V případě, že zrovna hledáte zimní poznávací zájezd a mezi vaše klíčová kritéria patří rybaření, sportovní využití, poznávání nádherné přírody, nebo fascinující zážitek v podobě polární záře, pak určitě nezapomeňte na severozápadní část Skandinávie. Právě Norsko láká turisty z celého světa za nádhernou přírodou po celý rok, přičemž díky svému umístění a rozloze 323 758 kilometrů čtverečních má rozhodně co nabídnout.

Chcete zažít dovolenou, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat? V jednom ze států severní Evropy, který sousedí se Švédskem objevíte průzračné řeky plné ryb, nekonečné ledovce či vodopády, ale také si vyzkoušíte i další fakultativní aktivity, které vás zaručeně překvapí. Ať už patříte mezi milovníky přírody, nebo fanoušky adrenalinových sportů, zájezdy do Norska budou ideální volbou, kterou rozhodně doporučujeme vyzkoušet!

fjord-984130_1280

Norsko je převážně hornatá země, která vám umožní jízdu Husky psím spřežením, dovádění na sněžných skútrech, ale také nabídne výlet do polární divočiny na sněžnicích, po kterém touží cestovatelé ze všech koutů světa. Pokud se tedy vydáte na dovolenou do Norska, budete se pohybovat převážně v oblastech vysoko nad polárním kruhem, nemusíte mít však obavy, jelikož v místě běžných výprav panují v zimním období podobné teplotní podmínky, jako na horách v České republice.

Velkou výzvou pro milovníky fotografií je však také sledování polární záře. I případě, že patříte do skupiny amatérských fotografů, určitě doporučujeme zájezd zaměřený na fotografování, který patří spíše do relaxačních a sportovně nenáročných aktivit. Několika denní zájezdy totiž můžete prožít ve společnosti příjemného kolektivu se stejnými zájmy ve volné přírodě a zároveň si vychutnat kouzlo polárních nocí klidnými procházkami v okolí.

Pokud mezi vaše zájmové aktivity patří rybaření, právě norské pobřeží je ideálním místem, které je vhodné i pro celou rodinu! Dle zjištěných informací probíhá lov také na otevřeném moři, kde máte největší naději na ulovení exotických ryb, mezi které patří například mořský ďas, halibut, nebo měsíčník.

reine-1493681_1280

Ještě pořád přemýšlíte nad tím, kam letos vyrazíte na zimní dovolenou se zážitky na celý život? Určitě doporučujeme severozápadní část Skandinávie, která vyplní vaše tajná očekávání!

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.