Connect with us

Novinky

Jakým tetováním se mohou chlubit fotbalové hvězdy?

Published

on

Mnoho lidí si tetování dává, aby jim připomínalo určitý životní mezník. Narození dítěte, dokončení studií, narozeniny rodičů či životního partnera. Některé jsou jasně vidět již z dálky, některé symboly jsoou pochopitelné pouze pro jejich nositele. Tetování proniklo i do světa sportu. V dnešní době již těžce hledáme sportovce, kteří by své tělo neozdobili alespoň malým inkoustovým obrázkem. Výjimky však potvrzují pravidlo. Například hvězda Realu Madrid Cristiano Ronaldo se vyhýbá vpichu inkoustové jehly, protože je častým dárcem krve. Většina ostatních fotbalistů se však malůvkám na těle nebrání a někteří se mohou chlubit opravdu pěknou sbírkou. A kteří to přesně jsou?

tetovani1

Djibril Cisse

Djibril se může chlubit opravdu velkolepou sbírkou umění. Plátnem je však on sám. Na pětatřicetiletém bývalém fotbalovém útočníkovi, který pochází z Pobřeží Slonoviny snad kromě obličeje nenajdete nepotované místo. Cisseho tělo je pokryto starověkými obrazci a jako dominantu jeho potetovaného těla můžeme bez ostychu prohlásit jeho záda. Na ně si totiž nechal vytetovat obrovská křídla archanděla Gabriela. Ten je jeho jmenovcem, protože Djibrill v překladu znamená Gabriel. Cisseho největší úspěch je vítězství poháru Ligy Mistrů UEFA v sezóně 2004/2005 s anglickým FC Liverpool. Anglický klub však letos neměl štěstí a do nejvyšší evropské soutěže se bohužel neprobojoval. V letošní sezóně jsou již za námi osmifinálové boje a fotbalový svět očekává čtvtfinálové zápasy Ligy Mistrů, které proběhnou v dubnu. Přiblíží se těmito matchy Real Madrid k zopakování loňského vítězství? Sázení na nadcházející zápasy bude opravdu velmi zajímavé.

Sergio Ramos

Ani španělský fotbalový obránce neodolal návštěvě tetovacího salónu. Třicetiletý hráč Realu Madrid si nechal vytetovat orla, který zdobí jeho krk, či obraz Panny Marie, který se nachází na jeho paži. Houslový klíč, šklebící se démon, iniciály jeho rodičů. Na španělské fotbalové hvězdě najdete o jeho osobě opravdu vše. Ramos však nezůstal jen u obrazového umění a tetováním si připomíná i své důležité kariérní mezníky. Například v roce 2010 přibyla na jeho levé lýtko trofej fotbalových Mistrů světa. K němu se přidal pohár Ligy Mistrů, který získal s Realem Madrid. Na jeho rukou můžeme najít čísla 35, 90+, 32 a 19, které ovlivnily jeho kariéru. 35 značí číslo dresu při jeho debutu za tým Sevilly. 90+připomíná hlavičku, kterou Ramos rozhodl finále Ligy Mistrů ve prospěch španělského Realu v nastaveném čase. 32 je číslo dresu, ve kterém odehrál celou první sezónu v Seville. 19 si připomíná svůj debut ve španělské reprezentaci. Ten se totiž odehrál v den jeho devatenáctých narozenin a Ramos v tomto zápase oblékl symbolicky dres s číslem 19.

010

David Beckham

Tato fotbalová legenda se může pyšnit opravdu spoustou tetování. Bývalý anglický fotbalový záložník je podobně jako Cisse potetovaný od hlavy až k patě. Jediné místo bez tetování je jeho obličej. veleúspěšný fotbalista, který získal titul v anglické, francouzské, španělské i americké lize poprvé navšítivil tetovací salón před necelými dvěma dekádami. Od té doby jeho tělo zdobí přes čtyřicet obrazů. Beckham si na své tělo nechal vytetovat jména všech svých čtyř dětí, portrét své manželky Victorie, své oblíbené číslo. Nechybí zde ani biblické motivy či hebrejská přísloví. David přenechal své tělo jako plátno ve většině případů světově proslulému tatérovi Louisovi Malloyovi.

beckham

Zlatan Ibrahimovič

Švědský fotbalový útočník, který je nyní v týmu Manchester United ve světě tetování také nezůstává vůbec pozadu. Jeho tělo zdobí nejen různá řpísloví či citáty, najdeme zde i mnoho výstředních obrázků, jako je například čarovná ryba či esová karta, která se hrdě napíná na pravách žebrech. Ibrahimovič však použil svou kůži jako nástroj, kterým šíří do světa povědomí o hladomoru. V roce 2015 si nechal na své tělo vytetovat 50 jmen lidí, kteří trpí hladem. Tímto gestem se sportovec zapojil do kampaně Světového programu pro výživu, proti hladovění.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IT Tech

Američan ukázal největší Xbox na světě a dostal se do Guinessovy knihy rekordů

Published

on

O tom, že není těžké dostat se do Guinessovy knihy rekordů se přesvědčil Americký YouTuber Michael Pick. Stačí totiž pouze přijít s originálním a výjimečným nápadem. Podařilo se mu vytvořil největší fungující Xbox Series X na světě. Pik vyrobil dřevěné pouzdro ve stylu konzole o rozměrech: 2,08 x 1,04 x 1,04 metru a hmotnosti 113,4 kg. Všechny prvky byly zvětšeny na příslušné velikosti. Vlevo nahoře je podsvícené vypínací tlačítko Xboxu, zatímco na zadní straně jsou k dispozici obří konektory.

The engineer built the largest Xbox Series X in the world and got into Guinness records - Aroged

Uvnitř pouzdra je stojánek pro skutečný Xbox. Jsou k němu připojeny všechny periferie, ale konzoli můžete zapnout pomocí tlačítka na dřevěném pouzdře. Zástupci Guinessovy knihy rekordů udělili Peakovi certifikát za vytvoření největšího světového Xboxu Series X. Neobvyklá konzole byla darována Centru pro rozvoj mládeže a dospívajících v Atlantě. Celé video si můžete prohlédnout níž pod tímto odstavcem.

Continue Reading

Nezařazené

5 důvodů proč si pořídit elektrokolobězku Smoot EZ6

Published

on

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte elektrokoloběžku? Ať už třeba na dojezd do práce, občasné jízdy do školy, nebo na výlety po okolí? V poslední době o tento moderní, dopravní prostředek narůstá zájem nejen u mladší generace. Využití totiž najde opravdu kdokoliv. Navíc nabízí řadu bezpečnostních prvků, kompaktní velikost, slušnou akceleraci a celkově dobré jízdní vlastnosti, tak proč do toho nejít? Vybrat si můžete z nejrůznějších značek a modelů, které se od sebe liší nejen vzhledem, ale také technickými parametry. Pro kterou variantu se rozhodnout, abyste neudělali krok vedle? Poradíme vám!

Recenze: Elektrokoloběžka Smoot EZ6. Skvělý způsob dopravy po městě. – SmartMagazín.cz

Jedním z oblíbených modelů elektrokoloběžek je Smoot EZ6, který nabízí všechno, co hledáte. Svým vzhledem může připomínat světově známé modely Xiaomi Scooter (v zásadě téměř všechny dostupné koloběžky na globálním trhu vychází z tohoto designu) a to je naopak dobrá zpráva. Kromě toho ale nabízí slušný výkon motoru, bezdušové pneumatiky, nebo třeba funkci tempomatu, který se bude hodit zejména po městských stezkách.

1.Dostatečně silný motor

Vždy je důležité sledovat, jak silný motor elektrokoloběžka nabízí. Právě vybraný model Smoot EZ6 v sobě ukrývá 350 W (s maximálním výkonem až 700W), což je dostatečná hodnota, pokud si chcete užít jízdu na maximum. Díky tomu nabízí slušnou akceleraci, kdykoliv jen potřebujete zrychlit. K výrobě těchto motorů jsou používány moderní technologie, které zaručí dlouhou životnost a spolehlivou funkčnost v městském i mimo urbanistickém prostředí.

2.Baterie se slušným dojezdem

Dojezd je důležitý. Přece jenom nechceme s elektrokoloběžkou kroužit pouze na dvorku. Proto je důležité sledovat parametry baterie, zejména její kapacitu. Mnohé modely lákají na nízkou pořizovací cenu, nicméně v tomto směru disponuje slabou baterií, která nabídne dojezd 10 kilometrů, což je z logického hlediska nesmysl. Právě oblíbený model Smoot EZ6 slibuje maximální dojezd až 30 km, což je naprosto dostačující a v poměru pořizovací ceny odpovídající údaj.

3.Brzdy jsou základ. Na to nezapomeňte!

Stejně jako u dalších dopravních prostředků je důležitý spolehlivý brzdový systém. Obzvlášť pokud kličkujete po městě v provozu, platí pravidlo, že brzdy musí být v pohotovosti každou vteřinu. Některé levnější modely na tomto parametru šetří a mnohdy dopadá, že brzdy nefungují podle standardů. Naopak u modelu koloběžky Smoot EZ6 máte k dispozici jak elektronickou, tak zadní kotoučovou brzdu, která nabízí okamžitou zpětnou vazbu.

4. Buďte na silnici vidět.

V případě, že se chystáte na koloběžce jezdit ve večerních hodinách (což je při cestě z práce obvyklé), nezapomeňte na bezpečnostní (reflexní) prvky, aby vás bylo na silnici vidět. Odrazky, světlo, cokoliv zvyšuje vaši šanci, že na vás ostatní účastníci provozu zareagují. Právě model EZ6 nabízí v přední části LED světlo, zadní část koloběžky pak zajišťuje brzdové světlo. Nechybí ani reflexní prvky rozmístěné po konstrukci koloběžky.

5.Proč je důležitá hmotnost koloběžky?

Elektrokoloběžka je parťák, který s vámi bude kdykoliv jen potřebujete. Nicméně tahat se s ní ze čtvrtého parta budete muset vy. To znamená, že i tady hraje podstatnou roli samotná hmotnost koloběžky a čím lehčí, tím lepší. Ideální je vybírat do 15 kilogramů, jelikož v takovém případě není náročné ji vynést až do bytu, složit do kufru auta, nebo přenášet z jednoho místa na druhé. Smoot EZ6 složíte za 3 vteřiny a navíc váží pouhých 12 kg, což je skvělá zpráva.

Pořídit ji můžete na stránkách www.smartydum.cz za výhodnou cenu, včetně bezplatného servisu a doručením až k vám domů zdarma.

Continue Reading

Novinky

Vadí vám inzeráty bez uvedeného platu? Máme řešení

Published

on

Co vadí uchazečům o zaměstnání nejvíc? No toho by se našlo, mezi favority tohoto žebříčku však nepochybně patří inzeráty bez uvedení platu. Věděli jste, že na inzerát bez platu odpoví až čtyřikrát méně uchazečů než na inzerát s uvedenou platovou hladinou? To už je celkem dost, co myslíte? Kvůli takové „maličkosti“ jako je (ne)uvedení částky, se mohou společnosti okrádat o skutečně talentované zaměstnance.

Není to trochu škoda?

Podle pracovního portálu Jobstack.it rozhodně ano. Vzhledem k tomu, že se Jobstack.it soustředí primárně na „iťáky,“ tak se s tímto problémem setkává extrémně často. Právě specialisté v oboru IT mají největší sklony inzeráty, které nesplňují jejich představy, úplně ignorovat. Co by také ne? Nabídek práce mají většinou plný inbox, takže proč ztrácet čas s odpovídáním na nabídku, která se už od začátku netváří, kdo ví jak výhodně?

Začarovaný kruh nabídky a poptávky

Proč vlastně personalisté plat v inzerátech neuvádějí?

To je docela jednoduché. Prostě čekají na to, až ideálního kandidáta poznají osobně – a pak mu nabídnou v podstatě cokoliv mu na očích vidí. Problém je jen v tom, že bez uvedení platu ho zkrátka nepoznají. Plus je tady samozřejmě ještě odvrácená stránka uvádění platů. Na jednu stranu společnost sice skutečnému odborníkovi dovede nabídnout plat podle jeho představ. Jenže to nejprve musí vědět, jaké ty představy jsou. Proto se často stává, že společnost nabídne určité rozmezí finančního ohodnocení a zrovna se o pár stovek netrefí do představy svého ideálního kandidáta a ten tak neodpoví zase z toho důvodu, že v inzerátu plat byl, jenže moc nízký.

Takže co s tím?

Jobstack.it právě pro tento problém navrhl originální řešení.

Inovativní řešení věčného problému na pracovním trhu – řekněte si o peníze sami

Nelíbí se vám, že je u inzerátu místo konkrétní částky uvedeno pouze „dobré finanční ohodnocení?“ Nebo naopak potenciální zaměstnavatel uvádí částku, které se můžete jen ušklíbnout? Na Jobstack.it můžete během odpovědi na inzerát rovnou použít kolonku, která dá druhé straně vědět, jaký plat si za svou práci představujete.

Tím se rovnou vyhnete těm trochu nepříjemným chvilkám na pohovoru, stejně jako ztracenému času v případě, že se vaše požadavky pohybují úplně v jiných dimenzích, než je firma ochotná nabídnou. Tato funkce portálu Jobstack.it šetří čas všem zúčastněným stranám – a kdo ví, třeba i vám otevře naprosto nečekané příležitosti snů.

Vyzkoušejte si to na Jobstack.it.

Continue Reading

Sledujte nás

Vhodný tarif pro studenta? Mrkněte se na nabídku.

Trending

Copyright © 2017 Zox News Theme. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.