Pokud v tobě titulek vyvolal dojem, že ti představíme tenisky, ve kterých můžeš chodit celej život a na nich to zkrátka nebude poznat, musíme tebe i tvůj bankovní účet hned zezačátku trochu zklamat. Přinášíme 5 legendárních tenisek, který jsou občas i starší než zpěvačka Cher, ale vypadají navzdory svýmu věku pořád stejně,což se o Cher bohužel říct nedá. Tohle jsou tenisky, co nikdy nevyjdou z módy!

Conversky

Legendární basketový tenisky Chucka Taylora jsou zkrátka nesmrtelný. Tím myslíme tradici, ne tenisku fyzicky, pokud je tvým koníčkem chození po rozžhavených uhlících, asi se jejich život dost smrskne. Navzdory jejich basketovýmu původu je ale dneska na hřišti jen tak nepotkáš, zato ulice jsou jich plné!

Prestižky

V úvodu jsme sice tvoji představu nezničitelných tenisek vyvrátili, v případě Prestižek se k ní ale zase můžeš uchýlit. Říká se, že šváb přežije radioaktivní výbuch, ve formě Prestižek má ale dost silnou konkurenci. Nebude to trvat dlouho a dobyjou i módní mola.

Nike Air Force 1

Designér TinkerHatfield, který za tímhle užitým uměním stojí, se nechal slyšet, že jsou tenisky inspirované prezidentským letounem Air ForceOne. Asi nemusíš mít inteligenční kvocient na hranici geniality, aby sis všiml/a podobnosti v názvu. Je to ale právě hladká silueta inspirovaná oním letounem, která jim od roku 1982 zajišťuje tolik příznivců, že se jedná o historicky nejprodávanější tenisku od Nike!

Holínky

Pokud žiješ v jedné z povodňových oblastí, pravděpodobně pro tebe nesmrtelnou obuvní klasiku představují klasický holínky. Tohle je zlatej důl pro módní návrháře, kteří zjistili, že ani lidé, co zrovna zahraňují svůj majetek před velkou vodou, si nechtějí odříct nějaký ten módní kousek.

Vans Era

Když došlo v roce 1966 k otevření obchodu Vans a majitelé měli připravených prvních dvanáct párů, zázrak se nekonal, takže aby se svých skromných skladových zásob zbavili, museli dokonce dát několik párů na dluh. Tenisky, jejichž podrážka byla vyráběná ve vaflovači, si ale brzy získaly své příznivce nejen z řad skateboardistů a dnes jde o nestárnoucí klasiku, která se hodí téměř ke všemu.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.