Pokud jste si mysleli, že rouškám už definitivně odzvonilo, máme pro vás bohužel špatnou zprávu. Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci a rekordním nárůstům nových případů se vrací zpět povinnost nošení roušek. Jak uvádí ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na svém Twitteru, opatření se týká celé České republiky. Hlavním důvodem má být masivní nárůst nových případů nákazy, kterých za dnešní den přibylo 1164, přičemž v předchozích dnech se čísla pohybovala v rozmezí 500 a 700 nově diagnostikovaných případů. Čtěte dál…

Nejhůře na tom je aktuálně Praha, která již svítí na tzv. covidovém semaforu oranžově – což je nejvážnější stupeň ze čtyř. O plošném zpřísnění protiedepimiologických opatření resort zveřejní během dnešního dne. Není se však čemu divit, jelikož právě nyní začalo zvedat statistiky období tzv. „dovolenkářů“ kteří se před nedávnou dobou vrátili ze zahraničí a první příznaky nákazy COVID-19 se začínají objevovat. Celkem je ve světě 27,743,512 nakažených z toho 19,834,186 vyléčených. Co se týká Česka, pak se podle zahraničního portálu Worldometers.info potýkáme s 29,877 nakaženými z toho 20,164 vyléčenými.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.