Ve Spojených státech se za zhruba 39,3 milionu dolarů (asi 800 milionů Kč) vydražil jeden z největších růžových diamantů na světě. Velmi drahý kámen nazvaný pochází z Indie a v aukci jej koupil anonymní sběratel, který nabídky zvyšoval po telefonu. Oznámila to newyorská aukční síň Christie’s. Původ diamantu o váze 34,65 karátu je podle zpravodajského serveru BBC News možné vystopovat do dávných diamantových dolů Golconda v jižní Indii, kde byl nalezen asi před 300 lety. Tyto doly patřily královské rodině z Hajdarábádu, která vládla jedné z nejbohatších provincií za vlády dynastie Velkých Mughalů (Mogulů).

V Golcondě se našly všechny čtyři největší růžové diamanty na světě, uvedla síň Christie’s. Tato oblast je nejstarším známým diamantovým dolem; drahé kameny se tam těžily už 800 let před naším letopočtem.

2-Princie_680x450stažený soubor

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.