Nakupujete na AliExpress?

Rádi utrácíte peníze za drobnosti a různé vychytávky? Přinášíme vám pár typů, jak se vyhnout potížím při nákupu.

Velkou výhodou nakupování z Číny je zajisté cena. Stejné nebo identické produkty můžete totiž od Čínských prodejců zakoupit až několikanásobně levněji. Drobnosti jako jsou kryty na mobilní telefon nebo jiné malé výrobky nakoupíte v za desítky korun. V Čechách je nakoupíte v řádu stovek.

Nevýhod nakupování z Číny je hned několik. Na zboží nemáte záruku 2 roky jak je to zvykem v EU, ale pouhý rok. V některých případech i 6 měsíců. Jestliže se rozhodnete reklamovat zboží, dobře si rozmyslete, jestli se vyplatí zboží vůbec reklamovat. Vrácení zboží netrvá chvilku a vyřízení reklamace už vůbec ne. Zboží, které zakoupíte v Číně nepodléhá Evropským normám. To znamená, že výrobky nemusí projít celnicí. Dále nakupovat můžete do 22 dolarů nebo eur. Balík hodnoty větší než 22 dolarů, eur podléhá celnímu řízení a proto budete s velkou pravděpodobností muset platit clo.

Jak zboží vybírat? Velmi jednoduše. U každého zboží jsou reference zákazníků a reference prodejce. Tudíž než si danou věc zakoupíte, dobře si prohlédněte kolik lidí už výrobek zakoupilo, nebo jaké jsou hodnocení zákazníků.

Platit můžete jen kartou. Zaregistrujete se do internetového obchodu nebo aplikace, vyplníte informace o vás a o vaší platební kartě a můžete nakupovat. Nemusíte se bát, že o peníze přijdete. Když zboží zakoupíte, peníze se vám sice z účtu odečtou, ale peníze putují do tzv. Depozitního účtu. Poté co zboží obdržíte, potvrdíte na aplikaci nebo internetové stránce, že jste zboží obdrželi a poté se peníze přepošlou prodejci.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.