Connect with us

Věda/informace

Změňte své slabé stránky!

Published

on

Nejspíš každý má své slabé stránky. Ale každý s tím také může bojovat. Měli by jste přestat být na sebe naštvaní, že například něco neumíte, nebo že nejste odvážní nebo také pohotoví, ale snažte se to změnit.  Jestli chcete změnit své slabé stránky, neznamená to, že také musíte změnit svou celou osobnost. To byste nezůstali sami sebou.  Musíte zvítězit hlavně nad tím špatným, co ve vás je. Odstranit nebo změnit slabé stránky znamená i odstranění překážek, které vás hodně omezují v životě a dělají vám to těžší. Proto by jste se měli snažit, aby jste dělali něco pro své dobro.

Odvaha

Chybějící odvaha, to je slabost mnoha lidí. Ovšem tuto vlastnost pro úspěšný život potřebujeme. Pak se dokážeme v určitých situacích lépe soustředit a nebudeme se klepat a mít stažený žaludek. Pokud se v životě bojíme udělat důležitý krok ke změně, jenom se nám vše zkomplikuje. Je tedy třeba v sobě odvahu najít. Strach ze změn a z něčeho, co dosud neznáme, nás může v krajních případech úplně svázat. Vy potom nebudete nic dělat, což nepřinese nic dobrého. Nebojte se k dané situaci postavit čelem s tím, že se budete i objektivně dívat na možná rizika. Uvědomte si, co vše můžete získat a co naopak ztratit. Možná budete překvapeni, že rizik je velmi málo.

8bc088a87dca

Pohotovost

Někomu tato vlastnost zkrátka chybí. Takový člověk pak v některých situacích pomalu reaguje, jenom obtížně se prosazuje ve společnosti, někdy je i terčem posměchu a jenom zřídka se odváží mluvit před lidmi. Pokud na vás tento popis sedí, nezoufejte. Pohotovost se můžete naučit, chce to jenom trpělivost a trénink. Pomáhá, když si nacvičujete reakce v konkrétní situaci. Můžete také pozorovat, jak se během rozhovoru nebo ve společnosti chovají jiní lidé. Pokud s někým mluvíte, vyjadřujte se stručně, jasně a srozumitelně.

Systematičnost

To, že nemáte ve svých věcech a povinnostech systém, je určitě vaše slabá stránka. A je vlastní velkému množství lidí. Za následek to má, že nestíháte vše, co máte, povinnosti vám přerůstají přes hlavu a objeví se pochopitelně stres. Je na čase tuto slabou stránku změnit. Pokud máte chaos třeba na stole, tak ho uklidíte. A to samé byste měli udělat i ve svém diáři nebo seznam úkolů. Jen tak se nedostanete do začarovaného kruhu, kdy nebudete stíhat. Napište si třeba přesně, co a kdy máte udělat. Tento plán následně dodržujte. Vidíte, jak se vám uleví, když povinnosti budou ubývat.

f798eaeb392f

Sebedůvěra

Každý by měl věřit sám sobě. Pokud se budete neustále podceňovat, daleko to v životě nedotáhnete. Také není spatné snažit se zlepšit svou odolnost vůči stresu. Není to těžké. Jistě vám pomůže, když v sobě nebudete dusit emoce.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

K ranní kávě

Sháníte ubytování v Českých Budějovicích? Nabídka vás překvapí.

Published

on

Plánujete navštívit se svými nejbližšími překrásné jižní Čechy? Chcete si odpočinout od každodenních starostí a strávit několikadenní dovolenou v klidném prostředí, kde si vychutnáte zasloužený odpočinek? Co byste řekli na destinaci Českých Budějovic, tedy města, které leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltavy a Malše? Právě tato destinace vás totiž velmi překvapí, jelikož zde objevíte potěšení a zalíbení na každém kroku, ať už jste milovníky přírody, nebo návštěvníky památek či kulturních událostí.

Statutární město má zaručeně svým návštěvníkům co nabídnout, ať už se jedná o velkou podporu kultury v podání například Jihočeského divadla, přičemž nechybí ani sportovní využití či relaxační zařízení. Vždyť České Budějovice jsou známé také proslulým a oblíbeným pivem, ať už se jedná konkrétně o Pivovar Budvar, nebo Pivovar Samson. Pokud chcete ochutnat alkoholický nápoj přímo od zdroje, jeden z pivovarů musíte zaručeně navštívit!

V případě, že chcete objevovat krásu příjemného okolí více než pouze jedno odpoledne, pak je třeba najít kvalitní a spolehlivé ubytování v Českých Budějovicích. Věříme, že očekáváte klidné a romantické zákoutí, které zůstane ve vašich vzpomínkách ještě hodně dlouho. Právě proto je důležité vybírat pečlivě a řídit se dle vlastních požadavků. V dnešní době internetu vám hledání volných pokojů zabere několik minut. Když si tedy do vyhledávače zadáte Apartmány České Budějovice, objeví se mnoho zajímavých nabídek, avšak nejlepší je řídit se zkušenostmi zákazníků. Právě oblíbenými jsou apartmány Zadní Mlýn, které jsou vhodné pro rodinnou dovolenou, romantický pobyt, ale také pro služební cestu v Českých Budějovicích. Věřte, že kombinace České Budějovice ubytování a apartmány Zadní Mlýn dávají smysl, navíc splní vaše očekávání. Užijte si svou vysněnou dovolenou v jižních Čechách!

Continue Reading

Novinky

Jak odhalit cukrovku? Podívejte se na 7 příznaků, které odhalí přítomnost nemoci.

Published

on

Už první zmínky o diabetu pocházejí z Egypta, odkud se zachoval Erbersův papyru z roku 1552 př.n.l. Autor výzkumu zde diabetes popisuje jako vzácnou nemoc, při které nemocný neustále pije a jeho tělo začne chrlit příliš mnoho inzulínu. Diabetes mellitus, nazývaný též zkráceně diabetes či cukrovka, je onemocnění, při kterém lidský organismus není schopen udržet koncentraci krevního cukru. Vyšetření, které je možné podstoupit obvykle zahrnuje testování krve na vysokou hladinu různých úrovní glukózy.  Pokud jsou příliš vysoké, můžete mít buď typu 1 nebo typu 2. Lékař to bude s největší pravděpodobností schopen určit na základě vašeho věku a symptomů. V některých případech může být nutná návštěva endokrinologa. Jak odhalit cukrovku, ještě před návštěvou lékaře? Podívejte se na 7 příznaků, které pomůžou odhalit přítomnost nemoci.

1. Jste příliš obézní.

Za sklon k tloustnutí je u cukrovky 2. typu zodpovědná nedostatečná rezistence tukových buněk proti inzulínu. Pokud je obézní vaše dítě, ujistěte se, že ho pediatr testuje, protože diabetes typu 2 je u dětí na vzestupu. Povzbuzující zprávou je, že ztráta pouhých 5% až 7% tělesné hmotnosti může snížit riziko vzniku cukrovky.

2. Neustále chodíte na záchod.

“Pokud vaše tělo nevytváří dostatečné množství inzulínu (hormon, který dodává vašim buňkám glukózu, tedy energii), zůstává glukóza v krevním oběhu, přičemž tělo se jí snaží zbavit prostřednictvím moče,” vysvětluje Janet Silverstein, MD, vedoucí dětské endokrinologie na Univerzitě na Floridě. Vzhledem k tomu, že hodně močíte, budete pravděpodobně také pociťovat velkou žízeň a pít více než obvykle.

3. Rozmazané vidění

Vysoká hladina krevní glukózy někdy může způsobit, že se cukr dostane až do čočky ve vašich očích. To způsobí, že vidíte rozmazaně a nemůžete zaostřit. Pokud trpíte takovými potížemi, může to ukazovat na diabetes typu 1 či 2.

4. Náhlé zhubnutí

Rychlý úbytek na váze bez zjevné příčiny je obvykle příznakem cukrovky 1. typu. Když tělo nemůže vytvářet inzulín, glukóza z potravy nemůže být buňkami použita jako zdroj energie, případně uložena. Tuk se začne rozpadat a vy tak ztrácíte na váze.

5. Tmavý kruh kolem krku

Když vaše tělo začne chrlit příliš mnoho inzulínu – což je běžné u typu 2 – receptory v kožních záhybech reagují vyšší produkcí pigmentu. Tmavnutí kůže je pak patrné zejména na krku, kde je mnoho záhybů a kůže je obzvlášť tenká.

6. Časté kvasinkové infekce

To se může stát u typu 1 i u typu 2, protože hromadění glukózy někdy ústí v přemnožení kvasinek. Příznaky často zahrnují vaginální svědění a silné pálení. Malé děti mohou mít místo toho opruzeniny, v případě malých chlapců se někdy objevuje uretritida.

7. Je vám přes 45 let

Riziko diabetu stoupá s věkem, takže po dosažení věku 45 let Americká diabetologická asociace doporučuje nechat se minimálně jednou za tři roky na cukrovku vyšetřit.

Continue Reading

Slider

10 Tipů jak odstranit skvrny z oblečení

Published

on

Každý už se určitě setkal s ošklivými skvrnami na oblečení a nevěděli jste si rady. Proto jsme si pro vás připravili pár zajímavých vychytávek jak nato!

Zelenina a ovoce

Matky kojenců a batolat často řeší, jak účinně odstranit fleky od mrkve, banánu, jahod nebo rajčat. Zaschlé a zaprané skvrny je těžké vyčistit. Ale dobrým řešením je, oblečení ihned po umazaní potřít žlučovým mýdlem, vyprat a poté sušit na slunci.

Krev a víno

Rozlilo se vám na koberec červené víno? Pak na mokrou skvrnu co nejdříve nasypte hrst soli. Nechejte působit a poté očistěte. Důležité je, nesnažit se skvrnu očistit hned teplou vodou, protože tak se skvrna zapere.

Špenát

Stará babská rada zní: „Ke špenátu patří brambory“. Na fleky od špenátu zkrátka nejlépe zabere rozkrojená brambora, kterou přejíždíme po skvrně, dokud zelené stopy po špenátu nezmizí. Poté vypereme.

Hořčice

Žlutavé stopy po párku s hořčicí je snadné odstranit. Postižené oblečení prostě dejte odmočit do kyblíku s teplou vodou a sodou. Pro dobrý výsledek by měla soda působit alespoň dvě hodiny.

Čaj a káva

Skvrny od kávy a čaje není těžké odstranit. Pokud vám však někde zůstaly a kazí vzhled oblečení, vyzkoušejte žlučové mýdlo.

Žvýkačka

Znáte to. Malé děti si ze školy často přinesou žvýkačku nalepenou nejenom ve vlasech, ale také na oblečení. Pouhým praním žvýkačku rozhodně neodstraníte. Zkušené matky malých raubířů doporučují dva způsoby odstranění. Prvním je nakapání pár kapek odlakovače na nehty na žvýkačku, chvíli nechat působit a poté kartáčkem očistit a dát prát. Druhým je zamražení postiženého oděvu a následné rozdrolení žvýkačky.

Tuš

Škola je tu. A spousta školáků se na hodinách výtvarné hodiny polije tuší. Zasažené oblečení už vyhazovat nemusíte. Postačí sklenice mléka. Skvrnu namočte do mléka a nechejte odmočit alespoň tři hodiny.

Rez

Na rez platí citron. Skvrny od rzi namočte do citrónové šťávy, posolte a nechejte alespoň 30 minut působit. Uvidíte, že po ošklivé rezavé skvrně nebude ani památka.

Vosk

Skvrny od svíček není tak snadné očistit, ale jde to. Nejprve z postiženého místa jídelním nožem seškábneme vosk. Pokud zbydou na láce hrudky, vše přežehlíme přes papír, aby se vosk rozpustila vpil do papíru. Poté flek očistíme technickým benzínem a vypereme.

Pot

Pot je opravdový strašák. Nevzhledné žluté fleky v podpaží se z bílého prádla jen těžko odstraňují. Zda skvrna půjde odstranit záleží vždy na materiálu oblečení. Vyzkoušet však můžete oblíbenou metodu českých žen. Trička namočte do teplé vody, nastrouhejte mýdlo s jelenem nebo žlučové mýdlo a dejte alespoň na jedno odpoledne odležet. Poté pořádně vyperte v kvalitním prášku na bílé prádlo. (Pokračování textu…)

Continue Reading

Sledujte nás

Vhodný tarif pro studenta? Mrkněte se na nabídku.

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.