Hrad Karlštejn zdobí krajinu Českého krasu od konce 14. století. Byl to svého času nejdůležitější hrad v zemi, protože v něm byly uloženy říšské korunovační klenoty. Dnes patří k nejpopulárnějším turistickým cílům. I když je v podhradí rušno, najde se blízko hradu místo, kam lidé jezdí za romantikou, luxusem, klidem a odpočinkem. Vyrazíte také?

Ubytování ve stylu

Za relaxem se jezdí do hotelu Mlýn Karlštejn. Vznikl rozsáhlou rekonstrukcí budovy starého mlýna, který v podhradí na břehu řeky Berounky stál téměř o celé století dříve než hrad.

Hotel Karlštejn má celkem 21 pokojů různých typů, na všech je hostům k dispozici wi-fi internetové připojení, všechny jsou nekuřácké. Mezi nejkrásnější pokoje hotelu patří pokoj Královny Elišky, který je vybaven stylovým nábytkem i zámeckou dubovou podlahou. Jistě vás také okouzlí pokoje The Best Room HER & HIS, které jsou vybaveny velkou manželskou postelí, stylovým nábytkem a zdobí je i volně stojící vana.

Z oken se naskýtá nádherný výhled do okolí. K hotelu Karlštejn patří rozlehlý areál, ve kterém se nachází i mini Zoo. Jeho součástí je altánek na ostrově u jezu řeky Berounky, kde se často pořádají svatby. Jedná se o velmi romantické místo, hotel proto získal již třikrát titul Svatební místo roku.

S balíčky výhodněji

Pro zamilované i pro ty, kdo chtějí vyrazit za relaxem, připravil hotel 2 speciální balíčky. První z nich je Romantický a obsahuje ubytování, snídani, romantickou večeři při svíčkách, dárek pro dámu a košík ovoce na pokoj. Relaxační balíček také obsahuje ubytování, snídani a večeři, navíc ještě 1,5 hodiny v privátním wellness a jako pozornost láhev sektu.

Poznejte okolí

Český kras je nádherný kout České republiky, nezůstávejte jen na hotelu. Podívejte se, jaké všechny aktivity v okolí Karlštejna vám mohou zajistit na recepci. Je to například let vrtulníkem nebo balónem. Z výletních cílů vřele doporučujeme lomy Amerika a Koněpruské jeskyně (více zde).

Leave a Reply

Your email address will not be published.