Tento článek je hlavně pro nedůvěřivé duše, které se stále bojí nakupovat parfémové testery, kvůli tomu, že by mohly vonět jinak nebo dokonce, že se jedná o neoriginální parfémy. Většina internetových prodejců v Čechách nabízí originální testery, takže pokud léta nakupujete u prověřeného obchodu, není se čeho bát. Záruku většina českých eshopů poskytuje jako na běžné parfémy, tudíž pokud se Vám z jakéhokoliv důvodu vůně nebude zdát, můžete ji vrátit.

testery

 

A co to vlastně parfémový tester je?

Parfémem s označením TESTER se od běžného balení liší zpravidla pouze krabičkou, která je z obyčejného kartonu s černým potiskem a není zabalena ve fólii. Flakón, rozprašovač i jeho obsah jsou shodné. Jedná se o nové nepoužívané zboží. V ojedinělých případech mohou parfumerie nabízet testery z produktů, které se jim vrátily od zákazníků jako rozbalené nebo měly poškozené krabičky. Neměly by však mít vystříkaný obsah. Na to by měl prodejce zvlášť upozornit, že se jedná o použitý parfém. U této varianty pak samozřejmě odpovídá maximálně snížená cena.

Někdo se zastaví nad nápisem NOT FOR SALE, který se často na testerech objevuje. Česká legislativa umožňuje parfémové testery prodávat. Obchodník s parfémy je nemá zadarmo, ale nakupuje je většinou u stejného dodavatele jako běžné parfémy. Upozorním i na to, že někteří výrobci nedodávají krytku rozprašovače nebo je nahrazena jednouduchou plastovou ochranou. Vzhledem k výrazně nižší ceně je tester ideální volbou, kupujete-li parfém sobě. Určitě se vyvarujte nakupovat parfémový tester jako dárek.

 

Pokud natrefíte náhodou na tester u kterého opravdu váháte, zda nese Vaši poptávanou oblíbenou vůni, neváhejte kontaktovat prodejce. Většina internetových obchodů s parfémy má ochotný zákaznický servis na kterém Vám rádi poradí a v neposlední řadě pamatujte na své zákonné právo, nevyhovující balíček vrátit do 14 dnů. Nákupy parfémů testerů se vždy vyplatí, jedni z největších prodejců parfémových originálních testerů jsou internetové obchody profi-parfemy.cz nebo parfemy-levne.cz, kde najdete nepřeberné množství oblíbených vůní v testerových variantách.

Leave a Reply

Your email address will not be published.