Podle informací ze zahraničního deníku Mirror si mladý muž z Číny stěžoval na bolení v uchu a mírně oslabený sluch. Když dorazil k lékaři, po diagnostice se nestačil. Poblíž zvukovodu totiž objevily švába, který 19-letému Li Guangdongovi nakladl vajíčka, díky včasné hospitalizaci tak předešel vážnějšímu poškození sluchu. Tvrdí, že jej trápilo svědění a velká bolest, přičemž nemohl ani usnout – poprosil tedy svého kamaráda, aby mu baterkou posvítil do ucha, ten však nic nenašel, rozhodl se tak navštívit nejbližší polikliniku.

Lékaři mladíkovi pravé ucho důkladně prohlédli a zjistili, že jej má plné malého hmyzu – samice švába mu do něj nakladla pětadvacet vajíček, ze kterých se vylíhly larvy.

Jak se vyjádřil místní lékař k atypickému případu „Ucho jsme panu Guangdongovi vypláchli, takže je nyní situace v pořádku. Díky včasnému lékařskému zákroku jsme předešli trvalému poškození pravého ucha.“

šváb

Věděli jste, že šváb přežije i atomový výbuch?

Podle zjištěných informací přežije šváb klidně i měsíc bez vody, tři měsíce bez potravy a vydrží třistakrát větší dávku radiace, než člověk. Švábi patří k nejstarším druhům létavého hmyzu a po celém světě je na tři a půl tisíce druhů. Pokud se pak takový organismus dostane do domácnosti, jedná se o velmi nevítaného hosta – stále neexistuje zaručený přípravek na likvidaci.

Zdroj: Mirror.co.uk

Leave a Reply

Your email address will not be published.