Connect with us

Novinky

Děti milují lezení do výšky. Žebřiny jim posílí svaly a dodají jistotu

Published

on

Lanová hřiště a různé vyšší prolézačky děti baví. Skvělou průpravou pro tyto aktivity je lezení po žebřinách, při kterém se děti učí pohybu ve výškách, aktivně zapojují ruce a záda, zlepšují si koordinaci a posilují svalstvo. Důležitý je přitom odborný dohled a bezpečné nářadí přizpůsobené dětem. 

„Pohyb směrem vzhůru děti milují. Je to vidět, už když vběhnou do tělocvičny – na žebřiny se vrhají ze všeho nejdříve. Není divu, vždyť i my jsme jako děti rádi lezli třeba po stromech. Dnes je podobných příležitostí k objevování výšek bohužel méně a rodiče se také často bojí děti na stromy pustit. Žebřiny jsou proto velmi oblíbeným nářadím. Ty naše sice vypadají jako nářadí pro dospělé, ale jsou vyrobené z materiálu, který je vhodný pro děti, a jsou certifikované pro dětské cvičení. Důležité je také to, že k žebřinám máme několik doplňků, které dělají cvičení na nich atraktivní a rozšiřují možnosti cviků i pro nejmenší sportovce. Jedná se hlavně o mini-horolezeckou stěnu, lanový žebřík a také speciálně upravenou lavičku,“ popisuje Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkey´s Gym jedno z nejoblíbenějších cvičebních nářadí u dětí.

 

Už pro miminka, ale vždy s jištěním

Cviky na žebřinách se hodí už pro úplná miminka. Ta se u nich učí držet stabilitu, zvedat věci ze země, pérovat na velkém míči. Postupně pak lektoři přidávají stěnu, žebřík, lavičku – variabilita cviků je díky těmto pomůckám neskutečně široká. Lezení na žebřiny zařazují později dle pohybového vývoje dětí.

Klasické lezení na žebřiny má ovšem také přesná pravidla pro jejich úchop, střídání rukou a nohou, přesuny z jedné žebřiny na druhou – to vše je potřeba pro výuku znát a dbát na jejich dodržování. Je samozřejmé, že děti tyto návyky získávají postupně, o to důležitější je jištění a dopomoc zkušeného lektora. „Jelikož se jedná o samostatný pohyb nad zemí, je velmi důležitá správná dopomoc při všech cvicích na žebřinách. Spousta dětí ještě nemá vyvinutý pud sebezáchovy a pouští se do větších výšek, než je jim pak příjemné. Dostanou strach a ten je může paralyzovat natolik, že si bez asistence samy nepomohou,“ varuje Kristýna Přibylová a upozorňuje, že žebřiny musí být vybavené měkčí žíněnkou, která tlumí doskok a současně je bezpečnostním prvkem pro případ pádu.

Děti potřebují aktivně zapojit ruce a záda

A které části těla pomáhají dětem žebřiny procvičit a jaké schopnosti prohloubit?

„U lezení po žebřinách je nejdůležitější pozitivní vliv na celý pohybový aparát – lezení rovnoměrně zatěžuje obě horní končetiny, zapojuje zádové svaly i nohy, aktivuje hluboký stabilizační systém. Při pravidelném cvičení pomáhá řešit i různé svalové dysbalance – i když to je spíše už záležitost starších dětí. Pro naše kurzy je významné zapojení rukou a zad, kde mají menší děti svaly spíše méně vyvinuté. Je to přirozené, pohybují se po nohou a pro aktivnější zapojení rukou a zad nemají tolik příležitostí. Důležitá je také výuka kooordinace rukou a nohou, které musí být při cvicích v souladu,“ dodává na závěr Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkeys Gym, která je sama maminkou tří školáků. A právě nemožnost najít pro malého temperamentního syna kvalitní pohybovou výchovu ji kdysi přivedla k myšlence založit u nás profesionální dětské tělocvičny. Dosud se jí podařilo vybudovat tři pobočky, které již sedmým rokem úspěšně fungují v Praze v obchodním centru Galerie Harfa, Obchodním centru Šestka a v Baby Clubu Juklík ve Stodůlkách.

Monkey´s Gym jsou profesionální dětské tělocvičny, které jsou doslova šité dětem na míru a vybavené kvalitními pomůckami vybíranými speciálně pro potřeby malých cvičenců. Patří mezi ně dětské gymnastické kladiny, bradla, žebřiny, trampolíny, zábavné barevné a měkké cvičební prvky či horolezecká stěna. Tělocvičny Monkey´s Gym vystihuje kvalitní metodika výuky, vlastní moderně vybavené prostory určené pouze dětem, zábavná forma cvičení, malé skupinky, individuální přístup a zkušené lektorky a lektoři. Více na www.monkeysgym.cz

Zdroj a foto: www.monkeysgym.cz

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IT Tech

Američan ukázal největší Xbox na světě a dostal se do Guinessovy knihy rekordů

Published

on

O tom, že není těžké dostat se do Guinessovy knihy rekordů se přesvědčil Americký YouTuber Michael Pick. Stačí totiž pouze přijít s originálním a výjimečným nápadem. Podařilo se mu vytvořil největší fungující Xbox Series X na světě. Pik vyrobil dřevěné pouzdro ve stylu konzole o rozměrech: 2,08 x 1,04 x 1,04 metru a hmotnosti 113,4 kg. Všechny prvky byly zvětšeny na příslušné velikosti. Vlevo nahoře je podsvícené vypínací tlačítko Xboxu, zatímco na zadní straně jsou k dispozici obří konektory.

The engineer built the largest Xbox Series X in the world and got into Guinness records - Aroged

Uvnitř pouzdra je stojánek pro skutečný Xbox. Jsou k němu připojeny všechny periferie, ale konzoli můžete zapnout pomocí tlačítka na dřevěném pouzdře. Zástupci Guinessovy knihy rekordů udělili Peakovi certifikát za vytvoření největšího světového Xboxu Series X. Neobvyklá konzole byla darována Centru pro rozvoj mládeže a dospívajících v Atlantě. Celé video si můžete prohlédnout níž pod tímto odstavcem.

Continue Reading

Nezařazené

5 důvodů proč si pořídit elektrokolobězku Smoot EZ6

Published

on

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte elektrokoloběžku? Ať už třeba na dojezd do práce, občasné jízdy do školy, nebo na výlety po okolí? V poslední době o tento moderní, dopravní prostředek narůstá zájem nejen u mladší generace. Využití totiž najde opravdu kdokoliv. Navíc nabízí řadu bezpečnostních prvků, kompaktní velikost, slušnou akceleraci a celkově dobré jízdní vlastnosti, tak proč do toho nejít? Vybrat si můžete z nejrůznějších značek a modelů, které se od sebe liší nejen vzhledem, ale také technickými parametry. Pro kterou variantu se rozhodnout, abyste neudělali krok vedle? Poradíme vám!

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě. – SmartMagazín.cz

Jedním z oblíbených modelů elektrokoloběžek je Smoot EZ6, který nabízí všechno, co hledáte. Svým vzhledem může připomínat světově známé modely Xiaomi Scooter (v zásadě téměř všechny dostupné koloběžky na globálním trhu vychází z tohoto designu) a to je naopak dobrá zpráva. Kromě toho ale nabízí slušný výkon motoru, bezdušové pneumatiky, nebo třeba funkci tempomatu, který se bude hodit zejména po městských stezkách.

1.Dostatečně silný motor

Vždy je důležité sledovat, jak silný motor elektrokoloběžka nabízí. Právě vybraný model Smoot EZ6 v sobě ukrývá 350 W (s maximálním výkonem až 700W), což je dostatečná hodnota, pokud si chcete užít jízdu na maximum. Díky tomu nabízí slušnou akceleraci, kdykoliv jen potřebujete zrychlit. K výrobě těchto motorů jsou používány moderní technologie, které zaručí dlouhou životnost a spolehlivou funkčnost v městském i mimo urbanistickém prostředí.

2.Baterie se slušným dojezdem

Dojezd je důležitý. Přece jenom nechceme s elektrokoloběžkou kroužit pouze na dvorku. Proto je důležité sledovat parametry baterie, zejména její kapacitu. Mnohé modely lákají na nízkou pořizovací cenu, nicméně v tomto směru disponuje slabou baterií, která nabídne dojezd 10 kilometrů, což je z logického hlediska nesmysl. Právě oblíbený model Smoot EZ6 slibuje maximální dojezd až 30 km, což je naprosto dostačující a v poměru pořizovací ceny odpovídající údaj.

3.Brzdy jsou základ. Na to nezapomeňte!

Stejně jako u dalších dopravních prostředků je důležitý spolehlivý brzdový systém. Obzvlášť pokud kličkujete po městě v provozu, platí pravidlo, že brzdy musí být v pohotovosti každou vteřinu. Některé levnější modely na tomto parametru šetří a mnohdy dopadá, že brzdy nefungují podle standardů. Naopak u modelu koloběžky Smoot EZ6 máte k dispozici jak elektronickou, tak zadní kotoučovou brzdu, která nabízí okamžitou zpětnou vazbu.

4. Buďte na silnici vidět.

V případě, že se chystáte na koloběžce jezdit ve večerních hodinách (což je při cestě z práce obvyklé), nezapomeňte na bezpečnostní (reflexní) prvky, aby vás bylo na silnici vidět. Odrazky, světlo, cokoliv zvyšuje vaši šanci, že na vás ostatní účastníci provozu zareagují. Právě model EZ6 nabízí v přední části LED světlo, zadní část koloběžky pak zajišťuje brzdové světlo. Nechybí ani reflexní prvky rozmístěné po konstrukci koloběžky.

5.Proč je důležitá hmotnost koloběžky?

Elektrokoloběžka je parťák, který s vámi bude kdykoliv jen potřebujete. Nicméně tahat se s ní ze čtvrtého parta budete muset vy. To znamená, že i tady hraje podstatnou roli samotná hmotnost koloběžky a čím lehčí, tím lepší. Ideální je vybírat do 15 kilogramů, jelikož v takovém případě není náročné ji vynést až do bytu, složit do kufru auta, nebo přenášet z jednoho místa na druhé. Smoot EZ6 složíte za 3 vteřiny a navíc váží pouhých 12 kg, což je skvělá zpráva.

Pořídit ji můžete na stránkách www.smartydum.cz za výhodnou cenu, včetně bezplatného servisu a doručením až k vám domů zdarma.

Continue Reading

Novinky

Vadí vám inzeráty bez uvedeného platu? Máme řešení

Published

on

Co vadí uchazečům o zaměstnání nejvíc? No toho by se našlo, mezi favority tohoto žebříčku však nepochybně patří inzeráty bez uvedení platu. Věděli jste, že na inzerát bez platu odpoví až čtyřikrát méně uchazečů než na inzerát s uvedenou platovou hladinou? To už je celkem dost, co myslíte? Kvůli takové „maličkosti“ jako je (ne)uvedení částky, se mohou společnosti okrádat o skutečně talentované zaměstnance.

Není to trochu škoda?

Podle pracovního portálu Jobstack.it rozhodně ano. Vzhledem k tomu, že se Jobstack.it soustředí primárně na „iťáky,“ tak se s tímto problémem setkává extrémně často. Právě specialisté v oboru IT mají největší sklony inzeráty, které nesplňují jejich představy, úplně ignorovat. Co by také ne? Nabídek práce mají většinou plný inbox, takže proč ztrácet čas s odpovídáním na nabídku, která se už od začátku netváří, kdo ví jak výhodně?

Začarovaný kruh nabídky a poptávky

Proč vlastně personalisté plat v inzerátech neuvádějí?

To je docela jednoduché. Prostě čekají na to, až ideálního kandidáta poznají osobně – a pak mu nabídnou v podstatě cokoliv mu na očích vidí. Problém je jen v tom, že bez uvedení platu ho zkrátka nepoznají. Plus je tady samozřejmě ještě odvrácená stránka uvádění platů. Na jednu stranu společnost sice skutečnému odborníkovi dovede nabídnout plat podle jeho představ. Jenže to nejprve musí vědět, jaké ty představy jsou. Proto se často stává, že společnost nabídne určité rozmezí finančního ohodnocení a zrovna se o pár stovek netrefí do představy svého ideálního kandidáta a ten tak neodpoví zase z toho důvodu, že v inzerátu plat byl, jenže moc nízký.

Takže co s tím?

Jobstack.it právě pro tento problém navrhl originální řešení.

Inovativní řešení věčného problému na pracovním trhu – řekněte si o peníze sami

Nelíbí se vám, že je u inzerátu místo konkrétní částky uvedeno pouze „dobré finanční ohodnocení?“ Nebo naopak potenciální zaměstnavatel uvádí částku, které se můžete jen ušklíbnout? Na Jobstack.it můžete během odpovědi na inzerát rovnou použít kolonku, která dá druhé straně vědět, jaký plat si za svou práci představujete.

Tím se rovnou vyhnete těm trochu nepříjemným chvilkám na pohovoru, stejně jako ztracenému času v případě, že se vaše požadavky pohybují úplně v jiných dimenzích, než je firma ochotná nabídnou. Tato funkce portálu Jobstack.it šetří čas všem zúčastněným stranám – a kdo ví, třeba i vám otevře naprosto nečekané příležitosti snů.

Vyzkoušejte si to na Jobstack.it.

Continue Reading

Sledujte nás

Vhodný tarif pro studenta? Mrkněte se na nabídku.

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.