Stačí pár negativních dojmů, abyste měli chuť vrátit se ke klasickým cigaretám. Možná vám vadí nedostatek dýmu nebo špatná kvalita chuti. Přitom stačí tak málo, abyste si svou elektronickou cigaretu vychutnali na maximum. Sepsali jsme pro vás 6 osvědčených rad, co dělat, když e-cigareta málo kouří.

Příčina č. 1: Zaschlý e-liquid

Zaschlý e-liquid je velmi častou příčinou špatné kouřivosti. V takovém případě zkuste clearomizér, atomizér či jiný systém „profouknout“ mechanickou pomůckou (pumpičkou, nafukovadlem, kompresorem apod.). Při použití kompresoru může vnitřek v tubičce atomizéru vyjet, tudíž bude nutné ho zatlačit zpět. Většina e-cigaret už ale atomizéry nepoužívá, takže tento problém s největší pravděpodobností řešit nebudete. I tak po každém profouknutí systém důkladně zkontrolujte.

Příčina č. 2: Usazeniny

I obyčejná usazenina, která se vytvoří během týdnů používání, vás může ochudit o oblaka dýmu. V tomto případě můžete clearomizér či atomizér vyvařit v čisté vodě, dobře vysušit a zkusit štěstí znovu. Některé součástky se na malou chvíli „zmátoří“, jiné bude potřeba vyměnit.

Příčina č. 3: Nečistoty

Na nečistoty uvnitř clearomizéru máme jednu osvědčenou (avšak ne vždy 100% úspěšnou) techniku, která spočívá ve vypálení elektronické cigarety „na sucho“ nebo v koupeli v lihovém roztoku. Tyto způsoby přinesou kýžený výsledek jen u atomizérů typu RDA nebo RDTA. U novějších modelů by došlo k připálení vaty, a tím zničení hlavy e-cigarety.

Příčina č. 4: Nedostatek či špatná konzistence e-liquidu

Nedostatečná kvalita a hustota e-liquidu patří mezi nejčastější důvody špatné kouřivosti. Proto doporučujeme kupovat pouze originální e-liquidy.

Co se hustoty týče, starším typům elektronických cigaret s nižším výkonem bude stačit liquid s hustotou 30PG/70VG. U současných standardních typů e-cigaret s maximálním výkonem 50 W je ideální poměr 1 : 1. Pokud jste majitelem výkonnějšího modelu, gripu nebo modu, volte hustší základ, tedy 70VG/30PG nebo 80VG/20PG.

Připravili jsme i nápovědu pro ty, kteří ještě nemají nastudované zkratky e-cigaretového světa.

Příčina č. 5: Malá výkonnost baterie či e-cigarety

Baterie elektronické cigarety má velký podíl na chuti a množství kouře. U nejméně výkonných modelů tak žádné zázraky čekat nemůžete. Doporučujeme vám pořídit si alespoň baterie střední výkonnostní třídy, případně – pro nejlepší požitek – investovat do kvalitních mechanických modů a gripů. Při vybírání vhodné baterie mnoho začínajících vaperů váhá, proto jsme sepsali návod, jak si vybrat tu správnou.

Příčina č. 6: Špatné nastavení výkonu a napětí

O nastavení výkonu a napětí e-cigarety toho bylo napsáno již mnoho. Inspirovat se můžete například v tomto článku. Právě pomocí správného nastavení docílíte nejlepšího poměru chuti a dýmu. Ulehčením je, že většina výrobců už v dnešní době uvádí optimální výkonnostní poměr e-cigarety. Sázkou na jistotu jsou mechanické mody a gripy.

Rady od vaperů bez záruky

Všechny výše zmíněné tipy a triky jsou osobními zkušenostmi a vychytávkami vaperů. Berte je tedy, prosím, jako doporučení, nikoli zaručené řešení problémů s nedostatečným dýmem. Životnost systémů sice může suché vypálení či lihová koupel prodloužit, zpravidla tak ale bude učiněno na úkor chuti. Vyzkoušením těchto rad získáte minimálně pár dnů navíc, což přijde před doručením nového clearomizéru vhod.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.