Connect with us

Zábava

Instantní zábava je fenomén, díky němuž děti baví tvořit a učí se svobodě.

Published

on

V posledních letech se u dětí stává fenoménem tzv. instantní zábava. „Má předem daný rámec, je rychlá, jednoduchá a skvěle se uplatňuje zejména v případě, že chcete děti naučit kreativitě. Takovéto tvoření na ně totiž neklade žádné nároky, a to je přesně to, co jim v dnešní době nejvíc chybí,“ říká Martina Linková z kreativních dílen AladinE.

Spousta kroužků, tlak na výkony i na konečný výsledek – přesně tak dnes přistupují rodiče k dětem, které pak paradoxně většina věcí, jimž se věnují, přestává bavit. Úplně jinak na to jde Martina Linková, která pořádá kreativní dílny AladinE pro děti i dospělé: „Rodiče mají často přesné představy o tom, jak by mělo to, co děti tvoří, vypadat – vnucují jim to a nutí je do stereotypů. Pro děti je ale naopak důležité, aby měly svobodu a mohly objevovat nové věci,“ říká odbornice, která na svých kurzech předkládá dětem právě nástroje tzv. instantní zábavy.

Děti často nedokážou dlouho udržet pozornost, nechtějí moc přemýšlet, chtějí se prostě hlavně bavit. „Na našich kurzech jim proto předkládáme především příběhová razítka. Holčičky mají rády oblékací panenky, kdy mohou kombinovat desítky různých oblečení a doplňků, u dívek i u kluků jsou pak populární razítka, pomocí nichž „staví“ hrady a zámky. Často se stane, že zkombinují všechno, a přesně to je náš cíl, protože tímto způsobem se učí individuálnímu vyjádření,“ vysvětluje Martina Linková.

Děti pomocí příběhových razítek dokážou překročit svůj stín, vyzkoušet si něco, co neví, jak dopadne – motivuje je to tvořit déle a pak si vzniklé dílo třebas i vybarvit, poprášit třpytkami apod. Instantní zábava, kdy „umělecké kusy“ mohou vznikat doslova během několika minut a vždy je všechno dobře, získává na popularitě. „Tady je jakékoli tvoření vždy v pořádku, a to dětem dodává sebedůvěru i pocit, že se vyplatí být kreativní a nic to není,“ uzavírá odbornice.

Tipy na instantní zábavu pro děti:

Převlékací panenky, to je velkorysé balení razítek pro holčičky, z nichž sestaví až 3 000 (!) různých módních kombinací. Panenky se pak dají jednoduše vybarvit a dotvořit. Sukýnky, halenky, šatičky, doplňky a šperky – to vše včetně návodů, jak hezky zkombinovat barvy… Razítka koupíte na www.aladine.cz ve variantách Princezny z Orientu, City Chic, Severské princezny, Street Style za 330 Kč nebo Princezny, Holky z města za 550 Kč.

StampoArchitekt – varianta pro kluky Můj hrad nebo varianta pro holky Můj zámek – je kreativní sada 45 ks razítek střech, hradeb, věží, bran, vrat, okýnek a postaviček. Obrázky lze kombinovat do desítek nejrůznějších variací. Součástí balení je i inkoustový polštářek. Prodává www.aladine.cz za 550 Kč.

– Zajímavost –

AladinE se snaží rozvíjet kreativitu a tvořivost dětí i dospělých prostřednictvím svých workshopů i pomocí kvalitních kreativních pomůcek, zejména nejrůznějších razítek určených k potiskům na papír a textil. Díky nim můžou děti i dospělí aktivně naplnit volný čas, rozvíjet svoji fantazii a vyrobit si vlastnoruční a originální obrázky, oblečení nebo doplňky do interiéru. Více na www.aladine.cz

Zdroj: Aladine.cz

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Novinky

Vyrobte si triko, v němž budete vždy kočka, a to doslova!

Published

on

„Trika jsou nejoblíbenějšími předměty, které si u nás na kurzech účastníci vyrábějí a na nichž se učí nejrůznější techniky textilní tvorby. V poslední době jsou jedním z nejoblíbenějších motivů kočky, jež se hodí úplně na všechno,“ říká Martina Linková, které vede kreativní e-shop a tvůrčí dílny Aladine.cz. Pro ty, kdo rádi tvoří, vznikla za spolupráce s přední českou textilní výtvarnicí Irenou Slavíkovou speciální sada razítek s tímto motivem. Zde je návod na výrobu jednoduchého trika, v němž budete vždycky kočka…

Budeme potřebovat:

Razítková sada StampoTextile Kočky obsahuje velká razítka i drobné doplňky na jejich zkrášlení, jejich pacičky na označení cesty, jejich oblíbené kamarády – ptáčka, rybku a myšku a také nápisy – zvuky, které vydávají. Tato sada skýtá mnoho možností hraní si s razítky, a to jak pro malé, tak pro velké. Koupíte ji nawww.aladine.cz za 380 Kč.

Šablona Strom je ideální pro vytváření podkladů pomocí rozprašovačů nebo tupování houbičkou. Je vhodná pro textilní i papírové projekty. Má rozměry 30,5 x 30,5 cm a koupíte ji nawww.aladine.cz za 210 Kč.

Tekuté barvy ve spreji Izink (žlutá, oranžová, hnědá, magenta, zelená…) koupíte nawww.aladine.cz za 199 Kč.

Černý textilní razítkovací polštářek koupíte nawww.aladine.cz za 105 Kč.

– Kontury (žlutá, černá, bílá), husté barvy (hnědá, bílá), bílé tričko, jemný štětec, kelímky na vodu a barvy, kuchyňské utěrky (papírový válec), igelit, kuchyňskou houbičku nastříhanou na malé čtverečky.

Postup:

  1. Do trička dáme igelit (ochrana před prosáknutím barev na druhou stranu). Doprostřed umístíme šablonu Stromu, kterou tupujeme hustou klasickou hnědou barvou, a to za použití houbičky (malého čtverečku). Vyzkoušíme si různá rozmístění razítek na strom i pod něj. Když jsme spokojeni, natiskneme je na patřičná místa pomocí razítkovacího polštářku černé barvy. Necháme mírně zaschnout strom i razítka.
  2. Tekutými barvami ve spreji sprejujeme ostrůvky zelené barvy na strom. Po nasprejování zasušíme kuchyňskými utěrkami (válcujeme). Ještě do mokrého zeleného spreje tečkujeme pomocí štětce žlutou tekutou barvu. Strom díky tomu „rozkvete“.

Tip Aladine: Trošku tekuté barvy si odlijeme stranou do mističky, aby se nám s ní lépe malovalo pomocí štětce.

  1. Tričko necháme opět chvíli zaschnout a můžeme začít vymalovávat razítka. Motivy, které jsou na světlých plochách (kočky pod stromem, myš a ptáčci), můžeme vymalovat barvami ve spreji. Tyto tekuté barvy si opět trošku odlijeme do plastových kelímků, každou barvu zvlášť (oranžová, magenta, zelená, hnědá). Malujeme klasicky štětcem, rozmýváme vodou. Hodně mokré plochy opět zasušujeme papírovými utěrkami.

Tip Aladine: Nebojíme se malovat přes celou plochu razítka, tekuté barvy (ve spreji) nejsou krycí a razítko nám přes ně krásně vyleze, budou vidět všechny jeho detaily. To je velká výhoda tekutých barev.

  1. Pod strom domalujeme více trávy, aby měly kočky pořádně na čem stát. Kocoura, který visí ze stromu, nám trošku překrývá větev, kterou chceme zamalovat. Kocour zatím není hezky vidět. Proto na jeho vymalování použijeme hustou (bílou) barvu, která je krycí a větev překryje. Bohužel nám překryje i nějaké detaily razítka, proto bude potřeba ztracené detaily na závěr domalovat zpět pomocí černé kontury. Domalujeme černou a bílou konturou ztracené detaily bílého kocoura, dále ještě nějaké lístečky a trávy pod stromem, zježené chloupky všech kocourů a koček. Zvýrazníme tečkami všechna očička. Žlutá kontura se nám bude hodit na zobáčky ptáčků a do středů kopretinek pod stromem.
  2. Po uschnutí tričko zažehlíme žehličkou přes jemnou textilii (zafixujeme) a můžeme nosit. Doporučujeme neprat hned, nejdříve až po 3 dnech od namalování.

Pro Aladine.cz připravila textilní výtvarnice Irena Slavíková.

Zdroj textu a fotografií:www.aladine.cz

 

Continue Reading

Vtipy

Běží blondýnka za Papamobilem. Papež ji uvidí a říká..

Published

on

Běží blondýnka za Papamobilem. Papež ji uvidí a říká ochrance:
„Zastavte ovečce naší, určitě chce rozhřešení!“
Ochranka: „Ale ne, určitě to je převlečený terorista.“
Tak se to opakuje třikrát. Nakonec papamobil zastaví, blondýna s vyplazeným jazykem doběhne a říká:
„Jednu kakaovou a jednu vanilkovou, prosím Vás.“

Další vtipy o blondýnkách:

Blondýnka si kupuje nové auto a ptá se prodavače:
„Prosím vás, je to rychlé auto?“
„Samozřejmě, 240 km za hodinu.“
„Nekecejte, hodina tolik kilometrů nemá!“

Další vtipy o blondýnkách:

Co odpověděla blondýna, když se jí ptali, zda vyměnila rybičkám v akváriu vodu?

„Ne, ještě nevypily ani tu starou.“

Continue Reading

Vtipy

Sedí na lavičce blondýnka, bruneta a zrzka a pletou.

Published

on

Přečtete si tento skvělý článek:

Sedí na lavičce blondýnka, bruneta a zrzka a pletou. Všechny jsou těhotné.Zrzka povídá: „Doufám, že to bude kluk, už mám jen hnědou vlnu.“ Bruneta povídá: „Doufám, že to bude holka, už mám jen růžovou vlnu.“ A blondýna povídá: Doufám, že to bude kryp*…, zkur*ila jsem rukáv.“

 

Další vtipy o blondýnkách:

Blondýnka volá manželovi do práce:
„Miláčku, koupila jsem si puzzle a nemůžu je složit.“
„Prosím tě, co je tam za obrázek?“
„No je tam lžíce, talíř a mléko.“
„Jsi blbá? To jsou cornflakes.“

Blondýnka jde do obchodu a ptá se prodavače, zda by ji neukázal nějaké kšiltovky. Prodavač jí postupně ukáže všechny kšiltovky. Blondýnka si stále nemůže vybrat.
Netrpělivý prodavač jí řekne, že jeho obchod má největší výběr kšiltovek ve městě.
Blondýnka na to: „No, ale já jsem chtěla takovou, co je s kšiltem dozadu.“

Continue Reading

Sledujte nás

Vhodný tarif pro studenta? Mrkněte se na nabídku.

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.