Majkl nám ukazuje, v tomto videu, jak se dělá sýr mozzarella z čerstvého mléka. Doporučuje použít čerstvé mléko od farmy, protože mléko od farmy je tuční a sýr se líp stmelí když mléko je tuční. Je trochu víc práce s mlékem od farmy (doporučeno ho pasterizovat) ale je to i zdravější. Taky tímto budete podporovat lokální farmy.

Majkl používá krok za krokem metodu a vysvětluje proces velmi snadno, jak se dělá domácí sýr.

Složení:
5l čerstvé mléko z farmy (doporucuje se mleko pasterizovat, tz. uvarit na 74 C po dobu 1 minuta a mate pasterizovani mleko)
100 ml smetonová kultura
1 čajová lžička Chlorik Vapenatý
1 čajová lžička syřidlo

Ve vodní lázni, zahřeje mléka na 32 ° C Odstranit z tepla a z vodní lázně a přidejte smetonová Kultura se a chlorid Vapenatý. dobře promíchejte, kryt a nechte ho odpočinout na teplém místě (použijte deku, aby ji udrželi v teple), po dobu 30 minut. Mezitím přidejte 50 ml teplé vody 1 teaspon syřidla. Po 30 minut uběhlo, přidejte syřidlo do mléka a dobře promíchejte. Pak se promíchá v opačném směru pomalu, takže se zastaví předení mléka. přikryjte po dobu 1 hodiny.

Po jedné hodině, zkontrolujte, zda je konzistence mléka je jako želé. Řez směs do 2×2 cm čtverců. Zakryjte a nechte 10 minut odpočinout. Po 10 minutách, se velký šlehač a pomalu se rozbít 2×2 cm čtverce na menší kousky. Zakryjte a nechte odpočinout 10 mintes.

Vezměte ho zpátky ke sporáku, as bain marie směs se zahřeje k 40 C. To by mělo pomoci oddělit tvarohu od syrovátky. Odstraňte tvaroh s skimmerem a do sýrové hadříkem. Zavěste sýr hadříkem tak, aby syrovátky kape z tvarohu.
Hlidejte aby hodnota PH toho tvarohu byla cca 5,4. V pripade ze mate mleko z farmy, tak hodnota PH se bude kolem teto hodnoty pohybovat.Kdyz hodnota PH bude vyssi nez 5,4, tak hrozi ze ten tvaroh se nestmeli do testa jak je ukazano ve video.
Voda v konvici. Přidejte smetanu do mísy a zalijeme vařící vody na vrcholu tvarohu. S rukou rukavice smíchat tvaroh, dokud se tvoří krásný těsto (možná budete muset přidat více varu vody). Jakmile je těsto se tvořil, tvar mozzarella kuličky a vložte je do mísy obsahující studenou vodu.Studené vody, aby Keed tvar kola. Můžete přidat sůl do studené vody, pokud si budete přát (obvykle slanost používá pro mozzarellou nás 4%).

Chcete-li caprese salát, přidejte plátky mozzarelly na plátky rajčat a proplétat s lístky bazalky. Mrholení s extra panenským olivovým olejem, solí a pepřem. Někteří lidé chtěli přidat balsamico krém na salát.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.