V horkých letních dnech se většinou poctivě staráme o doplnění tekutin. Hydratovat však potřebuje i naše pokožka, a to od hlavy až po paty. Suchá pleť, kterou zpravidla máme na konci léta, potřebuje notnou dávku regenerace, aby nezestárla!

Pravidelná hydratace pokožky je velice důležitá nejen v kosmetické péči, ale i pro náš organizmus. Lidské tělo je z větší části tvořeno obsahem vody, u dospělých je to zhruba 60 %, u dětí až 75 %. Z toho vyplývá, že dostatečné doplňování tekutin je nezbytné, zvláště v horkých dnech nebo při zvýšené fyzické zátěži.

Rozhodně bychom neměli podceňovat správnou a náležitou kosmetickou hydrataci. Zvláště v létě, kdy je pleť vystavená slunečním paprskům a má tendenci se vysušovat. Kromě pobytu na sluníčku jí dává zabrat také koupání ve slané či chlorované vodě, horké počasí a suchý vzduch z klimatizace.

Nedostatečná vláha způsobuje, že se pleť málo prokrvuje a hůře vstřebává živiny. Bez vody ztrácí pružnost a schopnost regenerace, má tendenci reagovat podrážděně, tvoří se na ní šupinky a působí unaveným dojmem. Pro to, aby k vysušování nedocházelo, je důležitý pitný režim, ale i správná volba kosmetických přípravků. Ať už při opalování, nebo po něm,“ doporučuje kosmetička a školitelka české kosmetické značky Essenté Lucie Karlíková.

Tipy kosmetičky, jak správně v létě hydratovat pleť:

Vyčistí i zvláční celé tělo: Essenté Sprchový micelární olej je kombinací účinného čisticího přípravku a pečujícího oleje určeného pro všechny typy pleti. Efektivně a šetrně odstraňuje nečistoty i voděodolný make-up a současně pečuje o pokožku celého těla. Je vhodný pro zklidnění citlivé a přesušené pokožky, ale také jako sprchový olej po opalování. Olejová textura se při kontaktu s vodou přeměňuje na fluidní mléko a zanechává pleť dokonale čistou, hydratovanou a vláčnou. Obsahuje aktivní látky Oat lipid a vitamín E. Koupíte ho na www.essente.cz v balení 100 ml za 265 Kč, 200 ml za 388 Kč a 500 ml 647 Kč. Tip: Essenté sprchový olej vytváří na pokožce jemný bílý nepěnivý film, a tak se hodí i pro atopiky, kterým jinak pěnivé látky v klasických přípravcích vysušují pokožku.

Když pleť volá SOS: Essenté Hydratační krémová maska s výrazným liftingovým efektem intenzivně a dlouhodobě zvlhčuje pokožku, stimuluje tvorbu kolagenu, povzbuzuje buněčnou aktivitu a startuje v pleti ochranné mechanismy. Funguje jako SOS přípravek na podrážděnou pokožku, zklidní po akutním podráždění nebo po opalování. Díky zvýšené porci vlhkosti je vhodná pro každou pokožku a redukuje tvorbu vrásek. Obsahuje aktivní látky hydractin, kyselinu hyaluronovou, omega CHS aktivátor, Pepha-Tight a vitamín E. Koupíte ji na www.essente.cz v balení 50 ml za 417 Kč.

Každodenní porce vláhy: Essenté Vyrovnávací hydratační krém poskytuje intenzivní, okamžitou a dlouhodobou hydrataci. Stimuluje buněčnou aktivitu, zvyšuje pevnost a pružnost pokožky, zlepšuje strukturu pleti a zabraňuje jejímu předčasnému stárnutí. Vzhledem k lehké textuře je vhodný pro všechny typy pleti a díky rychle se vstřebávajícímu složení představuje ideální základ pod make-up. Pleť získá zářivý a zdravý vzhled, bude na dotek jemná, vláčná a svěží. Krém příjemně voní, lehce se roztírá a nezanechává na pokožce mastný film. Obsahuje antioxidanty pro boj s volnými radikály a aktivní látky hydractin, kyselinu hyaluronovou, omega CHS aktivátor a vitamín E. Koupíte ho na www.essente.cz v balení 50 ml za 448 Kč.

Účinná hydratační kúra: Essenté Intenzivní hydratační booster okamžitě stimuluje regenerační proces v kůži a zvyšuje její pevnost a pružnost. Viditelně zlepšuje strukturu pleti, stimuluje buněčnou aktivitu. Tento vysoce koncentrovaný booster hydratuje i silně vysušenou pleť. Obsahuje tyto aktivní látky: hydractin, kyselina hyaluronová, Myramaze, omega CHS aktivátor, D-panthenol a urea. Vysoký obsah aktivních látek pokožku zklidňuje a regeneruje, takže dlouhodobě zůstává intenzivně hydratovaná, hebká a svěží. Booster se velmi dobře vstřebává a nezanechává na pleti mastný film. Koupíte ho na www.essente.cz v balení 50 ml za 735 Kč. Tip: Booster je vhodný také jako několikadenní kúra, vždy před aplikací krému.

+ 2 tipy na dovolenou:

Potřebujete ušetřit místo v kufru a přitom si chcete vzít vše důležité pro péči o pleť? Vybavte se cestovními sadami vhodnými pro suchou i velmi vysušenou pleť s UVA/UVB ochranou.

Essenté Set pro péči a ochranu pleti SPF 15 obsahuje Essenté Sprchový micelární olej (100 ml), Essenté Denní krém SPF 15 (50 ml) a Essenté vyrovnávací hydratační krém (50 ml). Set koupíte na www.essente.cz za 1014 Kč.

Essenté Set pro péči a ochranu pleti SPF 30 obsahuje Essenté Sprchový micelární olej (100 ml), Essenté Denní krém SPF 30 (50 ml) a Essenté výživný hydratační krém (50 ml). Set koupíte na www.essente.cz za 1026 Kč.

– Mohlo by se hodit –

Essenté je špičková česká kosmetika, která využívá nejnovější vědecké poznatky z oblasti kosmetologie a dermatologie. Spoustu praktických rad, jak se o svou pleť starat a udělat ji krásnější, pak najdete na novém portálu Inspirace.essente.cz

Zdroj: inspirace.essente.cz

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.