Vánoce jsou za dveřmi a vy stále přemýšlíte nad tím, jaké cukroví letos pro své blízké připravíte? Co takhle tradiční vanilkové rohlíčky z lískových oříšků? Příprava je snadná, navíc ingredience pro výrobu snadno seženete v každém supermarketu. Jaké suroviny je třeba použít?

Ingredience
Oříšky (Pomleté) 100 g
Hladká mouka 300 g
Moučkový cukr 2 lžíce
Hera 1 ks
Žloutek 2 ks

POSTUP: Z potřebných surovin vytvoříme těsto,které musíme nechat několik hodin odpočinout v lednici, aby se dostalo do správné formy. V případě, že si chcete těsto připravit dopředu, ale v tento okamžik nemáte v plánu péct cukroví, můžete ho bez obav vložit do mrazáku. Když je těsto správně odležené, tvar a velikost si určíte buď klasicky ručním způsobem, nebo přes speciální strojek, ze kterého budete mít pravidelné a pěkné rohlíčky. Pečeme na suchém plechu asi 7 minut na teplotu 200°C. Ještě horké rohlíčky pak obalujeme v cukru s vanilkou. Přejeme dobrou chuť!

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.