K nejpřitažlivějším prázdninovým místům na Moravě patří bezesporu Velké Karlovice. Neporušená příroda Beskyd s dřevěnými chaloupkami, čistými lesy a stády ovcí na úbočích hor, spousta turistických i cyklistických tras s hezkými výhledy, k tomu nejrůznější aktivity i relaxační centra pro kvalitní odpočinek a vynikající valašská kuchyně: to jsou pádné důvody, proč si do této malebné obce v létě zajet – ať už na pár dnů, nebo třeba jen na výlet „na otočku“.

Nechejte se inspirovat novinkami a dalšími tipy, co tu v létě podniknout.

1. Kurz pečení valašských frgálů

Frgál patří společně s kyselicí a slivovicí k nejtypičtějším regionálním specialitám. Naučte se jej péct pod vedením pekařky Resortu Valachy. Kurzy pe

ení frgálů se budou o prázdninách konat vždy v úterý a v sobotu, trvají 3 hodiny a kromě nové kuchařské dovednosti si z nich odnesete vlastní frgál, certifikát o přijetí do valašského cechu pekařského, zástěru na památku a hlavně – nové dovednosti a zážitky. Kurz je vhodný pro dospělé i děti.

2. Zkuste Golf pro každého

Ještě nikdy jste nehráli golf a chtěli byste si ho vyzkoušet? Na Golfovém hřišti Horal připravili právě pro úplné začátečníky a rodiny s dětmi nový program Golf pro každého. Čeká vás procházka po golfovém hřišti s průvodcem, který vám během hodiny a půl vysvětlí základy golfu, zkusíte si základní údery, chipování, patování i samotnou hru a dozvíte se i řadu zajímavostí. Vše zábavnou a populárně načnou formou.

3. Razulák, Kulíšek a další zábava s dětmi

Rodiny s menšími caparty jistě ocení Kulíškovu naučnou stezku kolem hotelu Horal. Děti se na trase dozví zajímavosti z přírody, vyřádí se na dřevěných zábavních prvcích a cestou mohou nakrmit ovečky granulemi z automatu. Pro větší děti je připravena turistická trasa Hledej poklad na Galiku, inspirovaná geocachingem, která vás zavede k rozhledně Miloňová. A navštívit můžete i zábavní park Razulák s lanáčkem, tubingem, aquazorbingem, vodním přístavem s lodičkami či půjčovnou koloběžek, nové dětské hřiště u hotelu Horal, které bude otevřeno od července, nebo každodenní ranní dětské saunování ve Wellness Horal.

4. Jezero s draky, o kterých psal i Erben

Milovníci tajuplných příběhů by si neměli nechat ujít návštěvu karlovického Jezera, které se ukrývá v lese poblíž cesty na horu Soláň. Říká se, že v něm žijí draci, pověst o nich napsal i Karel Jaromír Erben do knihy Národních pohádek. Od Jezera se dá vyrazit po značené trase až třeba na Soláň s originální naučnou stezkou lemovanou dřevěnými sochami.

5. Grilování a hudební večery na Horalu

K létu neodmyslitelně patří grilování. Vychutnat si ho můžete třeba na terase hotelu Horal s výhledem do údolí na lesy a chaloupky. O prázdninách se griluje o víkendech, příležitostně i s cimbálovou muzikou, a každou středu se konají podvečery s živou muzikou. Ochutnejte zdejší valašskou kyselici či zvěřinové speciality, jimiž je Horal vyhlášený.

6. Zacvičte si jógu s indickým lektorem

Co může být příjemnějšího, než po ránu protáhnout tělo a nadechnout se svěžího horského vzduchu? Zajděte si na ranní lekci jógy s indickým lektorem. V létě se cvičí denně od 8 do 9 hodin u hotelu Horal. U Horalu mohou sportovně založení cestovatelé využít také tenisový kurt nebo půjčovnu segwayů a elektrokol.

7. Pro náročné gurmány: zážitkové menu ve Vyhlídce

Nároční gurmáni si přijdou na své v zážitkové restauraci Vyhlídka ve Spa hotelu Lanterna. Kuchaři zde obměňují sezónní menu každé dva měsíce a vždy je snoubeno s víny jednoho vinařství. Do konce června ochutnáte menu s víny Reisten, a to dokonce i ve vegetariánské verzi. Na prázdniny kuchaři chystají nové Letní menu v barvách beskydských lesů s víny Veverka. V sobotu 29. července se bude konat speciální degustační večer s komentářem zástupce vinařství a šéfkuchaře Pavla Václavíka.

8. Týden kultury s Jaroslavem Duškem i Rychlými šípy

Sedm dní plných kulturních zážitků vás čeká ve Velkých Karlovicích v závěru prázdnin při 2. ročníku charitativního festivalu Týden kultury na Valašsku. Bude se konat od 25. do 31. srpna v šapitó pod hotelem Lanterna. Na programu jsou mj. Čtyři dohody a Pátá dohoda Jaroslava Duška, Rychlé šípy Slováckého divadla, stand-up comedy Ondřeje Sokola či legendární Caveman, děti uvidí pohádku Princové jsou na draka. Při ubytování ve Spa hotelu Lanterna na 2 noci máte vstupenku na jedno představení v ceně.

9. Za klidem a relaxací do Spa hotelu Lanterna

Ve Velkých Karlovicích je spousta příležitostí k ubytování od apartmánů a penzionů přes stylové valašské chaloupky až po wellness hotely. Pro ty, kteří se chtějí před shonem ukrýt na klidnější místo, je ideální Spa hotel Lanterna. Letní pobyty tu navíc zahrnují i volný vstup do hotelového L-Spa i do blízkého Wellness Horal, masáž, romantickou večeři ve Vyhlídce nebo projížďku na segwayi. Navštivte Lanternu také třeba 8. července, kdy se tu uskuteční tradiční soutěž o nejlepší valašský sýr. 

10. Koupání ve „valašském moři“

Za odpočinkem i zábavou vyrazte do oblíbeného relaxačního centra Wellness Horal. Tři termální bazény se slanou vodou jsou otevřeny denně od 7 do 22 hodin. Sportovci mohou využít i klimatizované kardio fitness a milovníci relaxace zase saunový svět s nepřebernou škálou exotických masáží s rodilými maséry z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Indie.

Pokud potřebujete „vypnout“, ale nemáte čas na vícedenní dovolenou, zkuste Wellness den pro zdraví – celodenní pobyt s masáží a tříchodovým obědem.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.