Pravidelně se na našem webu setkáváte s textovými recenzemi na různé herní periferie a chytrou elektroniku, nicméně tentokrát do redakce dorazila obrovská krabice ukrývající stylové herní křeslo od společnosti Genesis. Pokud trávíte u počítače více času, než je obvyklé, ať už sledováním seriálů, kancelářskou prací, nebo jste vášnivý hráč, pak byste výběr takového produktu rozhodně neměli podceňovat. Nejde pouze o designovku, ale především o vaše pohodlí a zdraví. Správný výběr křesla totiž pomůže předejít bolestem zad a dalším nepříjemnostem. Polská firma Genesis nabízí svým zákazníkům široký sortiment herních doplňků, ale také několik variant ergonomických křesel, který rozhodně stojí za to a z nabídky si vybere snad každý. Úplný přehled produktů si můžete prohlédnout pod tímto odkazem.

Výsledek obrázku pro Genesis Nitro 550V dnešní recenzi se společně podíváme na to, jaké výhody oproti běžným křeslům konkurenčních značek nabízí Genesis Nitro 550, co nás při testování překvapilo, jaké jsou konstrukční a ergonomické vlastnosti a nebude chybět ani optimistický názor z hlediska dlouhodobého používání. Mimochodem, tento model můžete pořídit v několika různých barvách, konkrétně černá, červená, modrá a výrazně zelená také u českých prodejců.

V našem případě se jedná o kombinaci černo-červené barvy, která dle našeho názoru působí nejlépe a dokonale ladí k ostatním prvkům kanceláře. Vybrané křeslo můžeme označit jako zlatou střední cestu z dostupných modelů, k dispozici jsou pak ještě vyšší varianty 770, 790, 880, 950 za které zaplatíte o mnohem více peněz. Přesto i tato varianta disponuje mnoha skvělými vlastnostmi, které ocení i náročnější hráč. Jedná se například o vzduchový válec a kovový rám s kvalitními kolečky, nebo nosnost až do 150 kilogramů. Rozdíl pak můžete hledat v potahovém materiálu, kdy u modelu 550 výrobce používá textil, zatímco vyšší řada disponuje PU-koženkou. Čtěte dál…

„Značka GENESIS byla uvedena na trh v roce 2011 v Evropě jako značka herních zařízení, která zahrnuje myši, klávesnice, náhlavní soupravy a gamepady. GENESIS poskytuje herní příslušenství určené hráčům, kteří hledají vysoce kvalitní produkty za rozumné ceny.“

V první řadě bychom měli začít obsahem balení a prvními pocity. Herní křeslo Genesis Nitro 550 dorazilo v kartonové krabici poměrně velkých rozměrů, kdy uvnitř objevíme jednotlivé součásti, které je potřeba smontovat. Součástí je uživatelský manuál, jak správně produkt složit – nemusíte se tedy bát, že by nastal nějaký problém. Ke všemu stačí imbusový klíč, který je přiložen uvnitř krabice a trocha šikovnosti. Při správném postupování nezabere montáž židle více než 30 minut. Následně před námi stojí ergonomické, designově líbivé křeslo, které vás zaručeně překvapí. Jak byste podle ilustračních snímků očekávali, část křesla tvoří textilní potah (místa, kde se uživatel opírá tělem, tedy záda, sedací plocha), zbytek umělá, ale kvalitní kůže. V případě námi testovaného barevného provedení jsou textilní plochy černé a kůže červená. Z předchozích zkušeností velmi oceňujeme integraci textilní látky na sedací ploše, jelikož kůže dost často popraská a později nevypadá dvakrát nejlépe. Naopak umělá kůže s měkkým polstrováním byla použita na opěrkách, což je příjemné, ale také velmi elegantní.

Opěrka hlavy je také potažena textilem, kdy až v úrovni ramen přechází do červené kůže. Musím uznat, že jsou použité materiály na dotyk příjemné a přechody pak doplňuje kvalitní prošívání. Vzhledem k tomu, že u počítáte trávím více než 10 hodin, byla pro mě prioritní bederní část, která je v tomto případě ergonomicky tvarována. Navíc si můžete uchytit bederní polštářek jako podpěrku páteře. Osobně jsem si na ni zvykl a stejně tak používám menší polštářek jako opěrku hlavy, který je taktéž v kombinaci textil/kůže. Pokud jste byli zvyklí na tzv. „zhoupnutí“ pak vás nepotěšíme – zadní část totiž není polohovatelná, maximálně si můžete pomocí páčky „napevno“ nastavit jinou polohu křesla. Opěradlo lze sklopit až do 180 stupňů, na židli tedy už doslova ležíte. Područky lze polohovat ve třech osách. Pod sedací částí ještě najdete klasicky páčku pro upravování výškové nastavitelnosti prostřednictvím plynového pístu 4. třídy. Dostáváme se ke spodní části, kterou jsou kolečka.

Výrobce vsadil na kvalitní plast bez pogumování a nacvaknutí bylo záležitostí několika vteřin. Po plovoucí podlaze v kanceláři se kolečka odvalují tiše a bez zasekávání, u nerovných povrchů pak můžete zaznamenat samovolné pohyby. Konstrukce je pak pevná a robustní, což je základ herní židle v hodnotě několika tisíc. Produkt nabízí regulaci výšky sedadla v rozsahu 8-10 centimetrů a regulaci loketních opěrek, které lze naklonit doleva nebo doprava.  Celkové rozměry sedadla jsou 50 x 51 cm, opěradla 54 x 78 cm a výška sedáku 45 – 53 cm. Židle váží přibližně 16,4 kg, což je s ohledem na typ konstrukce průměrná hodnota. Abychom udávali přesné údaje, Nitro 550 je v přední části potažený matným, odolným nylonovým materiálem a v zadní části kvalitní ekologickou kůží s karbonovým vzorem.

Po dlouhodobém testování v rozmezí 8-10 hodin denně mám z testovaného produktu velmi dobré pocity. Konstrukce se žádným způsobem neviklá, píst stále aktivně zvedá sedací plochu na jedno klepnutí, celkově se komfort v porovnání s předchozím křeslem zvýšil a výplň kvalitní elastickou pěnou na sedadle o tloušťce 7 centimetrů zaručí dokonalé pohodlí. Nejvíce jsem v těchto teplých dnech ocenil čalounění křesla, které je zhotoveno z velmi odolného a prodyšného textilního materiálu. Navíc vám křeslo Genesis Nitro 550 disponuje řadou vlastností a funkcí, které vám zaručí optimální oporu a držení těla, což šetří vaši páteř a snižuje únavu. Investicí do křesla Genesis získáte nejen jedinečný doplněk, který vám zvýší komfort při práci, či hraní her, ale chráníte tím i svou páteř a zdraví.

Pokud bych měl tento produkt hodnotit jako běžný kancelářský uživatel, pak splnil všechna očekávání a příjemně překvapilo. Co se týká konstrukce, pak se jedná o kvalitní a robustní materiály, které zaručí delší životnost, samozřejmě při rozumném používání. Upřímně musím pochválit použité materiály potahu, kdy převažuje textil nad kůží, což je v první řadě praktické. Sestavit křeslo zvládne i méně zdatný člověk pomocí přiloženého návodu a osobně si myslím, že za cenu pohybují se kolem 4000 Kč se jedná o velmi kvalitně zpracovaný produkt, který by rozhodně potěší a bude skvělým společníkem za každé situace. Pokud byste chtěli větší luxus, pak si můžete vybrat z vyšších řad. Abych recenzi shrnul, testovaný model Genesis 550 dokáže vyplnit komfortní alternativu k dražší konkurenci a rozhodně ji mohu doporučit všem, kdo hledá pěkně vypadající křeslo s parádními vlastnostmi za rozumnou cenu.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.