Pokud si tento článek přečtete až do úplného konce, změníte na banány názor, který jste možná doposud měli, jelikož banán je nedoceněné ovoce a mnohé o něm vlastně ani nevíte. V první řadě je třeba zdůraznit, že právě již zmíněné ovoce obsahuje tři přírodní cukry – fruktózu, sacharózu a glukózu, které jsou kombinované s vlákninou. Banány jsou také dobrým „nakopávačem“ jelikož přinese okamžitý a dlouho trvající energii. Nejnovější výzkum ukázal, že pouhé dva banány dodají lidem dostatek energie pro 90 minutové cvičení.

Věděli jste například, že právě banán je jedním z nejdůležitějším ovocem pro špičkové atlety? Kromě toho pomáhají předcházet velkému množství onemocnění.

• Banány a deprese

Podle průzkumu provedeném časopisem MIND mezi lidmi s depresí, se mnozí cítili výrazně lépe právě po zkonzumování banánu – hlavním důvodem je tryptofan, který je zde obsažen. Tryptofan je druh aminokyseliny, kterou tělo přetváří na serotonin. A serotonin vám zlepší náladu a obecně vás udělá šťastnějšími.

• Banány a premenstruační syndrom (PMS)

Zapomeňte na tabletky, jezte banán, který obsahuje vitamín B6. Vitamin B6 reguluje hladinu krevního cukru a také dokáže výrazně ovlivňovat i vaši náladu.

• Banány a anémie (chudokrevnost)

Banány mají vysoký obsah železa, proto umí podporovat produkci hemoglobinu v krvi, čímž zlepšují stav v případech anémie (chudokrevnosti).

• Alkoholová kocovina

Jedním z nejrychlejších způsobů, jak překonat kocovinu po konzumaci alkoholu, je udělat banánový mléčný šejk přislazený medem. Banán uklidní žaludeční kyselinu. Mléko uklidní a regeneruje váš organismus. Med se obnoví hladinu spotřebovaného cukru v krvi.

Zdroj: Zstyle

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.