Connect with us

Novinky

Česko je rájem zdravotních turistů, láká je především kvalita i skvělé ceny.

Published

on

Česká republika se stává „nemocnicí Evropy“. Každoročně k nám za zdravotní péčí míří tisíce cizinců a jejich počet neustále roste. Důvod je jednoduchý: špičkové vybavení a kvalita zákroků srovnatelná se západními klinikami, ale ceny zhruba poloviční. Největší zájem je tradičně o kosmetické operace, především plastiky prsou. Do Česka se ale jezdí také kvůli umělému oplodnění či na gynekologické procedury.

O služby tuzemských zdravotnických zařízení mají zájem především Britové a Němci. Lákají je vysoká úroveň péče a světový věhlas českých lékařů, ale i ceny dvakrát až třikrát nižší než v jejich domovině. Například zvětšení prsou vyjde v Německu na více než 200 tisíc korun, u nás pacientky za operaci zaplatí méně než polovinu. I s náklady na dopravu a ubytování se jim tedy „výlet“ vyplatí.

Podle údajů kliniky ISCARE českou lékařskou péči nejvíce vyhledávají Angličané, především z Londýna a dalších velkých měst, jako je Birmingham nebo Manchester, kteří tvoří více než 90 % zájemců z Britských ostrovů. Z Německa k nám pak nejčastěji jezdí lidé z Berlína, Mnichova, Hamburku a velkých průmyslových center v Porýní. Nad mužskými pacienty výrazně dominují ženy se zhruba 80 %. Co se týče věkového složení, z 85 % převažují mladší ročníky do 45 let.

Primář kliniky GynCentrum Petr Pícha potvrdil, že vedle plastik a umělého oplodnění je velký zájem také o gynekologické procedury. Klinika například léčí lehčí formy úniku moči, tzv. stresové inkontinence, za pomoci laseru, který se osvědčil také pro zpevnění poševních sliznic.

Klinické centrum ISCARE patří mezi přední poskytovatele péče medicínským turistům v Česku. Kromě zájmu o plastické operace navštěvují cizinci pražskou kliniku často kvůli chirurgické léčbě obezity. „Zájem o výkony v České republice roste. V minulém roce jsme provedli 880 operací, z toho asi 95 % na zahraničních klientech. Jelikož mnozí přijíždějí kvůli více zákrokům, připadá na jednoho pacienta zhruba 1,5 operace. To znamená, že jsme loni ošetřili přibližně 550 pacientů ze zahraničí,“ říká generální ředitel kliniky ISCARE František Lambert.

IVF a pozitivní dopad na ekonomiku

Kvůli flexibilnější legislativě v oblasti asistované reprodukce se Česko stalo také cílem neplodných párů. Naše zákony totiž umožňují při umělém oplodnění využití anonymního darování spermií a vajíček. „V rámci Evropy je Česká republika společně se Španělskem nejvyhledávanější destinací v léčení neplodnosti,“ potvrzuje primář centra asistované reprodukce ISCARE Jaroslav Hulvert.

Jeho slova potvrzují i další odborníci. „Odhadujeme, že na klinikách v celé ČR bylo v roce 2012 provedeno zhruba 4000 až 5000 IVF cyklů pro zahraniční klientelu,“ uvedl Oliver Nosek, jednatel společnosti Eizell-spende IVF, která zprostředkovává medicínským turistům z Německa léčbu neplodnosti v Česku. „Od té doby se trh zdvojnásobil, v roce 2015 už to bylo přes 10.000 cyklů.“ Obecně se dá říct, že trh medicínského turismu, především plastiky a IVF, v Česku roste každý rok o zhruba 20 procent,“ shrnul.

Nemocnice plné cizinců jsou ale velkým přínosem i pro stát a podnikatele. Státní pokladna na nich v minulých letech vydělala každoročně více než půl miliardy korun. Tito návštěvníci se navíc v Česku zdrží v průměru skoro o týden déle, než kdyby přijeli jen za památkami, a denně utratí až třikrát více než běžní turisté.

V případě zájmu o další podrobnosti či rozhovory se prosím obraťte na níže uvedený kontakt. Další informace jsou k dispozici také na webových stránkách kliniky ISCARE http://www.iscare.cz/ nebo na webu www.liposculpturing.cz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IT Tech

Američan ukázal největší Xbox na světě a dostal se do Guinessovy knihy rekordů

Published

on

O tom, že není těžké dostat se do Guinessovy knihy rekordů se přesvědčil Americký YouTuber Michael Pick. Stačí totiž pouze přijít s originálním a výjimečným nápadem. Podařilo se mu vytvořil největší fungující Xbox Series X na světě. Pik vyrobil dřevěné pouzdro ve stylu konzole o rozměrech: 2,08 x 1,04 x 1,04 metru a hmotnosti 113,4 kg. Všechny prvky byly zvětšeny na příslušné velikosti. Vlevo nahoře je podsvícené vypínací tlačítko Xboxu, zatímco na zadní straně jsou k dispozici obří konektory.

The engineer built the largest Xbox Series X in the world and got into Guinness records - Aroged

Uvnitř pouzdra je stojánek pro skutečný Xbox. Jsou k němu připojeny všechny periferie, ale konzoli můžete zapnout pomocí tlačítka na dřevěném pouzdře. Zástupci Guinessovy knihy rekordů udělili Peakovi certifikát za vytvoření největšího světového Xboxu Series X. Neobvyklá konzole byla darována Centru pro rozvoj mládeže a dospívajících v Atlantě. Celé video si můžete prohlédnout níž pod tímto odstavcem.

Continue Reading

Nezařazené

5 důvodů proč si pořídit elektrokolobězku Smoot EZ6

Published

on

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte elektrokoloběžku? Ať už třeba na dojezd do práce, občasné jízdy do školy, nebo na výlety po okolí? V poslední době o tento moderní, dopravní prostředek narůstá zájem nejen u mladší generace. Využití totiž najde opravdu kdokoliv. Navíc nabízí řadu bezpečnostních prvků, kompaktní velikost, slušnou akceleraci a celkově dobré jízdní vlastnosti, tak proč do toho nejít? Vybrat si můžete z nejrůznějších značek a modelů, které se od sebe liší nejen vzhledem, ale také technickými parametry. Pro kterou variantu se rozhodnout, abyste neudělali krok vedle? Poradíme vám!

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě. – SmartMagazín.cz

Jedním z oblíbených modelů elektrokoloběžek je Smoot EZ6, který nabízí všechno, co hledáte. Svým vzhledem může připomínat světově známé modely Xiaomi Scooter (v zásadě téměř všechny dostupné koloběžky na globálním trhu vychází z tohoto designu) a to je naopak dobrá zpráva. Kromě toho ale nabízí slušný výkon motoru, bezdušové pneumatiky, nebo třeba funkci tempomatu, který se bude hodit zejména po městských stezkách.

1.Dostatečně silný motor

Vždy je důležité sledovat, jak silný motor elektrokoloběžka nabízí. Právě vybraný model Smoot EZ6 v sobě ukrývá 350 W (s maximálním výkonem až 700W), což je dostatečná hodnota, pokud si chcete užít jízdu na maximum. Díky tomu nabízí slušnou akceleraci, kdykoliv jen potřebujete zrychlit. K výrobě těchto motorů jsou používány moderní technologie, které zaručí dlouhou životnost a spolehlivou funkčnost v městském i mimo urbanistickém prostředí.

2.Baterie se slušným dojezdem

Dojezd je důležitý. Přece jenom nechceme s elektrokoloběžkou kroužit pouze na dvorku. Proto je důležité sledovat parametry baterie, zejména její kapacitu. Mnohé modely lákají na nízkou pořizovací cenu, nicméně v tomto směru disponuje slabou baterií, která nabídne dojezd 10 kilometrů, což je z logického hlediska nesmysl. Právě oblíbený model Smoot EZ6 slibuje maximální dojezd až 30 km, což je naprosto dostačující a v poměru pořizovací ceny odpovídající údaj.

3.Brzdy jsou základ. Na to nezapomeňte!

Stejně jako u dalších dopravních prostředků je důležitý spolehlivý brzdový systém. Obzvlášť pokud kličkujete po městě v provozu, platí pravidlo, že brzdy musí být v pohotovosti každou vteřinu. Některé levnější modely na tomto parametru šetří a mnohdy dopadá, že brzdy nefungují podle standardů. Naopak u modelu koloběžky Smoot EZ6 máte k dispozici jak elektronickou, tak zadní kotoučovou brzdu, která nabízí okamžitou zpětnou vazbu.

4. Buďte na silnici vidět.

V případě, že se chystáte na koloběžce jezdit ve večerních hodinách (což je při cestě z práce obvyklé), nezapomeňte na bezpečnostní (reflexní) prvky, aby vás bylo na silnici vidět. Odrazky, světlo, cokoliv zvyšuje vaši šanci, že na vás ostatní účastníci provozu zareagují. Právě model EZ6 nabízí v přední části LED světlo, zadní část koloběžky pak zajišťuje brzdové světlo. Nechybí ani reflexní prvky rozmístěné po konstrukci koloběžky.

5.Proč je důležitá hmotnost koloběžky?

Elektrokoloběžka je parťák, který s vámi bude kdykoliv jen potřebujete. Nicméně tahat se s ní ze čtvrtého parta budete muset vy. To znamená, že i tady hraje podstatnou roli samotná hmotnost koloběžky a čím lehčí, tím lepší. Ideální je vybírat do 15 kilogramů, jelikož v takovém případě není náročné ji vynést až do bytu, složit do kufru auta, nebo přenášet z jednoho místa na druhé. Smoot EZ6 složíte za 3 vteřiny a navíc váží pouhých 12 kg, což je skvělá zpráva.

Pořídit ji můžete na stránkách www.smartydum.cz za výhodnou cenu, včetně bezplatného servisu a doručením až k vám domů zdarma.

Continue Reading

Novinky

Vadí vám inzeráty bez uvedeného platu? Máme řešení

Published

on

Co vadí uchazečům o zaměstnání nejvíc? No toho by se našlo, mezi favority tohoto žebříčku však nepochybně patří inzeráty bez uvedení platu. Věděli jste, že na inzerát bez platu odpoví až čtyřikrát méně uchazečů než na inzerát s uvedenou platovou hladinou? To už je celkem dost, co myslíte? Kvůli takové „maličkosti“ jako je (ne)uvedení částky, se mohou společnosti okrádat o skutečně talentované zaměstnance.

Není to trochu škoda?

Podle pracovního portálu Jobstack.it rozhodně ano. Vzhledem k tomu, že se Jobstack.it soustředí primárně na „iťáky,“ tak se s tímto problémem setkává extrémně často. Právě specialisté v oboru IT mají největší sklony inzeráty, které nesplňují jejich představy, úplně ignorovat. Co by také ne? Nabídek práce mají většinou plný inbox, takže proč ztrácet čas s odpovídáním na nabídku, která se už od začátku netváří, kdo ví jak výhodně?

Začarovaný kruh nabídky a poptávky

Proč vlastně personalisté plat v inzerátech neuvádějí?

To je docela jednoduché. Prostě čekají na to, až ideálního kandidáta poznají osobně – a pak mu nabídnou v podstatě cokoliv mu na očích vidí. Problém je jen v tom, že bez uvedení platu ho zkrátka nepoznají. Plus je tady samozřejmě ještě odvrácená stránka uvádění platů. Na jednu stranu společnost sice skutečnému odborníkovi dovede nabídnout plat podle jeho představ. Jenže to nejprve musí vědět, jaké ty představy jsou. Proto se často stává, že společnost nabídne určité rozmezí finančního ohodnocení a zrovna se o pár stovek netrefí do představy svého ideálního kandidáta a ten tak neodpoví zase z toho důvodu, že v inzerátu plat byl, jenže moc nízký.

Takže co s tím?

Jobstack.it právě pro tento problém navrhl originální řešení.

Inovativní řešení věčného problému na pracovním trhu – řekněte si o peníze sami

Nelíbí se vám, že je u inzerátu místo konkrétní částky uvedeno pouze „dobré finanční ohodnocení?“ Nebo naopak potenciální zaměstnavatel uvádí částku, které se můžete jen ušklíbnout? Na Jobstack.it můžete během odpovědi na inzerát rovnou použít kolonku, která dá druhé straně vědět, jaký plat si za svou práci představujete.

Tím se rovnou vyhnete těm trochu nepříjemným chvilkám na pohovoru, stejně jako ztracenému času v případě, že se vaše požadavky pohybují úplně v jiných dimenzích, než je firma ochotná nabídnou. Tato funkce portálu Jobstack.it šetří čas všem zúčastněným stranám – a kdo ví, třeba i vám otevře naprosto nečekané příležitosti snů.

Vyzkoušejte si to na Jobstack.it.

Continue Reading

Sledujte nás

Vhodný tarif pro studenta? Mrkněte se na nabídku.

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.