Už jste někdy viděli motor, ve kterém nikdy nebyl měněn olej? Nejmenovaná osoba na něj totiž ujela neuvěřitelných 133 000 kilometrů.

Vlastník automobilu Audi TT 3,2 asi nemá auta moc v lásce. Každý uživatel by měl měnit olej po najetí vzdálenosti okolo 10 000 – 15 000 kilometrů. Čili vezme-li domněnku, že majitel Audi chtěl ušetřit na servisu vozidla, zřejmě se mu to povedlo. Aby ne, když vynechal minimálně 13 krát výměnu oleje. Ušetřené peníze jsou hezké. Ovšem do té doby, než navštívíte servis.

Tento ropný med zajisté nemohl dostatečně promazávat motor a tím zajistit jeho správnou funkčnost. Jak dopadl olejový filtr nevíme. Vzhledem k tomu, jak dopadl motor se radši ani po filtru pídit nebudeme.
Jaké z toho plyne ponaučení? Neodkládejte pravidelný servis, který je pro váš vůz důležitý. Bohužel ani oleje, které mají na etiketě napsáno LONGLIFE nejsou doživotní.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.