Nezvládáte rychlé pracovní tempo a v osobním životě se toho na vás valí až příliš? Dejte si pauzu a zapomeňte alespoň na pár dní na všechny všední starosti. Vyberte si některou z populárních exotických destinací a vydejte se vstříc novým zážitkům. Že vám něco takového současný stav bankovního účtu nedovoluje? Pokud si dovolenou zajistíte bez pomoci cestovky, ušetříte nemalou částku!

Rezervace letenek a ubytování online je hračka

Doby, kdy byli zájemci o exotické zájezdy odkázáni na omezené a předražené nabídky cestovních kanceláří jsou naštěstí minulostí. Žijeme v době informačních technologií a internet umožňuje snadnou rezervaci letenek i ubytování.

lifestylemagazin-cz_online_ergo_cz_01

Rezervujete-li letenky (např. na pelikan.cz, skyscanner.cz nebo letuska.cz) a ubytování svépomocí, překvapí vás, jak se bude konečná cena lišit od té, kterou by vám naúčtovala cestovka. Navíc můžete vybírat podle aktuálních akcí – s trochou štěstí si zaletíte do Los Angeles za cenu pod 10 tisíc korun. Do prestižních destinací, jako je například Dubaj, se dá dostat i za polovinu.

To samé ostatně platí také o ubytování. Hotely, penziony a majitelé apartmánů lákají turisty na neodolatelné slevy.

Proč to tak nedělá každý?

Podle expertů z oblasti turistického ruchu o služby cestovních kanceláří klesá zájem, a to především ze strany mladší generace. Mladí lidé jsou na internetu jako doma a vědí, že tímto způsobem ušetří nemalou částku. Jedinou nevýhodou je časová náročnost – rezervace letenek a hotelu po vlastní ose je pracnější než dovolená přes cestovku, která se postará o vše od A do Z.

Nezapomeňte se pojistit!

Ať už nakonec vyrazíte na druhou stranu světa, nebo jen pár set kilometrů od domoviny, sjednejte si kvalitní cestovní pojištění do zahraničí s odpovídajícím limitem.

lifestylemagazin-cz_online_ergo_cz_02

Dobrá zpráva je, že online cestovní pojištění zařídíte z pohodlí domova, třeba jen pár minut před plánovaným odletem. Důkladně si však přečtěte VPP pro zahraniční pojištění a seznamte se s podmínkami a výlukami. Předejdete tím nepříjemnému zjištění, že vámi vybraný tarif nevyhovuje charakteru vaší dovolené.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.