Nejúčinnější metodou, jak rozveselit váš interiér v domácnosti je maximalizace přirozeného světla, ať už tedy chystáte rekonstrukci, nebo přestavujete nábytek či provádíte jiné úpravy, pak myslete na to, že záclony a zbytečně mnoho doplňků tomu nepomůže. Domy, které mají tmavou fasádu může výrazně snížit produktivitu a špatně osvětlené místnosti nejsou vůbec příjemné. Základní roli hraje taky postavení domu, jelikož ty které čelí severu, nebo na východ nemusí pouštět tolik světla, jako ty, které čelí štítem na jih a západ. Pokud máte malá okna, nebo příliš málo oken, je to také jedním z prvků, které výrazně změní podmínky pro spokojené bydlení. Pojďme se společně podívat na několik faktorů, jak můžete rozveselit váš dům přirozenou cestou.

Porozhlédněte se kolem.

Posuďte, která místnost propouští nejvíce světla a zjistěte, co nejvíce přispívá dostatečnému světlu. Ať už to třeba nejsou tmavé záclony, tmavé tapety, mnoho doplňků pohlcující vzdušnost, nebo cokoliv jiného. Tmavé podlahy mohou být jednou z prvků absorbující přirozené světlo. Pokud bydlíte v domku, pak mohou z venku bránit větve a stromy, které pohltí slunce a vy tak musíte doma neustále svítit.

Budiž světlo.

Nahraďte těžké závěsy nebo žaluzie jiným alternativním průsvitným materiálem.

Přehodnoťte vaše okna.

Zvažte možnost přidání oken do části domu, kde jich je málo. Jednou z možností je také zvětšit velikost oken na straně domu, kde svítí celý den slunce.

Sluneční světlo shora.

Pokud jste již předchozí doporučení udělali a přesto je ve vašem bytě tma, pak můžete použít speciální trubkovité zdroje, které pomocí reflexního potrubí instalovaného mezi střechou a stropem s průhlednými stropnicemi výrazně zesvětlí vaši domácnost.

Buďte strategičtí.

Zrcadlo umístěné naproti oknu bude odrážet světlo po celé místnosti. Malý prostor se bude zdát větší a osvětlí tmavé oblasti. Lesklé povrchy, jako je sklo a kov, můžou rozjasnit místnost a rovnoměrně rozdělit difúzní světlo.

Přirozené světlo je důležitou komoditou v domácnosti.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.