Connect with us

Novinky

TIP: Co si lze dnes pořídit za 20 korun? Dobrou karmu.

Published

on

Možná už jsme trochu zhýčkaní. Káva nebo obložená bageta za 100 Kč nebo chléb za 80 Kč jsou poslední dobou pro některé už standardem. Za 20 Kč přitom lze stále pořídit dobré věci, a to včetně dobré karmy.

Dvacetikoruna byla v dobách minulých poměrně velký finanční obnos. Za 20 Kčs jste v dobách komunismu mohli pořídit třeba 200 g šunky, dvě másla nebo skoro dvanáct piv. Dneska už si toho, že máme v peněžence jednu zlatavou dvacetikorunu, skoro nevšimneme. I v současné době se ale za tento obnos dá něco pořídit. Včetně skvělého pocitu, který vás bude hřát na srdci. Tady je devět příkladů, co nyní znamená hodnota 20 Kč.

 

0,00006 Škody Fabia

Škoda Fabia je dlouhodobě nejoblíbenější auto všech Čechů, a tak se není co divit, že se na nové čeká klidně i rok. Nejdostupnější řada Ambition začíná na velmi příznivé částce 329 900 Kč, což znamená, že za 20 Kč byste si mohli pořídit zhruba šest miliontin tohoto prodejního trháku.

 

10 rohlíků

Dalším českým klenotem, na který nedáme dopustit, je něco tak obyčejného jako rohlík. Dobrá zpráva je, že za dvacku jich pořídíte rovnou deset. Rohlíky se přitom pečou už stovky let – ve středoevropských klášterech se coby velikonoční pečivo tvarovaly už od 10. století. I když je často rohlík kvůli absenci vitaminů a minerálů haněn coby zdroj prázdných kalorií, pravda je taková, že sacharidy tvoří nedílnou součást zdravého jídelníčku. Pokud tedy budete rohlíky zařazovat s mírou a nesníte na posezení rovnou všech deset, žádný prohřešek proti štíhlé linii vám nehrozí.

Poctivé rohlíky | Brno

Nealkoholické pivo

I nealkoholické pivo má u nás velkou tradici. Ti, co zažili minulý režim, si jistě pamatují na Pito, což byl jediný chmelový mok, který si mohli dát i řidiči před cestou. Jméno dostalo složením první a poslední slabiky slov PIvo a auTO. Dneska je nealkoholických piv celá řada a aby v nich bylo co nejméně alkoholu, vyrábí se mnoha různými metodami. A ač v loňském roce odbyt klasického piva poměrně dramaticky klesl, u nealka to bylo přesně naopak. Tento segment vzrostl během pandemie o 12 % nebo také o 123 tisíc hektolitrů, zvlášť kvůli míchaným variantám s přídavkem různých ovocných šťáv. Dostali jste chuť? Dvacka vám vystačí na jednu půllitrovou plechovku.

 

Role toaletního papíru

Kořeny toaletního papíru sahají až do Číny, kde se v císařské dílně vyráběl z rýžové slámy zhruba od 7. století našeho letopočtu. Z továrny pak první role vyjely v roce 1867 v USA. Dnes si v obchodech může každý vybrat podle svého gusta od jednovrstvých variant až třeba po čtyřvrstvé s přidáním různých balzámů. Za dvacet korun ale pořídíte právě jen roli toho nejobyčejnějšího s jednou vrstvou.

Tento Balsam Coconut Toilet Paper 3 Ply 8 Rolls - Tesco Groceries

Půl pytlíku skleněnek

Skleněnky, hliněnky… Kdo by neznal kuličky. Už méně se ale ví, že jde o pravděpodobně nejstarší sport vůbec. Kuličky byly nalezeny jak v hrobkách ze starověkého Egypta, tak i v aztéckých pyramidách a v britském muzeu Marble vystavují dokonce kuličky z Kréty, datované asi 2000 – 1700 před naším letopočtem. Na výrobu se v průběhu historie používala celá řada materiálů od oblázků a mramoru přes jíl až třeba po kosti. Jako malí jste si nejspíš hrávali právě s těmi jílovými, úplně nejvíc se jich ale dnes vyrábí ze skla. A právě půl pytlíku skleněnek byste za dvacet korun získali.

 

Jeden sloupeček Sportky

Sportka je nejoblíbenější číselnou loterií u nás. Losuje se už od roku 1957, o desítky a někdy i stovky milionů se hraje třikrát týdně a jeden sloupeček vás vyjde právě na 20 Kč. Šance, že to budete právě vy, kdo jackpot získá, je ale skutečně mizivá. Výherní pravděpodobnost je zhruba jedna ku patnácti milionům, což jinými slovy znamená, že byste si museli koupit patnáct milionů tiketů, abyste vyhráli. To už je větší pravděpodobnost, že vás zabije blesk (jedna ku milionu), spadne s vámi letadlo (jedna ku 5,4 milionu) nebo že vás sežere žralok (jedna ku 11,5 milionu).

 

Spropitné za oběd

Průměrná cena oběda byla v ČR v roce 2019 zhruba 127 Kč, v Praze to ale bylo dokonce 143 Kč. Po mnohaměsíčním uzavření navíc nyní majitelé restaurací avizují, že budou zhruba o čtvrtinu zdražovat. Oběd tak průměrně vyjde na asi 159 Kč. Při započtení moučníku se proto hravě dostanete na hodnotu 200 Kč za jeden oběd. A protože je u nás zvykem dávat spropitné ve výši 10 %, je to právě dvacetikoruna, kterou servírkám a číšníkům za jejich servis zaplatíte.

 

Antistresový míček

Chcete lépe zvládat stres? Pomocné laso lze najít skoro všude od mobilních aplikací přes videa na YouTube až po celou řadu předmětů. I proto je s podivem, jak naše společnost musí čím dál víc bojovat s civilizačními chorobami, jež mimo jiné způsobuje právě stres. S pořízením antistresového míčku, který koupíte už od 20 Kč, ale určitě nic nezkazíte – to, že ho budete úpěnlivě mačkat, bude maximálně k ničemu.

 

Lepší karma

Se stresem ale dozajista dokáže zatočit dobrý pocit, který vás může hřát, když uděláte nějaký dobrý skutek. Třeba přispějete na správnou věc. Jednou z možností je Nadační fond Dům Ronalda McDonalda, který spouští na začátku června velkou kampaň. V ní opět půjde o známé samolepky s ručičkami, které už z restaurací McDonald’s dobře znáte. K porci skvělého jídla a pití si ručičky tentokrát můžete objednat i na McDrive a vůbec poprvé také přes Dáme jídlo. Místo toho, abyste zaplatili dvacku jako spropitné, tak stejnou částkou můžete přispět na interiérové vybavení vůbec prvního Domu Ronalda McDonalda. Ten se právě staví ve Fakultní nemocnici v Motole a po svém dokončení bude zdarma nabízet ubytování rodinám vážně nemocných dětí.

 

Dům Ronalda McDonalda

Dům Ronalda McDonalda | Nadační fond Dům Ronalda McDonalda

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda je součástí celosvětové sítě charitativních organizací Ronald McDonald House Charities. V České republice byl nadační fond založen v roce 2002 a jeho posláním je pomáhat rodinám dětí se závažným dlouhodobým onemocněním. Cílem je umožnit vážně nemocným dětem špičkovou lékařskou péči a jejich rodinám nabídnout podporu. Proto poskytuje bezplatné ubytování rodičů v nemocnici a už brzy jim nabídne také ubytování v prvním českém Domě Ronalda McDonalda, jehož stavba byla před pár týdny zahájena v pražské Fakultní nemocnici v Motole, největším léčebném zařízení pro malé pacienty u nás.

Continue Reading

IT Tech

Američan ukázal největší Xbox na světě a dostal se do Guinessovy knihy rekordů

Published

on

O tom, že není těžké dostat se do Guinessovy knihy rekordů se přesvědčil Americký YouTuber Michael Pick. Stačí totiž pouze přijít s originálním a výjimečným nápadem. Podařilo se mu vytvořil největší fungující Xbox Series X na světě. Pik vyrobil dřevěné pouzdro ve stylu konzole o rozměrech: 2,08 x 1,04 x 1,04 metru a hmotnosti 113,4 kg. Všechny prvky byly zvětšeny na příslušné velikosti. Vlevo nahoře je podsvícené vypínací tlačítko Xboxu, zatímco na zadní straně jsou k dispozici obří konektory.

The engineer built the largest Xbox Series X in the world and got into Guinness records - Aroged

Uvnitř pouzdra je stojánek pro skutečný Xbox. Jsou k němu připojeny všechny periferie, ale konzoli můžete zapnout pomocí tlačítka na dřevěném pouzdře. Zástupci Guinessovy knihy rekordů udělili Peakovi certifikát za vytvoření největšího světového Xboxu Series X. Neobvyklá konzole byla darována Centru pro rozvoj mládeže a dospívajících v Atlantě. Celé video si můžete prohlédnout níž pod tímto odstavcem.

Continue Reading

Nezařazené

5 důvodů proč si pořídit elektrokolobězku Smoot EZ6

Published

on

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte elektrokoloběžku? Ať už třeba na dojezd do práce, občasné jízdy do školy, nebo na výlety po okolí? V poslední době o tento moderní, dopravní prostředek narůstá zájem nejen u mladší generace. Využití totiž najde opravdu kdokoliv. Navíc nabízí řadu bezpečnostních prvků, kompaktní velikost, slušnou akceleraci a celkově dobré jízdní vlastnosti, tak proč do toho nejít? Vybrat si můžete z nejrůznějších značek a modelů, které se od sebe liší nejen vzhledem, ale také technickými parametry. Pro kterou variantu se rozhodnout, abyste neudělali krok vedle? Poradíme vám!

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě. – SmartMagazín.cz

Jedním z oblíbených modelů elektrokoloběžek je Smoot EZ6, který nabízí všechno, co hledáte. Svým vzhledem může připomínat světově známé modely Xiaomi Scooter (v zásadě téměř všechny dostupné koloběžky na globálním trhu vychází z tohoto designu) a to je naopak dobrá zpráva. Kromě toho ale nabízí slušný výkon motoru, bezdušové pneumatiky, nebo třeba funkci tempomatu, který se bude hodit zejména po městských stezkách.

1.Dostatečně silný motor

Vždy je důležité sledovat, jak silný motor elektrokoloběžka nabízí. Právě vybraný model Smoot EZ6 v sobě ukrývá 350 W (s maximálním výkonem až 700W), což je dostatečná hodnota, pokud si chcete užít jízdu na maximum. Díky tomu nabízí slušnou akceleraci, kdykoliv jen potřebujete zrychlit. K výrobě těchto motorů jsou používány moderní technologie, které zaručí dlouhou životnost a spolehlivou funkčnost v městském i mimo urbanistickém prostředí.

2.Baterie se slušným dojezdem

Dojezd je důležitý. Přece jenom nechceme s elektrokoloběžkou kroužit pouze na dvorku. Proto je důležité sledovat parametry baterie, zejména její kapacitu. Mnohé modely lákají na nízkou pořizovací cenu, nicméně v tomto směru disponuje slabou baterií, která nabídne dojezd 10 kilometrů, což je z logického hlediska nesmysl. Právě oblíbený model Smoot EZ6 slibuje maximální dojezd až 30 km, což je naprosto dostačující a v poměru pořizovací ceny odpovídající údaj.

3.Brzdy jsou základ. Na to nezapomeňte!

Stejně jako u dalších dopravních prostředků je důležitý spolehlivý brzdový systém. Obzvlášť pokud kličkujete po městě v provozu, platí pravidlo, že brzdy musí být v pohotovosti každou vteřinu. Některé levnější modely na tomto parametru šetří a mnohdy dopadá, že brzdy nefungují podle standardů. Naopak u modelu koloběžky Smoot EZ6 máte k dispozici jak elektronickou, tak zadní kotoučovou brzdu, která nabízí okamžitou zpětnou vazbu.

4. Buďte na silnici vidět.

V případě, že se chystáte na koloběžce jezdit ve večerních hodinách (což je při cestě z práce obvyklé), nezapomeňte na bezpečnostní (reflexní) prvky, aby vás bylo na silnici vidět. Odrazky, světlo, cokoliv zvyšuje vaši šanci, že na vás ostatní účastníci provozu zareagují. Právě model EZ6 nabízí v přední části LED světlo, zadní část koloběžky pak zajišťuje brzdové světlo. Nechybí ani reflexní prvky rozmístěné po konstrukci koloběžky.

5.Proč je důležitá hmotnost koloběžky?

Elektrokoloběžka je parťák, který s vámi bude kdykoliv jen potřebujete. Nicméně tahat se s ní ze čtvrtého parta budete muset vy. To znamená, že i tady hraje podstatnou roli samotná hmotnost koloběžky a čím lehčí, tím lepší. Ideální je vybírat do 15 kilogramů, jelikož v takovém případě není náročné ji vynést až do bytu, složit do kufru auta, nebo přenášet z jednoho místa na druhé. Smoot EZ6 složíte za 3 vteřiny a navíc váží pouhých 12 kg, což je skvělá zpráva.

Pořídit ji můžete na stránkách www.smartydum.cz za výhodnou cenu, včetně bezplatného servisu a doručením až k vám domů zdarma.

Continue Reading

Novinky

Vadí vám inzeráty bez uvedeného platu? Máme řešení

Published

on

Co vadí uchazečům o zaměstnání nejvíc? No toho by se našlo, mezi favority tohoto žebříčku však nepochybně patří inzeráty bez uvedení platu. Věděli jste, že na inzerát bez platu odpoví až čtyřikrát méně uchazečů než na inzerát s uvedenou platovou hladinou? To už je celkem dost, co myslíte? Kvůli takové „maličkosti“ jako je (ne)uvedení částky, se mohou společnosti okrádat o skutečně talentované zaměstnance.

Není to trochu škoda?

Podle pracovního portálu Jobstack.it rozhodně ano. Vzhledem k tomu, že se Jobstack.it soustředí primárně na „iťáky,“ tak se s tímto problémem setkává extrémně často. Právě specialisté v oboru IT mají největší sklony inzeráty, které nesplňují jejich představy, úplně ignorovat. Co by také ne? Nabídek práce mají většinou plný inbox, takže proč ztrácet čas s odpovídáním na nabídku, která se už od začátku netváří, kdo ví jak výhodně?

Začarovaný kruh nabídky a poptávky

Proč vlastně personalisté plat v inzerátech neuvádějí?

To je docela jednoduché. Prostě čekají na to, až ideálního kandidáta poznají osobně – a pak mu nabídnou v podstatě cokoliv mu na očích vidí. Problém je jen v tom, že bez uvedení platu ho zkrátka nepoznají. Plus je tady samozřejmě ještě odvrácená stránka uvádění platů. Na jednu stranu společnost sice skutečnému odborníkovi dovede nabídnout plat podle jeho představ. Jenže to nejprve musí vědět, jaké ty představy jsou. Proto se často stává, že společnost nabídne určité rozmezí finančního ohodnocení a zrovna se o pár stovek netrefí do představy svého ideálního kandidáta a ten tak neodpoví zase z toho důvodu, že v inzerátu plat byl, jenže moc nízký.

Takže co s tím?

Jobstack.it právě pro tento problém navrhl originální řešení.

Inovativní řešení věčného problému na pracovním trhu – řekněte si o peníze sami

Nelíbí se vám, že je u inzerátu místo konkrétní částky uvedeno pouze „dobré finanční ohodnocení?“ Nebo naopak potenciální zaměstnavatel uvádí částku, které se můžete jen ušklíbnout? Na Jobstack.it můžete během odpovědi na inzerát rovnou použít kolonku, která dá druhé straně vědět, jaký plat si za svou práci představujete.

Tím se rovnou vyhnete těm trochu nepříjemným chvilkám na pohovoru, stejně jako ztracenému času v případě, že se vaše požadavky pohybují úplně v jiných dimenzích, než je firma ochotná nabídnou. Tato funkce portálu Jobstack.it šetří čas všem zúčastněným stranám – a kdo ví, třeba i vám otevře naprosto nečekané příležitosti snů.

Vyzkoušejte si to na Jobstack.it.

Continue Reading

Sledujte nás

Vhodný tarif pro studenta? Mrkněte se na nabídku.

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.