Krásné a teplé počasí se rychlým tempem blíží a vy se zaručeně těšíte na chvíle odpočinku strávené na vaší zahradě, kde slyšíte zpěv ptáků a šumění stromů. Proč si relaxační aktivitu nezpříjemnit skvělým produktem ve stylu dřevěné houpačky z palet, kterou vám bude každý soused tiše závidět. Stačí vám k tomu pouze několik produktů a postup zvládne každý alespoň trošku zručný zahrádkář. Co k výrobě budete potřebovat? Čtěte dál..
FOTO DAVID AGNER

FOTO DAVID AGNER

Dřevěná houpačka z palet vyžaduje jednu, případně dvě palety, které však doporučujeme povrchově upravit, tedy nejlépe obrousit a natřít povrchovým nátěrem. Dále budeme potřebovat vruty pro uchycení, kvalitní lano a silnější latě čtvercových rozměrů.

• Návod

FOTO DAVID AGNER

1. Dřevěné palety spojte k sobě čtyřmi silnějšími laťkami, které jste si nařezali ve stejné délce, jakou mají dvě palety položené vedle sebe.

FOTO DAVID AGNER

2. Pro uchycení nejprve paletu předvrtejte v místech, kde bude spojena s laťkou. Paleta se předvrtává proto, aby prkno po zašroubování silného vrutu neprasklo.

FOTO DAVID AGNER

3. Silnějším vrutem laťku připevněte k paletě.

FOTO DAVID AGNER

4. Po spojení palet vznikne prostorné lůžko, které je díky použitým laťkám zároveň dostatečně pevné.

FOTO DAVID AGNER

5. Pro uchycení na strom použijte jednoduchý uzel. V obchodech najdete i kotvicí spony do stromu, přes které lano protáhnete. Do stromu by se ale nemělo vrtat, minimálně ve vegetačním období, proto můžete lano přes větev jen přehodit a následně zavázat na protější straně palety.

06_lehátko-z-palet-5
Tip: Aby obyčejná paleta vypadala ještě lépe, doporučujeme jí zakrýt pohodlnou dekou, či starou matrací, vytvoří se tak příjemný prostor, kde se budete cítit báječně.

 

Zdroj: Twelveoaksmanor, HomeBydlení

Leave a Reply

Your email address will not be published.