Elektronické cigarety se v posledních letech staly módní záležitostí. Na jedné straně mají co nabídnout kuřákům, kteří až doposud holdovali výhradně tabákovým výrobkům. Na straně druhé mohou ale oslovit i úplné začátečníky. Vapování se od klasického kouření poněkud liší, a tak se někdy může stát, že prvotní nadšení z něčeho nového vystřídá zklamání. Přitom si stačí třeba jen nechat poradit od zkušených vaperů.

Rada č. 1: chce to trochu času

Správnou techniku je třeba si postupně osvojit. Nelze čekat, že po první e-cigaretě z vás bude mistr. Věnujte nácviku vapování trochu času. Někdy to bude znamenat několik dnů, případně týdnů. Při držení elektronickou cigaretu nasměrujte mírně dolů. Tímto postupem si zajistíte lepší přístup e-liquidu ke clearomizéru. Správná technika spočívá v lehkém potahování po delší dobu a je jedno, jestli natahujete páru z úst a následně do plic, nebo jste vlastníkem výkonnějšího přístroje určeného pro potahování přímo do plic. U elektronických cigaret je obecně chybou potahování s vysokou frekvencí a přílišné vdechování páry.

Rada č. 2: když protéká náplň

Někdy se může stát, že elektronická cigareta protéká. Pokud cítíte v ústech nepříjemnou pachuť a vaše zařízení je ulepené, jste na stopě problému. Může se jednat o důvod k reklamaci, ale ještě před ní je dobré zkontrolovat několik věcí. Jsou všechny části e-cigarety dotaženy a nechybí někde těsnicí kroužek? Ověřte také, že používáte e-liquid se správným poměrem dvou složek. Sloučenina označovaná PG teče podobně jako voda. Druhá část náplně se zkratkou VG je mnohem hustší. Řešení protékání náplně se může skrývat ve žhavicí hlavě, konkrétně v její výměně za nový kus. Také vata má třeba své nejlepší dny za sebou.

Rada č. 3: jak to funguje

Protékání náplně je závada, která může souviset s technickým stavem e-cigarety. Jestliže jste to ještě neudělali, podívejte se na to, jak elektronická cigareta funguje. Zjistíte, že některé součástky se postupem času přirozeně opotřebovávají. Clearomizér i při správném používání vydrží v řádech týdnů, omezenou životnost má i baterie. E-cigarety nejsou nerozbitné. Alespoň částečně je můžete ochránit pomocí silikonových kroužků či vhodně zvoleného pouzdra.

Rada č. 4: vychutnávejte si

Na trhu se nabízí velmi pestrá škála e-liquidů. Ostatně hledání náplně, na kterou máte právě chuť, je jednou z předností elektronických cigaret. Někdy se může zdát, že e-liquid má příliš jemnou, tedy málo výraznou chuť. Předpokládejme, že se jedná o originální e-liquid s kvalitním základem. Vdechovaná pára by měla dostatečně polechtat vaše chuťové pohárky na jazyku a až následně se dostat do plic.

Rada č. 5: nezapomínejte na pauzy

Elektronická cigareta není klasická cigareta, natož dýmka. Není proto správné mít ji v puse nepřetržitě a potahovat stále dokola i několik dlouhých minut. Požitek z vapování se takto vytrácí a koledujete si o předčasný konec clearomizéru. Aby se chuť e-liquidu rozvinula a zároveň se stihla vytvořit hustá pára, je potřeba jemně potahovat zhruba 1 až 5 sekund a následně nechat elektronickou cigaretu 15 až 20 sekund odpočinout. Tento postup opakujte maximálně dvacetkrát. Poté nechte odpočinout i elektronickou cigaretu na 30 až 60 minut. Zahřáté části cigarety dostanou příležitost vychladnout a vy budete lépe kontrolovat příjem nikotinu, jestliže ho váš e-liquid obsahuje.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.