Pokud zrovna plánujete koupit si značkové hodinky, poradíme vám několik skvělých tipů, jak předejít případným problémům, na jaké parametry se zaměřit, ale také na to, jak poznat kvalitní a zaručený internetový obchod. V současné době můžeme na internetu najít několik desítek prodejců, kteří na svém internetovém portálu nabízí široký výběr pánských hodinek, rozdělené podle cenové kategorie, výbavy, materiálu, nebo barvy ciferníku. Tradiční přísloví se po několik let řídí pravidlem, že pánské hodinky odrážejí charakter a reprezentují osobnost. Chcete být ve společnosti středem pozornosti? Hodinky jsou nedílnou součástí vaší vizáže, osobního stylu a samozřejmě také společenské prestiže, která je pro některá velmi důležitá.

Proč se tedy soustředit na některé parametry? Protože pánské hodinky jsou vhodným a často i drahým dárkem na delší dobu dopředu, proto je třeba před jejich nákupem seznámit se s tímto zaručeným postupem, který vás nenechá ve slepé uličce. Čtěte dále..

hodinky-lsm

V první řadě, než si budete pořizovat vaše vysněné hodinky je uvědomit si, za jakým účelem si produkt chystáte pořídit – s ním totiž souvisí také vzhled a funkce, kterých je například u sportovních, nebo outdoorových daleko více. Na internetových stránkách našeho partnera TimeStore.sk si můžete vybírat mezi klasickými, luxusními, nebo sportovními modely. Muži by si měli vybírat hodinky takové, aby zapadly do jejich norem, jelikož není obvyklé a vhodné, aby muž střídal nositelný doplněk do práce a pro volnočasové aktivity, jako například ženy. Proto je třeba myslet, kam budete hodinky nosit a kde s nimi chcete udělat skvělý dojem! Většina mužů preferují větší, masivnější hodinky, zatímco ženy zpravidla vyhledávají menší modely s menším ciferníkem, i přesto se najdou vyjímky.

Dejte si také pozor na velikost samotného ciferníku a délku pásku. Přestože můžou vypadat mohutnější hodinky daleko lépe, v případě, že je vaše zápěstí užší, ve výsledku moc parády neuděláte. Je třeba zjistit si délku pásku, u většiny kovových řemínků si můžete velikost redukovat, některé hodinky z jiných materiálů pak tuto možnost nenabízí.

Na jaké typy ciferníků můžete u prodejců objevit? Jsou celkem čtyři různé typy:

  • Analogové – Zobrazení času pomocí ručiček, hodinové, minutové a vteřinové.
  • Digitální – Takto se označují hodinky s digitálním výstupem ukazatele času (číslice na displeji).
  • Binární – Po sečtení hodnot v binárním kódu získáme daný čas nebo datum. (Binární kód: 1;2;4;8;16;32).
  • Kombinované – Zobrazení času pomocí ručiček v kombinaci s digitálním displejem.

Dalším krokem při výběru hodinek je výběr materiálu použitého u hodinek. Nejčastěji používaným materiálem je hovězí, vepřová, nebo telecí kůže. V případě, že chcete trošku něco odlišného, nerezová ocel je velmi kvalitní, ovšem odráží se to na větší hmotnosti. Pokud hledáte sportovní hodinky, určitě vyhledejte plastový, nebo gumový materiál, který vám nebude bránit při sportování. Dejte si pozor také na alergii na různé materiály, v mnoha případech tento krok zákazníci přeskočí a později již není úniku. Vše musí být popsané v popisu, nebo ve stručných informacích o produktu. Nezapomeňte na napájení hodinek, jejich osvětlení, značku i dostupnost servisu. Mezi značky nižší třídy řadíme Swatch, střední třídu vede Tissot a luxusu vládne Ingresoll.

 Na jaké typy krycích sklíček ciferníků můžete u prodejců narazit? Dejte si pozor na materiál, protože sklíčko je to první, co na hodinkách většinou dojde úhony.
  • Antireflexní sklo – Sklo ošetřené proti tvorbě odlesků. Ciferník je tak dobře čitelný i za přímého svitu.
  • Hardlex – Tvrzené minerální sklo s povrchem upraveným proti poškrábání (patentováno ®Seiko Corporaction).
  • Minerální sklo – Sklo s příměsí křemene. Tvrdost je vyšší, než u akrylátového sklíčka.
  • Plastové sklo – Akrylátové sklíčko. Využívá se především u dětských typů hodinek.
  • Safírové sklo – Safírové sklíčko je syntetický safír, tedy průhledná verze korundu. Jedná se o nejtvrdší druh skla.
  • Sférické sklo – Sklo vypouklé do tvaru čočky, která zajišťuje lepší čitelnost ciferníku.

Teď už ale k samotnému výběru internetového obchodu. V první řadě je třeba soustředit se na recenze od ostatních zákazníků, kteří již v minulosti nakupovali od vybraného prodejce. Nenechávejte se oklamat lákavými nabídkami na Aukro nebo eBayi, často jde o padělky a podvrhy. Proto můžeme doporučit stránky našeho partnera TimeStore. Hledejte na hodinkách označení voděodolnosti nebo vodotěsnosti. Údaj water proof označuje vodotěsnost. Pokud jsou hodinky skladem, nebo k dispozici během několika dní od objednání, je jasné, že má prodejce produkty na skladě, v případě, že je doba dodání více než měsíc, nebo se po objednání objednávka prodlužuje, co nejdříve se s prodejcem rozlučte. Takový prodejce objednává produkty ze zahraničí a možnost pozdější reklamace, nebo možnosti výměny je nemožná. Můžeme vám doporučit několik velice oblíbených značek, mezi které patří například CASIO, FESTINAnebo MICHAEL KORS.

Leave a Reply

Your email address will not be published.