Stejně jako jedinečná vůně parfému, také dobře vybraný šperk podtrhne vaši osobnost. A nebojte se zvolit výrazné kousky – pokud je správně zkombinujete s vhodným oblečením, bude výsledek překvapivě krásný pro vás i pro vaše okolí!

Výrazné, výjimečné či přímo extravagantní šperky jsou něčím, co zaručeně přitáhne pozornost, s tím je opravdu nutné počítat. Proto se hodí pro sebevědomé ženy, které chtějí zdůraznit svoji ženskost, osobitost a smysl pro krásu. V tomto směru nám můžou být vzorem například Francouzky, které dokážou rafinovaně kombinovat jednoduché elegantní oblečení s originálními výraznými šperky, což přináší ve výsledku mnohem větší efekt než složitá róba,“ říká Ester Engelová, která navrhuje a spolu se svým mužem Markem Odstrčilem zhotovuje originální šperky s přírodními drahokamy v pražském šperkařském ateliéru Esterstyl.

Svůdné náhrdelníky, odvážné prsteny

Výrazné šperky s diamanty či barevnými drahokamy nejlépe vyniknou na jednoduché jednobarevné košili či topu, větší a robustnější tvary dokonale sednou ke svetru nebo roláku. Ovšem maximální úspěch bude mít originální výrazný šperk, zvolíme-li „malé černé“, tedy oblékneme-li si klasické hladké černé šaty. Náhrdelník v dekoltu stoprocentně připoutá pozornost a dodá své nositelce na svůdnosti a ženskosti. Stejný „účinek“ mají i náušnice.

Je zajímavé, jak mohou obličej doslova rozzářit výrazné třpytivé náušnice. Tady je ovšem na místě konzultace s odborníkem o vhodném tvaru a barvě kamenů,“ doporučuje Ester Engelová s tím, že podle zkušeností ateliéru Esterstyl jsou ženy nejodvážnější při volbě prstenů.

Čas rubínů se blíží

Trendem posledních let je prý bílý kov, především bílé zlato a platina, v kombinaci s diamanty a většími barevnými drahokamy. Aktuálním trendem jsou perly, a to všech barev, nejžádanější jsou však Tahitské černé a bílé mořské Akoya. Stále větší zájem je o individuálně navrhované šperky s jasně zelenými smaragdy a také o safíry, a nejen o ty typicky modré… Podle odborníků z Esterstylu jsou velmi oblíbené i lila nebo růžové a žlutooranžové. Zato rubíny, které jsou tak žádané v zahraničí, si zatím srdce českých zákaznic příliš nezískaly. „České ženy se zatím trochu bojí výrazné červené barvy, která je pro ně moc vyzývavá, a asi nevědí, jak ji sladit s oblečením. Proto raději volí umírněnou barvu českého granátu, která je temně červená. Ale myslíme si, že je to jen otázka času, kdy i Češky krásu rubínů objeví. Usuzujeme tak podle stoupajícího zájmu o výrazné šperky s barevnými kameny,“ doplňuje zlatník Marek Odstrčil, který se společně se svou ženou Ester věnuje šperkařskému řemeslu už téměř 30 let.

Do jejich ateliéru Esterstyl, sídlícího v samém centru staré Prahy, přicházejí lidé, jimž se líbí originalita, osobitost a perfektní řemeslné zpracování. A tak jistě nepřekvapí, že jedním z těch, kdo nosí šperky značky Esterstyl, je i známý houslista Pavel Šporcl a jeho žena, herečka Bára Kodetová.

Z nabídky šperků Esterstyl

Dámský prsten z bílého zlata s akvamarínem a diamanty koupíte ve šperkařském ateliéru Esterstyl za 56 800 Kč

Dámský prsten z bílého zlata s růžovým safírem a diamanty koupíte ve šperkařském ateliéru Esterstyl za 325 000 Kč

Platinový prsten s černou tahitskou perlou koupíte ve šperkařském ateliéru Esterstyl za 61 260 Kč

Přívěsek s akvamarínem a diamanty koupíte ve šperkařském ateliéru Esterstyl za 91 300 Kč

Náušnice z růžového zlata s broušenými perlami koupíte ve šperkařském ateliéru Esterstyl za 19 830 Kč

About The Author

Píšeme pro vás denně zajímavé články ze světa. Na našem webu najdete široké zaměření publikace. Snažíme se informovat co nejširší základnu čtenářů. Tento magazín jsme založily v roce 2015.

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.