Pokud zvažujete, že své dítko v létě zabavíte na táboře (ať už na tom velkém, nebo příměstském), je nejvyšší čas se rozhodnout. Pomůžeme vám vybrat tábor, kde bude vašemu potomkovi skutečně dobře.

Příměstské kempy na začátek

Pokud se vaše dítko ještě necítí na velký letní tábor, dobrým řešením bude příměstský tábor, kam ho ráno dovezete, užije si zábavný program, ale večer bude usínat ve své postýlce. V posledních letech patří k nejoblíbenějším příměstské sportovní kempy, kde se vyřádí děti, které mají energie nazbyt, i ty, které naopak potřebují rozhýbat tělo strnulé sezením u počítače. Abyste je však svěřili do skutečně dobrých rukou, zjistěte si předem pár důležitých věcí: „Především to, jaké má organizátor sportovního kempu zkušenosti s pořádáním podobných aktivit. Pokud je totiž nerealizuje pravidelně několikátou sezonu nebo se sportování s dětmi nevěnuje během roku, nejspíš nebude mít dostatek zkušeností,“ upozorňuje Kristýna Přibylová, autorka dětských tělocvičen Monkey’s Gym, která pořádá v Praze již tradiční sportovní příměstské kempy.

Podle ní je také pro dobrou výuku nutné kvalitní sportovní vybavení v perfektním technickém stavu. „Pokud organizátor nic takového nemá, je otázkou, jak kvalitní pak budou samotné kurzy. Důležité je i potřebné zázemí. Jinak se může stát, že dítko, natěšené na olympiádu v přírodě, stráví při špatném počasí odpoledne pod střechou místní restaurace,“ upozorňuje Kristýna Přibylová a připomíná další zásady, které je třeba ohlídat. „Než své dítě svěříte organizátorům, neváhejte si prověřit odbornost lektorů. Zeptejte se jich na používanou metodiku, abyste měli jistotu, že se vaše dítko bude nejen bavit, ale také se něčemu naučí. Vždy se ptejte na znalost první pomoci. Nikdo nechce malovat čerty na zeď, ale musíte mít jistotu, že lektoři budou vědět, jak případnou situaci řešit.“

Zajímejte se i o to, jak je postaráno o stravování a pitný režim, co dostane vaše dítě ke svačině apod. I zde platí přímá úměrnost – kvalitní servis s sebou nese i kvalitní stravu.

A v neposlední řadě myslete také na storno a náhrady. „Zákon schválnosti bohužel funguje a děti často jako naschvál onemocní, když si něco naplánujete. Abyste nepřišli o celou vynaloženou částku, měly by být storno podmínky nastavené tak, abyste měli možnost si za uhrazené peníze alespoň vybrat náhradní termín nebo aktivitu. Solidní organizátoři to tak dělají,“ dodává Kristýna Přibylová.

Výsledek obrázku pro camp

Na co si dát pozor při výběru letního tábora

Je vaše dítko zralé na samostatný pobyt a vybíráte letní tábor? Zde je několik ověřených tipů čtyřnásobné maminky Štěpánky Štrougalové z Baby clubu Juklík, jak jej vybrat i jak se na něj připravit:

– Tábor pečlivě vybírejte spolu s dítětem. Soustřeďte se na jeho zájmy a zaměření tábora. A zkontrolujte si i téma celotáborové hry.

– O kvalitě tábora vám hodně napoví i délka jeho existence a reference, nejlepší je samozřejmě šeptanda a doporučení od kamarádů.

– Většina táborů již zveřejňuje fotografie i videa, má internetové stránky – ukažte dítěti na internetu prostor, kde bude tábor probíhat.

– Vyprávějte si o táboře, podělte se o vlastní zkušenosti a vtipné zážitky, udělejte maximum pro to, aby se dítě těšilo.

– Před táborem určitě vyzkoušejte, aby dítě spalo u kamaráda nebo u babičky.

– Usnadněte mu odjezd a loučení, třeba dárkem, který smí rozbalit až po odjezdu autobusu.

– V časovém předstihu napište na tábor pohledy, ať už pozdravy od vás na dítě čekají.

– Vždy je lepší vyrazit na první tábor se sourozencem nebo s kamarádem.

– Nezapomeňte přibalit plyšáka nebo oblíbenou hračku.

– Mobil naopak nechte doma, pomůže to především vám, rodičům.

Tipy na letní příměstské tábory:

Týdenní sportovní kempy plné zábavy i nových dovedností pro děti od 4 let pořádají odborníci na pohyb z tělocvičen Monkey’s Gym, kteří mají bohaté zkušenosti i propracovanou metodiku ke každému kempu. Ty probíhají vždy od pondělí do pátku jako půldenní bloky s možností prodloužení do odpoledne. Vybrat si můžete sportovní aktivitu, která bude vaše dítko nejvíce bavit: kemp in-line bruslení, kemp míčových her, kemp sportovní všestrannosti, taneční nebo dětský atletický kemp. V Monkey’s Gym se cvičí v malých skupinkách, program probíhá v tělocvičně i na venkovním hřišti a instruktoři dohlédnou, aby děti dodržovaly pitný režim a dopřály si i zdravou svačinku, která je v ceně. Termíny kempů a více informací najdete na www.monkeysgym.cz

Oblíbené příměstské tábory zaměřené na plavání pořádá Baby Club Juklík. Tábory jsou určené pro děti od 3,5 do 10 let, jimž se po celou dobu věnují odborní plavečtí instruktoři. Pro děti je připravený pestrý program se zaměřením na plavání, ale i další sportovní aktivity a také na výtvarné činnosti. I když děti pravidelně chodí 2x denně do vody na organizované lekce, vše probíhá formou hry. Cílem je naučit děti mnoho nových věcí, ale dopřát jim i spoustu zábavy, která je nedílnou součástí všech aktivit. U menších dětí je samozřejmě v průběhu dne myšleno i na odpočinek. Součástí příměstského tábora je i možnost spaní v Juklíku vždy ze čtvrtka na pátek. Více na www.juklik.cz

Malé výtvarníky nadchnou příměstské tábory Aladine. A na jeden sem můžou i rodiče!

Kreativní dílna Aladine připravila dva příměstské tábory plné zábavy a tvoření. První se koná v Praze a je určen dětem, které se mohou těšit na textilní tvoření, kdy si vyrobí vlastní triko, porozumí technice Gelli Plate, vytvoří si diamantové zápisníčky, kreativní diáře či prázdninové deníky. Zkusí si vyrobit krabičku na poklady a kouzelná zrcátka, kdy se sklo promění v dokonalé zrcadlo, nebo dřevěné věšáčky do pokojíčků. Nebudou chybět ani hry, procházky a dobrodružné objevování Prahy. Na druhý kreativní tábor v Choceradech mohou s dětmi vyrazit i rodiče, kteří si v příjemné atmosféře a ve společnosti stejně naladěných lidí mohou vyzkoušet průřez nejrůznějšími podobami tvoření. Více na www.aladine.cz

Výbava pro malé dobrodruhy

Batůžek na první expedice Easy Camp Cub o objemu 13 litrů je lehký, vyrobený z odolného materiálu, má hlavní komoru a dvě kapsy. Polstrované ramenní popruhy a měkká záda zaručí, že dobře sedí a nikde netlačí. Samozřejmostí jsou reflexní prvky. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 569 Kč.

Spacák pro drsné kluky i holky Outwell Batboy Sleeping Bag zajistí teplo díky kapuci a zateplenému límci okolo ramen. Má velkou kapsu na zip a extra prostor pro další úložiště je v kapse přenosné tašky, do níž lze spacák snadno a pohodlně sbalit. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 439 Kč.

Rostoucí spacák Boll Patrol Lite má všechny vlastnosti a vychytávky spacáků pro dospělé a poroste společně s vaším dítkem. Ojedinělé řešení umožňuje použití od cca 3 let až do vzrůstu 155 cm. Syntetické vlákno Micro Fiber Dual zabezpečí potřebné teplo i pohodlí. Vnitřní vrstva je ze speciálního vlákna Tender Touch, přirozeně hypoalergenního, připomínajícího jemnou bavlnu. Koupíte ho na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 1 395 Kč.

Outdoorový nůž My first Opinel Animals má zakulacenou špičku, takže je manipulace s ním bezpečná. Snadno ovladatelný otočný kroužek zafixuje čepel v otevřené i uzavřené poloze. Rukojeť je z bukového dřeva a čepel z nerezové oceli v délce 8 cm je pevná, pružná a dostatečně ostrá. Koupíte ho v různých designech na Výstavě stanů a vybavení do přírody a na www.4camping.cz za doporučenou cenu 375 Kč.

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.