Více než s čímkoliv jiným je každý leden spojený s novoročními předsevzetími. Hodně se o nich mluví, někdy v pozitivním slova smyslu, jindy spíše hanlivě s tím, že je stejně nikdo nedodrží. Jak jste na tom se svými předsevzetími vy? Náš názor je takový, že kdo se pevně odhodlá a má alespoň trochu vůle, ten to zvládne! Nenechte se zmást těmi, co své předsevzetí už koncem ledna hodili za hlavu. Každý je jedinečný a nikde není psáno, že zrovna vy nepatříte do té skupiny odhodlaných, kteří mají pevnou vůli v malíku.

Chci přestat kouřit. Ale jak začít?

Je vaším novoročním předsevzetím přestat kouřit? Pak si věřte a jděte do toho! Nebudeme vám věšet bulíky na nos, že to půjde snadno. Jsme si ale jisti, že jsou cesty, jak zvládnout odvykání od klasických cigaret plných nikotinu a jiných škodlivých látek bez toho, abyste z abstinenčních příznaků bušili hlavou o zeď.

Jednou ze zaručeně fungujících metod, jak definitivně skoncovat s klasickými cigaretami, je odvykat pomocí elektronické cigarety. Jejich výhoda spočívá v tom, že můžete kupovat e-liquid (náplň) s různým množstvím nikotinu. Jste zvyklí vykouřit denně krabičku cigaret? Začněte pozvolna:

  1. Zpočátku vyzkoušejte, která e-cigareta s jakým e-liquidem vám nejvíce sedne. Není pravidlem, že je třeba začínat s tím nejvyšším obsahem nikotinu v náplni. Dávka se totiž odvíjí od typu e-cigarety. Čím výkonnější je, tím menší množství nikotinu je potřeba. V naší zemi je nejvyšší možný obsah nikotinu 20 mg.
  2. Naplánujte si do diáře, kdy množství nikotinu zase o kus snížíte a dodržte to.
  3. Snižovat můžete postupně z 20 mg na 18, 16, 12, 8, 6, 3 mg nikotinu až na nulu. Nespěchejte na sebe, poslouchejte své tělo a psychiku a nastavte si změny třeba po měsíci nebo i 10 týdnech.

Neočekávejte zázraky za měsíc. Jestliže jste se rozhodli snižovat nikotin postupně, můžete být na nule třeba za rok či dva. Ale i to se počítá. „Byl jsem zvyklý vykouřit denně 20 klasických cigaret. Navíc jsem si kupoval ty červené, s vyšším poměrem nikotinu. Když jsem začal s vapováním, vsadil jsem na liquid s 12 mg nikotinu. Po dvou letech jsem na hodnotě 6 mg,“ popsal své odnaučování od klasického kouření vaper Palfyn.

Jaké abstinenční příznaky vás mohou potkat

Čím déle jste kouřili, tím těžší pro vás může být přechod na nižší obsah nikotinu. Zkušenosti odnaučených kuřáků ale hovoří o tom, že nejhorší bývá prvních 30 dní. Může vás přepadnout podrážděnost, sníží se soustředění a možná se v noci budete častěji budit. V prvním měsíci projde největší zkouškou vaše vůle. Pak už bude jen líp, na to myslete.

Důležité je si uvědomit, že pokud kouříte elektronickou cigaretu, tak stále kouříte, vaše tělo tedy přijímá nikotin. Abstinenční příznaky ovšem nebudou až tak nesnesitelné. Výhodu můžete spatřovat v tom, že při vapování nekouříte dehet, který je v každé klasické cigaretě a je opravdu životu nebezpečný. Vyhnete se i popelu a obrovskému množství chemických látek, které by vám při kouření běžných cigaret velmi uškodily.

Jakmile se zbavíte své kuřácké neřesti a začnete snižovat množství nikotinu v elektronické cigaretě, pravděpodobně začnete vnímat, že se vám zlepšuje čich. Radost uděláte i svým chuťovým buňkám.

Co když se vám vapování zalíbí

Najde se řada vaperů, kteří ke své e-cigaretě přilnou, berou ji jako součást své relaxace a životního stylu. Máme pro vás dobrou zprávu! Když se vám podaří snížit množství nikotinu v e-liquidu na nulu, klidně u ní zůstaňte. Můžete přece vapovat i z toho důvodu, že vám váš vyvolený beznikotinový e-liquid prostě chutná. A to je důkaz, že zbavování se kuřácké neřesti vlastně může být ve finále příjemné.

Výsledek obrázku pro e-cigarety

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.