Novým přírůstkem v aplikaci Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů a tabletů, je foto průvodce nádherným ostrovem La Digue na Seychelách, ležících 1600 kilometrů od východního pobřeží Afriky v Indickém oceánu. Autorem průvodce je cestovatel a fotograf Jan Kokeš, který Seychely pravidelně navštěvuje.

Fripito představuje nového průvodce, který pomůže nejen fotografům, ale i cestovatelům objevit jedinečná místa Mallorky. Představí jedinečnou přírodu, její krajinu, floru i faunu, ostrova La Digue, kteřý patří do souostroví 115 ostrovů v Indickém oceánu tvořících Seychely, a je čtvrtým největším ostrovem. Průvodce provede všemi známýma zátokami, ale i vzdálenějšími plážemi, kam se lze dostat jen s lokálním průvodcem. Odhalí nejzajímavější vyhlídková místa, odkud pozorovat pláže z nejvyšších žulových kamenů. V neposlední řadě doporučí místní autentické restaurace, takeaway, ubytování a další praktické informace týkající se dopravy na ostrovech.

Autorem více než 50 fotografií je český cestovatel a fotograf Jan Kokeš, který se podělí o praktické a užitečné tipy pro fotografy, tak aby měl každý možnost nafotit krásné snímky. V průvodci jsou doplněny také informace o nastavení fotoaparátu, fotografickém vybavení i nejlepším čase, kdy uvedená místa navštívit. Všechny fotografie obsahují GPS polohu a jak veškerý obsah, tak mapy lze stáhnout offline do mobilu nebo tabletu. Jeho tvorbu najdete na 500px.com/jankokes.

Průvodce Seychely” je do 25. června 2017, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 119 Kč v AppStore i Google Play.

Zájemci si mohou v aplikaci zakoupit také další průvodce např. Mallorku, Chicago, Turecko, Ostravu, Oklahomu, Rotterdam, St. Louis, Washington D.C., Tokio, Rio de Janeiro, Kutnou Horu, Namíbii, Nový Zéland, italskou Florencii & Cinque Terre, Kyrgyzstán, Kubu, řeckou Meteoru, Island, Pálavu, Moravské Toskánsko, Azory, Prahu, Čínu, Jihoafrickou republiku, České Švýcarsko, Český ráj, Kanárské ostrovy, Paříž, Londýn, New York, Brooklyn, Madeiru, Filipíny, Arizonu, Sicílii, Dubaj nebo Bolívii. Zdarma pak mají možnost nahlédnout do připravovaných průvodců jako třeba národní parky USA apod, Japonsko, Izrael, Botswana a mnoho dalších.

Od dubna 2016 mají všichni uživatelé možnost aktivovat si přímo v aplikaci prémiové předplatné, a získat tak zvýhodněný přístup ke všem průvodcům, fotografickým i cestovatelským tipům, exkluzivním fotografiím s GPS i offline mapám za jednotnou cenu. Vybrat si mohou ze dvou nabízených variant prémiového předplatného, a to měsíční variantu za 9,99 nebo tříměsíční za 23,99 . Samozřejmě nadále zůstává i varianta jednorázové platby za konkrétního průvodce.

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ Inspirace” přináší kromě praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ Fotoprůvodce” nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu Připravujeme,” kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 1,99 $ do 8,99 $.

Autorem průvodce ječeský cestovatel a fotograf Jan Kokeš, který Seychely pravidelně navštěvuje. Je amatérským fotografem a nadšený cestovatelem v jedné osobě. Touto ideální kombinací vzniká cestovatelská fotografie, která je jeho největším koníček. Poprvé se dostal k fotografii před 7 lety, kdy začal používat klasický digitální fotoaparát. V roce 2012 začal seznamovat se svojí první digitální zrcadlovkou. Od té doby se za pomocí knih a video návodů snažil neustále zdokonalovat. Ve své tvorbě se zaměřuje na krajinářskou fotografii a živou přírodu. Konkrétně nejraději fotografuje mořská pobřeží, vodopády a města. Mezi jeho nejoblíbenější místa určitě patří Seychely. Staly se jeho srdeční záležitostí od doby, kdy poprvé v 18 letech odjel autem do Mnichova a nastoupil náhodně na první letadlo, které mířilo právě na tyto úžasné ostrovy.

Zakladatelem projektu Fripito je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe. Pro aplikaci Fripito připravil průvodce Namibií, Islandem či Azorskými ostrovy.

Jan Březina
Od roku 1999 aktivně provádí lektorskou, přednáškovou a osvětovou činnost. Je členem mezinárodních fotografických asociací PMAI a IPC. Je Adobe Certified Expert (ACE), Adobe Community Profesional (ACP), Apple Certified Trainer (ACT) a spoluautorem řady fotografických publikací. Od roku 2006 působí i jako průvodce a organizátor fotografických expedic, s kterými procestoval již šest kontinentů. Patří mezi přední české videocastery (Digit a 4Foto) a je zakladatelem a provozovatelem komunitního serveru Macforum.cz.V profesionální fotografické praxi se věnuje zejména portrétní, glamour a aktové fotografii. Ve volné tvorbě pak zejména krajinářské a cestovatelské fotografii.

Fripito Corp. je americká společnost založená koncem roku 2013 v Las Vegas v Nevadě. Kompletní vývoj aplikace probíhá v České republice.

Kontakty:
www.fripito.com
www.fripito.cz
Email: info@fripito.com
Facebook: @fripito
Twitter: @fripito_news
Instagram: @fripito
Pinterest: @fripito
Youtube: @fripito

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.