Chia semínka objevíte snad už v každé zdravé výživě, či menších balíčcích, přičemž se začínají prodávat taktéž v supermarketech a drogeriích. Pokud chcete získat větší množství, pak se rozhodně vyplatí koupit si chia semínka přes internet. Velký zájem o tento produkt nastal před nedávnem, přičemž si lidé začínají uvědomovat veškeré benefity, které jim můžou nabídnout.

• Co je důležité vědět ještě před tím, než si je pořídíte?

V mnoha případech se tento druh hubnoucího zázraku objevuje pod označením „semena šalvěje hispánské“ které pochází z Latinské Ameriky – právě tam jsou obvyklou potravinou. Chia semínka mají však dlouhou historii a už kdysi dávno lidé zjistili, že se jedná o životaplnou složku, kterou je třeba zařadit do svého jídelníčku. Co vlastně obsahují? V první řadě jsou to minerály, jako vápník, hořčík, železo a zinek. Dále pak obsahují vitamíny A,B,C a nabízí řadu bílkovin, vlákniny a omega-3 mastné kyseliny.

 Co však asi všechny zajímá nejvíce, je hravé a zdravé hubnutí. Právě chia semínka mají schopnost vázat na sebe vodu a smícháním s tekutinou dosáhnete gelové struktury, která zajistí vašemu tělu dostatečnou hydrataci na několik hodin navíc, dokáže vás zasytit. Zapomeňte na časté chutě na sladké, jelikož díky kontrole cukrů v krvi nebudete mít nutkání do svého žaludku „cpát“ nezdravé pochutiny. Konzumací chia semínek můžete hravě redukovat vaši váhu a dokonce i trávení!

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.