Novinkou v aplikaci Fripito, která nabízí foto průvodce do mobilů a tabletů, je foto průvodce Mallorkou, největším z baleárských ostrovů ve Středozemním moři, kde 262 pláží vybízí s odpočinku. Autorem průvodce je španělská fotograf Adamo Prieto, který na Mallorce žije.

Fripito představuje nového průvodce, který pomůže nejen fotografům, ale i cestovatelům objevit jedinečná místa Mallorky. Představí nejen zajímavá letoviska a pláže, ale hlavně nádherná fotografická zákoutí Mallorky, která kromě písčitých pláží a členitého pobřeží nabízí návštěvníkům také možnost treků v pohoří Serra da Tramontana, návštěvu dračího ostrova Sa Dragonera, úžasnou architekturu hlavního města Palma, ale také třeba talajoty, kamenné pozůstatky z doby bronzové.

Autorem více než 80 fotografií je španělský fotograf Adamo Prieto, který se podělí o praktické a užitečné tipy pro fotografy, tak aby měl každý možnost nafotit krásné snímky. V průvodci jsou doplněny také informace o nastavení fotoaparátu, fotografickém vybavení i nejlepším čase, kdy uvedená místa navštívit. Všechny fotografie obsahují GPS polohu a jak veškerý obsah, tak mapy lze stáhnout offline do mobilu nebo tabletu. Jeho tvorbu najdete na adamoprieto.com.

Průvodce Mallorca” je do 11. června 2017, v rámci svého uvedení, ke stažení za limitovanou cenu 119 Kč v App Store i Google Play.

Zájemci si mohou v aplikaci zakoupit také další průvodce např. Chicago, Turecko, Ostravu, Oklahomu, Rotterdam, St. Louis, Washington D.C., Tokio, Rio de Janeiro, Kutnou Horu, Namíbii, Nový Zéland, italskou Florencii & Cinque Terre, Kyrgyzstán, Kubu, řeckou Meteoru, Island, Pálavu, Moravské Toskánsko, Azory, Prahu, Čínu, Jihoafrickou republiku, České Švýcarsko, Český ráj, Kanárské ostrovy, Paříž, Londýn, New York, Brooklyn, Madeiru, Filipíny, Arizonu, Sicílii, Dubaj nebo Bolívii. Zdarma pak mají možnost nahlédnout do připravovaných průvodců jako třeba národní parky USA apod, Japonsko, Izrael, Botswana a mnoho dalších.

Od dubna 2016 mají všichni uživatelé možnost aktivovat si přímo v aplikaci prémiové předplatné, a získat tak zvýhodněný přístup ke všem průvodcům, fotografickým i cestovatelským tipům, exkluzivním fotografiím s GPS i offline mapám za jednotnou cenu. Vybrat si mohou ze dvou nabízených variant prémiového předplatného, a to měsíční variantu za 9,99 nebo tříměsíční za 23,99 . Samozřejmě nadále zůstává i varianta jednorázové platby za konkrétního průvodce.

Aplikace nabízí dva druhy průvodců podle obsahu. Typ Inspirace” přináší kromě praktických informací a tipů na zajímavá místa také padesátku fotografií s přesnými technickými informacemi, jak byla fotografie vyfocena a s radami, kdy se na místo vydat, na co nezapomenout nebo čeho se vyvarovat. Typ Fotoprůvodce” nabízí kromě toho všeho i přesný denní program celého pobytu. Zdarma si lze stáhnout průvodce typu Připravujeme,” kde uživatel získá základní popis připravovaného průvodce a deset ukázkových fotografií včetně rad a tipů. Cena jednotlivých průvodců se podle obsahu pohybuje od 1,99 $ do 8,99 $.

Autorem průvodce je španělský fotograf Adamo Prieto, žijící na Mallorce. Je nadšeným samoukem a první SLR fotoaparát si koupil již v r. 1993. V roce 2007 přešel k digitálnímu fotografování. V současné době kombinuji svoje profesionální aktivity s fotografováním přírody. Fotografuje zvláště krajinu pobřeží na Malorce, ale věnuje se i jiným druhům fotografie.

Zakladatelem projektu Fripito je Jan Březina, známý český fotograf, cestovatel, videocaster, novinář a certifikovaný lektor Apple a Adobe. Pro aplikaci Fripito připravil průvodce Namibií, Islandem i Azorskými ostrovy.

Jan Březina
Od roku 1999 aktivně provádí lektorskou, přednáškovou a osvětovou činnost. Je členem mezinárodních fotografických asociací PMAI a IPC. Je Adobe Certified Expert (ACE), Adobe Community Profesional (ACP), Apple Certified Trainer (ACT) a spoluautorem řady fotografických publikací. Od roku 2006 působí i jako průvodce a organizátor fotografických expedic, s kterými procestoval již šest kontinentů. Patří mezi přední české videocastery (Digit a 4Foto) a je zakladatelem a provozovatelem komunitního serveru Macforum.cz.V profesionální fotografické praxi se věnuje zejména portrétní, glamour a aktové fotografii. Ve volné tvorbě pak zejména krajinářské a cestovatelské fotografii.

Fripito Corp. je americká společnost založená koncem roku 2013 v Las Vegas v Nevadě. Kompletní vývoj aplikace probíhá v České republice.

Kontakty:
www.fripito.com
www.fripito.cz
Email: info@fripito.com
Facebook: @fripito
Twitter: @fripito_news
Instagram: @fripito
Pinterest: @fripito
Youtube:
@fripito

Leave a Reply

Your email address will not be published.