Přivést na svět dítě může být emocionální zážitek pro obě strany, tedy muže i ženu. Můžete očekávat mnoho vzestupů a pádů. Během devíti měsíců těhotenství mohou vaše pocity kolísat mezi vzrušením, potěšením, strachem a frustrací. Je důležité se na těhotenství emocionálně připravit. Když budete přemýšlet nad tím, jak se budete cítit a jak se změníte, budete se cítit lépe připravená na proces početí dítěte. Zde je několik věcí, které můžete udělat, abyste se cítila lépe emocionálně připravená.

Zahajte upřímnou konverzaci. Pokud jste ve vztahu, je důležité být na stejné vlně jako váš partner. Rozhodování o početí dítěte je jedno z těch největších, které budete kdy dělat. Ohledně záměrů a tužeb týkajících se rozšiřování rodiny mluvte s partnerem otevřeně.

 • Je mnoho důležitých otázek a obav, které by se měli před založením rodiny prodiskutovat. Někteří lidé mají v mysli určitou časovou osu, co se týče založení rodiny, zatímco jiní se mohou zajímat jen o to, kolik dětí budou mít.
 • Prvním krokem jak se emocionálně připravit na těhotenství je hovořit o detailech okolo rozšiřování rodiny.
 • Je v pořádku, pokud si tím nejste jistí. Řekněte partnerovi, „Mám něco důležitého co bych chtěla probrat. Jsem nervózní tak buď prosím trpělivý.“

 Mluvte jasně. Řekněte partnerovi, jak se ohledně těhotenství momentálně cítíte. Pokud máte nějaké obavy, mluvte o nich. Pokud se cítíte připravená pokoušet se o dítě, dejte to najevo jasně.

 • Pokuste se vyjádřit své pocity. Můžete říct, „Cítím, že jsme připraveni udělat v našem životě další krok. Chtěla bych zvážit, zda bychom se nepokusili o dítě. „
 • Nahoďte toto téma, když se cítíte ve vztahu stabilně. V příliš mladém vztahu je často nereálné takovou možnost uskutečnit.
 • Pokud jste ve fázi emocionálního nebo finančního nepokoje, možná budete chtít zvážit vyčkání, dokud se věci neuklidní. Pokud partner nahodí toto téma ve špatný čas, zeptejte se, jestli se k němu nemůžete vrátit později v budoucnu.

Poslouchejte jeden druhého. Pamatujte, že by to mělo být společné rozhodnutí. Pokud má partner jiný názor, řekněte si, že musíte poslouchat s respektem. Pokud něčemu co partner říkal nerozumíte, zeptejte se ho.

 • Zkuste například parafrázovat. Můžete říct, „Slyšela jsem, že jsi říkal, že nejsi připraven přestat cestovat za prací. Je to tak? „
 • Pokud je partner nerozhodný, buďte ohleduplní. Může to chvíli trvat, než ho přivedete na svůj způsob myšlení.
 • Nebuďte dotěrní a netrvejte na neustálém probírání tématu. Než se k tomu vrátíte, nechte to alespoň několik měsíců být – tím dáte partnerovi čas, aby přemýšlel nad tím, co jste mu řekli.

Zapište si své myšlenky. Když budete monitorovat své myšlenky a emoce, komunikace může být jednodušší. Je to dobrý způsob jak se soustředit na otázky, které chcete řešit se svým partnerem. Zvažte založení deníku, ve kterém můžete zdokumentovat všechny pocity spojené s emocionální cestou těhotenství, včetně rozhodnutí, že se o dítě pokusíte.

 • Je zde i mnohem praktičtější důvod proč se do toho dát – umožňuje vám to sledovat vzestupy a pády vašich pocitů a nálad.
 • Deník může mít mnoho podob – může vám pomoci organizovat myšlenky během zjišťování informací z různých zdrojů, může to být místo, kde vyjádříte své pocity, můžete zde sepisovat porovnávání cen věcí, které si myslíte, že budete pro dítě potřebovat, ale také si zde můžete psát lékařské poznámky.
 • Ujistěte se, že zařadíte informace, které získáte z konverzací s partnerem nebo manželem, návrhy přátel a členů rodiny stejně jako fakta, která načerpáte z tištěných zdrojů.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.