Rádi jezdíte autem, ale největším nepřítelem je pro vás spotřeba benzínu? Čerpací stanice se předhání v nižších částkách, aby tak přetáhly zákazníky – cena benzínu však za několik posledních let raketově vzrostla a tak je třeba brát ohled na spotřebu. Například plynulost jízdy ovlivňuje spotřebu benzínu z velké části, avšak to už je pravidlem odjakživa. V městském provozu, kdy se řidič střídavě a rozjíždí a brzdí je největším nepřítelem taktéž pro komponenty, převážně pak pro spojku – proto odborníci radí, aby se motorista věnoval jízdě setrvačnosti a předešel tak problémům. Právě v tomhle případě brzdění mění energii benzínu v nevyužité teplo – řidič by tak měl sledovat dění před sebou a v případě zaznamenání snížení pohybu je třeba přestat šlapat na pedál a snažit se dojet ke koloně setrvačností.

Dalším problémem je správně vybrat naplánovanou trasu – nejrychlejší, nebo nejkratší trasy jsou ve většině případů ve špičkách nejvíce využívané a proto je třeba rozhodnout, zda raději zvolit trasu delší avšak s plynulým provozem.

• Přehuštěné pneumatiky – zvýšený provozní náklad

V případě, že přes letní měsíce nepřezouváte pneumatiky a využíváte zimní, nebo je máte přehuštěné, výrazně tím pomáháte spotřebu zvýšit, navíc se také více opotřebují. Stejně tak jako za jízdy s otevřenýma okénkama a zahrádkou na střeše. Dalším problémem jsou zanedbané, nebo nové svíčky v motoru a špatné ložisko.

Leave a Reply

Your email address will not be published.