má odnímatelné závětří a dřez na špinavé nádobí. Celý set se snadno udržuje v čistotě, dveře úložného prostoru jsou na zip. Koupíte ji na Výstavě stanů a vybavení do přírody nebo na www.4camping.cz za doporučenou cenu 3 824 Kč.

 

BOX:

Výstava stanů a vybavení do přírody vás připraví na dovolenou i expedice

Na Výstavě stanů a vybavení do přírody, která se koná letos od 1. června do 19. srpna 2018 v areálu PVA EXPO Praha Letňany, najdete největší výběr turistického a outdoorového zboží na českém trhu, nejen stanů, spacáků, karimatek a kempinkového nábytku, ale i batohů, oblečení, obuvi a nejrůznějších doplňků, jako jsou vařiče, nádobí, grily, nafukovací čluny, baterky, čelovky, nože a další vybavení, a také outdoorovévychytávky. Stojí tady na 320 stanů i oblíbené spacákové ležení, kde si můžete vyzkoušet stovky spacáků a karimatek na nejrůznějších površích. Za neuvěřitelné téměř tři měsíce se tu na ploše 10 000 m² (!) představí více než 220 outdoorových značek. Vše si můžete zkusit, poradit se s odborníky a navíc můžete soutěžit o hodnotné ceny. V rámci doprovodného programu se můžete těšit na promítání cestovatelských filmů, sérii cestovatelských přednášek, vyzkoušet si své dovednosti na lezecké stěně, zúčastnit se soutěže zručnosti a mnoho dalšího. Pokud se na Výstavu chystáte i se svými potomky – díky dětskému koutku máte jistotu, že se během vašeho nakupování nebudou nudit, a vy si vše v klidu vyberete. Vstup a parkování jsou zdarma! Více nawww.vystavastanu.cz. Totožnou nabídku outdoorového vybavení najdete na www.4camping.cz

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IT Tech

Američan ukázal největší Xbox na světě a dostal se do Guinessovy knihy rekordů

Published

on

O tom, že není těžké dostat se do Guinessovy knihy rekordů se přesvědčil Americký YouTuber Michael Pick. Stačí totiž pouze přijít s originálním a výjimečným nápadem. Podařilo se mu vytvořil největší fungující Xbox Series X na světě. Pik vyrobil dřevěné pouzdro ve stylu konzole o rozměrech: 2,08 x 1,04 x 1,04 metru a hmotnosti 113,4 kg. Všechny prvky byly zvětšeny na příslušné velikosti. Vlevo nahoře je podsvícené vypínací tlačítko Xboxu, zatímco na zadní straně jsou k dispozici obří konektory.

The engineer built the largest Xbox Series X in the world and got into Guinness records - Aroged

Uvnitř pouzdra je stojánek pro skutečný Xbox. Jsou k němu připojeny všechny periferie, ale konzoli můžete zapnout pomocí tlačítka na dřevěném pouzdře. Zástupci Guinessovy knihy rekordů udělili Peakovi certifikát za vytvoření největšího světového Xboxu Series X. Neobvyklá konzole byla darována Centru pro rozvoj mládeže a dospívajících v Atlantě. Celé video si můžete prohlédnout níž pod tímto odstavcem.

Continue Reading

Nezařazené

5 důvodů proč si pořídit elektrokolobězku Smoot EZ6

Published

on

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte elektrokoloběžku? Ať už třeba na dojezd do práce, občasné jízdy do školy, nebo na výlety po okolí? V poslední době o tento moderní, dopravní prostředek narůstá zájem nejen u mladší generace. Využití totiž najde opravdu kdokoliv. Navíc nabízí řadu bezpečnostních prvků, kompaktní velikost, slušnou akceleraci a celkově dobré jízdní vlastnosti, tak proč do toho nejít? Vybrat si můžete z nejrůznějších značek a modelů, které se od sebe liší nejen vzhledem, ale také technickými parametry. Pro kterou variantu se rozhodnout, abyste neudělali krok vedle? Poradíme vám!

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě. – SmartMagazín.cz

Jedním z oblíbených modelů elektrokoloběžek je Smoot EZ6, který nabízí všechno, co hledáte. Svým vzhledem může připomínat světově známé modely Xiaomi Scooter (v zásadě téměř všechny dostupné koloběžky na globálním trhu vychází z tohoto designu) a to je naopak dobrá zpráva. Kromě toho ale nabízí slušný výkon motoru, bezdušové pneumatiky, nebo třeba funkci tempomatu, který se bude hodit zejména po městských stezkách.

1.Dostatečně silný motor

Vždy je důležité sledovat, jak silný motor elektrokoloběžka nabízí. Právě vybraný model Smoot EZ6 v sobě ukrývá 350 W (s maximálním výkonem až 700W), což je dostatečná hodnota, pokud si chcete užít jízdu na maximum. Díky tomu nabízí slušnou akceleraci, kdykoliv jen potřebujete zrychlit. K výrobě těchto motorů jsou používány moderní technologie, které zaručí dlouhou životnost a spolehlivou funkčnost v městském i mimo urbanistickém prostředí.

2.Baterie se slušným dojezdem

Dojezd je důležitý. Přece jenom nechceme s elektrokoloběžkou kroužit pouze na dvorku. Proto je důležité sledovat parametry baterie, zejména její kapacitu. Mnohé modely lákají na nízkou pořizovací cenu, nicméně v tomto směru disponuje slabou baterií, která nabídne dojezd 10 kilometrů, což je z logického hlediska nesmysl. Právě oblíbený model Smoot EZ6 slibuje maximální dojezd až 30 km, což je naprosto dostačující a v poměru pořizovací ceny odpovídající údaj.

3.Brzdy jsou základ. Na to nezapomeňte!

Stejně jako u dalších dopravních prostředků je důležitý spolehlivý brzdový systém. Obzvlášť pokud kličkujete po městě v provozu, platí pravidlo, že brzdy musí být v pohotovosti každou vteřinu. Některé levnější modely na tomto parametru šetří a mnohdy dopadá, že brzdy nefungují podle standardů. Naopak u modelu koloběžky Smoot EZ6 máte k dispozici jak elektronickou, tak zadní kotoučovou brzdu, která nabízí okamžitou zpětnou vazbu.

4. Buďte na silnici vidět.

V případě, že se chystáte na koloběžce jezdit ve večerních hodinách (což je při cestě z práce obvyklé), nezapomeňte na bezpečnostní (reflexní) prvky, aby vás bylo na silnici vidět. Odrazky, světlo, cokoliv zvyšuje vaši šanci, že na vás ostatní účastníci provozu zareagují. Právě model EZ6 nabízí v přední části LED světlo, zadní část koloběžky pak zajišťuje brzdové světlo. Nechybí ani reflexní prvky rozmístěné po konstrukci koloběžky.

5.Proč je důležitá hmotnost koloběžky?

Elektrokoloběžka je parťák, který s vámi bude kdykoliv jen potřebujete. Nicméně tahat se s ní ze čtvrtého parta budete muset vy. To znamená, že i tady hraje podstatnou roli samotná hmotnost koloběžky a čím lehčí, tím lepší. Ideální je vybírat do 15 kilogramů, jelikož v takovém případě není náročné ji vynést až do bytu, složit do kufru auta, nebo přenášet z jednoho místa na druhé. Smoot EZ6 složíte za 3 vteřiny a navíc váží pouhých 12 kg, což je skvělá zpráva.

Pořídit ji můžete na stránkách www.smartydum.cz za výhodnou cenu, včetně bezplatného servisu a doručením až k vám domů zdarma.

Continue Reading

Novinky

Vadí vám inzeráty bez uvedeného platu? Máme řešení

Published

on

Co vadí uchazečům o zaměstnání nejvíc? No toho by se našlo, mezi favority tohoto žebříčku však nepochybně patří inzeráty bez uvedení platu. Věděli jste, že na inzerát bez platu odpoví až čtyřikrát méně uchazečů než na inzerát s uvedenou platovou hladinou? To už je celkem dost, co myslíte? Kvůli takové „maličkosti“ jako je (ne)uvedení částky, se mohou společnosti okrádat o skutečně talentované zaměstnance.

Není to trochu škoda?

Podle pracovního portálu Jobstack.it rozhodně ano. Vzhledem k tomu, že se Jobstack.it soustředí primárně na „iťáky,“ tak se s tímto problémem setkává extrémně často. Právě specialisté v oboru IT mají největší sklony inzeráty, které nesplňují jejich představy, úplně ignorovat. Co by také ne? Nabídek práce mají většinou plný inbox, takže proč ztrácet čas s odpovídáním na nabídku, která se už od začátku netváří, kdo ví jak výhodně?

Začarovaný kruh nabídky a poptávky

Proč vlastně personalisté plat v inzerátech neuvádějí?

To je docela jednoduché. Prostě čekají na to, až ideálního kandidáta poznají osobně – a pak mu nabídnou v podstatě cokoliv mu na očích vidí. Problém je jen v tom, že bez uvedení platu ho zkrátka nepoznají. Plus je tady samozřejmě ještě odvrácená stránka uvádění platů. Na jednu stranu společnost sice skutečnému odborníkovi dovede nabídnout plat podle jeho představ. Jenže to nejprve musí vědět, jaké ty představy jsou. Proto se často stává, že společnost nabídne určité rozmezí finančního ohodnocení a zrovna se o pár stovek netrefí do představy svého ideálního kandidáta a ten tak neodpoví zase z toho důvodu, že v inzerátu plat byl, jenže moc nízký.

Takže co s tím?

Jobstack.it právě pro tento problém navrhl originální řešení.

Inovativní řešení věčného problému na pracovním trhu – řekněte si o peníze sami

Nelíbí se vám, že je u inzerátu místo konkrétní částky uvedeno pouze „dobré finanční ohodnocení?“ Nebo naopak potenciální zaměstnavatel uvádí částku, které se můžete jen ušklíbnout? Na Jobstack.it můžete během odpovědi na inzerát rovnou použít kolonku, která dá druhé straně vědět, jaký plat si za svou práci představujete.

Tím se rovnou vyhnete těm trochu nepříjemným chvilkám na pohovoru, stejně jako ztracenému času v případě, že se vaše požadavky pohybují úplně v jiných dimenzích, než je firma ochotná nabídnou. Tato funkce portálu Jobstack.it šetří čas všem zúčastněným stranám – a kdo ví, třeba i vám otevře naprosto nečekané příležitosti snů.

Vyzkoušejte si to na Jobstack.it.

Continue Reading

Sledujte nás

Vhodný tarif pro studenta? Mrkněte se na nabídku.

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.